Co jest dializą?

Dr Ananya Mandal, MD

Dializa jest traktowania metodą który replikuje funkcję cynaderki gdy nie udać się. W zdrowych jednostkach cynaderki pracują filtrować i usuwać jałowych produkty, nadmiernego fluid, sole i toksyny od krwi.

Jakkolwiek, w przypadach cynaderki niepowodzenia nie udać się, ten mechanizm i jednostki potrzebują przechodzić dializę. Dializa może używać taktować ludzi z chroniczną lub ostrą cynaderki chorobą.

Trwanie dializa

W jednostkach z chroniczną cynaderki chorobą budowa up karbamid, inni jałowi produkty w krwionośnym i prowadzimy kilka objawy tak jak buchanie, świerzbieć, nabrzmiewać cieki, nogi, ciało i ekstremum słabość. (mocznica) Jeżeli opuszczać bez leczenia, objawy mogą być surowi i mocznica może nawet prowadzić śmierć.

W przypadku chronicznego nerkowego niepowodzenia cynaderki no ulepszają potrzeby dializy dla odpoczynku ich życia i no zaludniają, jeśli są stosownym kandydatem dla cynaderki przeszczepu. Niektóre skrzynki ostra cynaderki choroba, jakkolwiek, mogą taktujący i dializa może tylko wymagająca w krótkim terminie.

Typ dializa

Tam  są dwa typ który zawierają: dializa

Hemodialysis

To jest klasyczny forma dializa dokąd krew niesie przez tubki w dializy maszynę która zawiera semi drożną błonę. Wśrodku maszyny, krew filtruje przez błony usuwać nadmierną wodę, jałowych produkty i toksyny, przed przechodzącym z powrotem w ciało.

Each sesja dializa może trwać dla wokoło cztery godzin wykonywać trzy czasu tydzień i potrzeb.

Dootrzewnowa dializa

Z ten typ dializa dootrzewnowa futrówka brzuszny zagłębienie używa jako błona przez której filtrować out substancje przechodzi krew. Cewnik dołącza podbrzusze i dializa fluid pompuje w dootrzewnowego zagłębienie. (dializat) Tam  dializat siedzi odpady od przelotnej krwi i absorbuje przed rumieniącym się out. Proces zazwyczaj potrzebuje niosącym out cztery czasu dzień z each sesją trwa wokoło 30, 40 minut.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.mcw.edu/FileLibrary/User/kerbach/Dialysis.pdf
  2. http://www.nhs.uk/Conditions/dialysis/Pages/Introduction.aspx
  3. http://www.gosh.nhs.uk/medical-conditions/procedures-and-treatments/dialysis-an-introduction-to-dialysis/
  4. http://www.kidney.org/atoz/pdf/peritonealdialysis.pdf
  5. http://lifeoptions.org/catalog/pdfs/booklets/exercise.pdf
  6. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/dialysis.html

[Dalszy czytanie: Dializa]

Last Updated: Jan 14, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post