Co jest Dystonia?

Dr Ananya Mandal, MD

Dystonia nawiązywać do pasmo ruchów nieład charakteryzujący mięśni skracaniami i spazmami. Skracania mogą być, są i często niezręczni i czasem boleśni. podtrzymujący lub przerywani W niektóre formach warunek pacjent może także doświadczać drżenie.

Dystonia myśleć być neurologiczny w początku, ale warunek no wpływa osoby inteligenci, pamięci lub językowej zdolności. Jeżeli dystonia jest genetyczny lub przyczyna jest niewiadoma, ja określa początkowy dystonia, podczas gdy dystonia który zdarza się opłatę zasadnicza choroba tak jak uderzenie, zapalenie mózgu, Parkinson choroba lub obrażenie głowy, nawiązywać do drugorzędny dystonia jako.

Tam  są kilka typ dystonia, z niektóre formami warunku rozrzewniający tylko jeden mięsień lub grupa mięśnie i inne formy choroba wpływa ciało ogólny. Dystonia może dzielący w pięć głównych form które zawierają,

Ogniskowy dystonia

Ogniskowy dystonia wpływa tylko pojedynczego region tak jak ręka lub oko. Przykłady zawierają drgać powieka, pisarza drętwienie, krtaniowy dystonia i karkowy dystonia, (blepharospasm) (wymaga szyja mięśnie). Karkowi dystonias i blepharospasm forma prawie 90% wszystkie dystonia skrzynki.

Multifocal dystonia

Ten forma dystonia wymaga dwa lub więcej niepowiązany ze sobą regiony ciało tak jak lewa ręka i prawe ramię.

Członowy dystonia 

Ten typ wymaga dwa lub więcej części ciała które łączą tak jak twarz, szczęka i jęzor niscy.

Generalizujący dystonia 

Tutaj bagażnik ciało wpływa wraz z dwa innymi częściami ciała przynajmniej.

Hemidystonia

Hemidystonia nawiązywać do gdy jeden cała połówka ciało wpływa.

Diagnoza i traktowanie

Diagnoza wymaga szczegółowego neurologicznego i fizycznego egzamin. Najpierw cechy dystonia który forma dystonia osoba. i objawy ustanawiają ustalać po to, aby Ustanawiać czy dystonia jest początkowy lub drugorzędny jest także znacząco. Przykłady testy które mogą wymagający w diagnozować dystonia zawierają krew, testy moczu, móżdżkowi obrazy cyfrowi i genetyczny testowanie.

Tam  jest żadny lekarstwo dla dystonia ale pewni lekarstwa mogą pomagać łagodzić objawy i robić warunkowi łatwy żyć z. Jeden główni traktowania jest administracją kiszkowiec toksyna która może zmniejszać mięśni spazmy., Inni lekarstwa które mogą łagodzić spazmy zawierają anticholinergics i mięśnia relaxants tak jak Baclofen. Fizjoterapia może używać ulepszać pacjenta pasmo as well as umacniać mięśnie ruch i pozować. Jeżeli inni traktowania no są wydajni, operacja może wykonująca ciąć nerwy które powodują spazmy.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/Conditions/Dystonia/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.movementdisorders.org/regional_sections/es/guidelines_on_dystonia.pdf
  3. http://www.ninds.nih.gov/disorders/dystonias/dystonia.pdf
  4. http://www.dystonia.org.uk/pdf/Professional%20Research/Good%20Practice%20Guide%20(amended%20Nov%202011).pdf
  5. http://www.dystonia.us/PDF/AboutDystonia.pdf

[Dalszy czytanie: Dystonia]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post