Co jest Dwarfism?

Dr Ananya Mandal, MD

Medyczny termin dla dwarfism jest ograniczającym przyrostem. Warunek typowo charakteryzuje krótką posturą rozmaitymi objawami i, w zależności od przyczyny warunek.

Objawy i przyczyny dwarfism

Dwarfism ogólny definiuje jako dorosły wzrost który jest pod 4 ciekami 10 calami (147 cm) i średni wzrost wśród jednostek z dwarfism jest 4 ciekami (122 cm).

Nad 200 różnymi nieład które mogą powodować ograniczonego przyrosta i formy na boku krótka postura istnieje, objawy zmienia szeroko między jednostkami. Te nieład ogólny dzielą w tamto które powodują dwa formy dwarfism; proporcjonalna krótka postura która nawiązywać do całkowity brak wzrostowa i nieproporcjonalna krótka postura, która jest rezultatem anormalny kość przyrost., Większość dwarfism skrzynki jest DSS forma i najwięcej tamto powodują warunkiem dzwoniącym achondroplasia.

Nieproporcjonalna krótka postura (DSS)

W DSS, niektóre części ciała są normalna rozmiar lub wielki niż normalna, podczas gdy inny są mali. W najwięcej skrzynek, ja jest bagażnikiem który jest średni rozmiar i kończyny który są krótki, ale opposite może zdarzać się. Głowa może być ampułą porównującym z ciało rozmiarem.

Proporcjonalna krótka postura (PSS)

Tutaj, wszystkie części ciała są małe ale są w proporcji do each inny. Wprowadza nieporządek że przyczyny PSS afektu całkowity przyrost i kilka cieleśni objawy. Zazwyczaj przyczyna PSS ma małych rodziców. Inna przyczyna PSS jest wzrostowego hormonu niedostatkiem który powoduje przysadkową gruczoł wadą produkować wystarczających poziomy wzrostowy hormon.,

Znaki ten warunek zawierają wolnego stopień wzrostu dla wieka; opóźniający lub jest nieobecnym plciowego rozwój i wzrost pod trzeci percentile.

Diagnoza i traktowanie

Diagnoza dwarfism opiera się pierwotnie na pomiarach dziecko wzrost, ciężar i kierowniczy obwód. Inny wskazuje czynniki bierze w rozważanie zawiera genetyka, rodzinną medyczną historię i rezultaty, hormonów testy i zobrazowań studia.

Traktowanie no może ulepszać posturę ale celuje przy udoskonalającymi komplikacjami warunek.

Operacja

Niektóre przykłady chirurgicznie procedury używać adresować anormalnego kość przyrosta zawierają:

  • Przyczepienie metali talerze w wzrostowych talerzach kości
  • Prostować kości i dodatek metali talerze trzymać one na miejscu
  • Przyczepienie prącia i zszywki korygować kręgosłupa kształt
  • Kończyna przedłuża która wymaga dzielić kość i oddzielać sekcje,

Wzrostowego hormonu niedostatek

Wzrostowego hormonu niedostatek może taktujący zarządzać zastrzyki syntetyczny wzrostowy hormon. Dzieci zazwyczaj wymagają dziennych zastrzyki until dosięgają ich maksymalnego wzrost który jest zazwyczaj średnia przez wzrost ich członkowie rodziny., Traktowanie także kontynuuje zapewniać osoby dorośleć jako normalna podczas dorosłości, rozwija zdrową kwotę sadło i mięsień, na przykład.

Poparcie

Oprócz traktowania, ludzie z dwarfism mogą wymagać poparcie który może ulepszać ich jakość życia lub. jakaś depresją lub niepokojem dostosowany meble, terapia tak jak zaopatrzenie pomagać one podołać z Promować niezależność rozwijać dobrego jaźń szacunek i pomagać jednostkę jesteśmy ważnymi elementami w zachęcań ludziach z dwarfism.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Dwarfism]

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post