Co jest dysleksją?

Dr Ananya Mandal, MD

Dysleksja jest formą uczenie kalectwo który wpływa jak osoba czyta i czary formułują.

Objawy

Objawy dysleksja mogą rozciągać się od łagodnego surowy i mogą prowadzić trudność z pewnymi częściami czytanie, writing i mowa. Szczególnie, osoba z dysleksją może doświadcza trudność z następujący:

  • Fonologiczna świadomość - To nawiązywać do osoby zdolność rozumieć jak słowo zawiera małe jednostki dźwięk. To jest istotny dla literować i czytać. Na przykład, dziecko z dysleksją no może rozumieć jak zastępstwo list "m" w słowie "mężczyzna" z listem "t" robi mię "dziesięć."
  • Słowna pamięć - Słowna pamięć nawiązywać do zdolność przywoływać słowną informację tak jak krótka lista instrukcje lub few rzeczy na liście zakupów.
  • Błyskawiczny serial wymienia - To nawiązywać do osoby zdolność wymieniać liczby, colours lub przedmioty ewentualni, równie szybko jak.
  • Słowna przerobowa prędkość - Słowna przerobowa prędkość nawiązywać do jak długo ono bierze osoby rozumieć informację tak jak i rozpoznawać liczby i listy. Na przykład, dziecko z dysleksją no może być sprawnie pisać puszkowi numer telefoniczny obraca szczególna strony liczba mówją lub mogą mieć trudność gdy instruują robić w ten sposób.

Dysleksja no wpływa osoby inteligenci i dzieci z wszystkie poziomami IQ mogą wpływający warunkiem. Dyslexic dziecka zdolność czytać lub pisać ustala dotkliwością ich warunek ich inteligencja poziomem raczej niż.

Przyczyny

Dysleksja jest jeden najwięcej pospolitych form uczenie kalectwo. Wokoło 10% wszystkie ludzie w Zjednoczone Królestwo niektóre stopień dysleksja. Dokładna przyczyna ten warunek no zna ale ono ogólny myśleć biegać w rodzinach. Badanie utożsamiał sześć genów które mogą przyczyniać się rozwój dysleksja, chociaż warunek myśleć powodować kombinacją czynniki.

Diagnoza i zarządzanie

Dysleksja może być trudna diagnozować kiedy dziecko jest bardzo młody ale warunek jest ogólny diagnozujący zasadzony na problemach stawiających czoło dzieckiem gdy zaczynają uczyć się listy abecadło i zaczynać używać słowa.

Traktowania podejście zmienia, w zależności od dotkliwości warunek. Tam  jest pasmo edukacyjny programuje i interwencje dostępne czytania i pisowni szansa więcej dziecko ulepszać te zdolność. pomagać ulepszać zdolność i wczesny te interwencje adoptują, Większość dzieci odpowiada dobrze interwencje i iść dalej rozwijać się w ich uczenie, ale inni dzieci kontynuują doświadczać szykany, wymagają i długi i intensywnego - czytania i writing określa poparcie.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Dysleksja]

Last Updated: May 19, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post