Co jest Diverticulitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Diverticulitis jest pospolitym warunkiem wielki jelito spęcznienia które mogą tworzyć w futrówce dwukropek który nawiązywać do rozognienie diverticula i infekcja, gdy osoba starzeje się.

Te diverticula myśleć tworzyć jako rezultat ciężkich stolec przechodzi przez dwukropka który zostać osłabiającym przez czas. Gdy diverticula powodują objawy tak jak brzuszny ból, osoba powie mieć diverticular chorobę, podczas gdy infekcja i rozognienie diverticula nawiązywać do diverticulitis jako.

Diverticulosis i Diverticulitis. Wizerunku kredyt: Designua, Shutterstock/
Diverticulosis i Diverticulitis. Wizerunku kredyt: Designua, Shutterstock/

Objawy

Niektóre objawy diverticulitis zawierają:

  • Przerywany żołądka ból
  • Brzuszny nadymać się
  • Wysoka gorączka 38ºC lub above (100.4ºF)
  • Odbytniczy krwawienie
  • Biegunka i zaparcie

Przyczyny i patologia

Diverticula starzejący się 50 rok starzejący się 80 rok są pospolici wśród starych jednostek i oszacowywają wpływać wokoło 50% tamto i wokoło 70% tamto.

Brak włókno myśleć być głównym przyczyną diverticula, gdy ciężkie stolec wymagają jelito wywrzeć więcej naciska pchać one przez ciała. Cedzić przechodzić ciężkie, małe stolec, powoduje słabych punkty rozwijać w mięśniowej warstwie jelito.

Wewnętrzna warstwa jelito wtedy pcha przez te słabych punktów tworzyć diverticula. Diverticulitis myśleć zdarzać się, wywołujący infekcję i rozognienie. gdy kawałek jedzenie zostać wychwytanym w jeden spęcznienia i bakterie zaczynają mnożyć To powoduje ból kojarzącego z diverticulitis i może także prowadzić dalszy komplikacje tak jak formacja fistuła lub ropień.

Diverticulitis jest pospolity w krajach zachodnich dokąd dieta miewa skłonność być niska w włóknie w Afrykańskich lub południowych krajach azjatyckich niż, dokąd prawie nieznany jest warunek.

Traktowanie

Ból kojarzący z diverticulitis może uśmierzający używać paracetamol lub ibuprofen i kiszki infekcja może rozjaśniająca w górę używać antybiotyki. Powracające skrzynki lub komplikacje tak jak fistuła lub ropień mogą wymagać hospitalizację i operację usuwać chorą część jelito.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Diverticular-disease-and-diverticulitis/Pages/Introduction.aspx
  2. http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/diverticulosis/diverticulosis.pdf
  3. http://www.worldgastroenterology.org/assets/downloads/en/pdf/guidelines/07_diverticular_disease.pdf
  4. http://www.med.upenn.edu/gastro/documents/AJGDiverticulardiseaseanddiverticulitis.pdf
  5. http://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMcp073228

[Dalszy czytanie: Diverticulitis]

Last Updated: Aug 15, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post