Co jest Dopamine?

Dr Ananya Mandal, MD

Dopamine jest neurotransmitter. Ja jest chemicznym gonem który pomaga w przekazie sygnały w mózg i innych zasadniczych terenach. Dopamine znajduje w istotach ludzkich as well as zwierzętach, wliczając kręgowiec i bezkręgowów.

Dopamine historia

Dopamine najpierw syntetyzował w 1910 i James Ewens przy Wellcome laboratoriami w Londyn George Barger, Anglia.

W 1958, Arvid Carlsson i nils-Åke Hillarp przy laboratorium dla Chemicznej farmakologii Krajowy serce instytut Szwecja, odkrywaliśmy funkcję dopamine jako neurotransmitter. Arvid Carlsson nagradzali 2000 nagrodę nobla w fizjologii lub medycyna dla pokazywać także. że dopamine no jest właśnie prekursora norepinephrine, epinefryna i neurotransmitter,

Dopamine produkcja

Dopamine produkuje w kilka terenach mózg wliczając substantia nigra i brzusznego tegmental terenu. Ja jest neurohormone który uwalnia hypothalamus. Swój akcja jest jako hormon który jest prolaktyny uwolnieniem od anterior lobe przysadkowy lub inhibitorem.

Dopamine
Neurotransmitters z dyskretnym umiejscawianiem wśród mózg. A) Chemiczna struktura monoamine neurotransmitter dopamine i schematyczny rysunek umiejscawianie zawiera neurony w mózg i miejsca istoty ludzkiej i szczura znajdujemy. dokąd zawierający axons B) chemiczna struktura monoamine neurotransmitter serotonin pokazuje lokacje jednakowa móżdżkowa mapa i zawiera komórki i ich axons.

Dopamine receptory

Dopamine postępuje na receptorach które są odmianowi dla go. Pięć podtypów ssaka dopamine receptory grupują w dwa klasy.

  • D1-like receptoru klasa - To zawiera D1 i D5 receptoru podtypy
  • D2-like receptoru klasa - To zawiera D2, D3 i D4 receptoru podtypy,

Te receptory jednakowe sygnalizacyjne własność. Jakkolwiek różne sygnałowe transduction drogi przemian które ustalają ich klasy i podtypy.

Wszystko (GPCRs) interakcją którym z i aktywacją opraw proteiny pierwotnie pośredniczy sygnalizuje dopamine receptory są G dobierającymi się receptorami, (G proteiny). Członkowie ten superfamily także dzwonią 7 transmembrane receptorów ponieważ przetrawersowywają komórki błonę siedem czasów. Także dzwonią wężowaci receptory przez węża jak sposób w którym meandrują powracającego przez błonę.

Akcje dopamine

Dopamine także używa jako lekarstwo. Ja postępuje na współczującym układzie nerwowym. Zastosowanie dopamine prowadzi narosły tętno i ciśnienie krwi.

Dopamine no może krzyżować mózg barierę, więc dopamine dawać jako lek bezpośrednio no wpływa środkowego układu nerwowego.

Dopamine potrzebuje w niektóre móżdżkowych chorobach także. To zawiera choroby tak jak Parkinson choroba i wyczulony dystonia. Dla te pacjentów levodopa używa. To jest prekursor dopamine. Ja może krzyżować mózg barierę.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1.  http://pharmrev.aspetjournals.org/content/63/1/182.full.pdf
  2. http://128.196.98.170/pubs/Dopamine-HBTNN2e-preprint.pdf
  3. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/mds.22020/abstract
  4. http://home.comcast.net/~k.neve/JRST.pdf
  5. http://edrv.endojournals.org/content/6/4/564.abstract

Dalszy czytanie

Last Updated: Jul 18, 2013

Advertisement

Comments

  1. naz Edyra naz Edyra Malaysia says:

    Dopamine is an hormone or not?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post