Co jest Embryogenesis?

Sally Robertson, BSc

Ludzki embryogenesis jest powikłanym procesem który zdarza się podczas pierwszy osiem tygodni po nawożenia. Sceny embryogenesis opisują w więcej szczególe below.

Scena 1: Proces embryogenesis zaczyna z jajkiem nawozi spermy komórką tworzyć zygotę jajeczkiem lub. Zygota otacza silną błoną robić up glikoproteiny które penetrować kierował sperma., Zygota tworzy 24 godziny po jajka i sperma jądra one zrastają się. Zygota jest pojedynczym diploidalnym komórką.

Scena 2: Nad następnymi trzy dniami zygota przechodzi liczbę komórka podziały, proces nawiązywać do rozszczepienie jako. Jak tylko płód dosięgał 8 komórek scenę, ono przechodzi innego proces nazwanego compactation który wymaga ciasną oprawę komórki tworzyć ścisłą sferę., Po compactation płód który nawiązywać do morula jako. zrobi up 16 komórek,

Scena 3: Po jeden więcej dnia, zagłębienie nawiązywać do blastocele jako rozwija w morula. Komórki wśrodku blastocele układu i spłaszczają tworzyć strukturę nawiązywać do blastocyst jako.

Scena 4: Wokoło 24 godziny opóźnionej rusza się w kierunku macicy blastocyst, dokąd ono wszczepia w futrówce.

Scena 5: Nad przyszłym tygodniem masa komórek wartko podziały, daje wzrostowi kształtująca struktura która dwa warstwy. Jeden warstwy iść dalej zostać płodem i amniotic zagłębieniem, podczas gdy inna warstwa rozwija w yolk sac.

Scena 6: Proces nazwana gastrulacja także zdarza się, dokąd pojawiać się w placencie krwionośni systemów początki i komórki krwi także produkują yolk sac. Smuga komórki zostać pozorną na embrionalnym dysku.

Scena 7: Trzy tygodnia po jajeczkowania powstają od smugi która zmienia ablegrującego dyska w trzywarstwowy jeden., dwa typ komórki Te warstwy nawiązywać do ektoblast, mezoderma i endoderma jako. Endoderma ostatecznie daje wzrostowi tkanka która tworzy futrówkę w tonsils, płucach, systemu, jęzorze i urethra, pęcherzowym, trawiennym. Mezoderma rozwija w kości, limfę, serce, płuca, mięśnie, komórki krwi, śledzionę i płciowych organy. Ektoblast daje wzrostowi gwoździe, skóra, ząb emalia, mammary gruczoły, przysadkowy gruczoł, odbyt, usta, sinuses, oko obiektyw futrówka external, wewnętrzny ucho i całkowity układ nerwowy.

Scena 8: Dwadzieścia trzy dnia po jajeczkowania jest bonkretą kształtującym płód, z szerokim kierowniczym terenem i embrionalne komórki krwi zaczynają tworzyć naczynia krwionośne. Ektoblast rozwija w neural talerz neural krzywę która zostać układem nerwowym. i

Scena 9: Dwadzieścia pięć dni po jajeczkowania mezoderma kondensuje w somites które tworzą z obu stron neural pazy. Trzy pary somites są widoczni przy ten sceną.

Scena 10: Cztery tygodnia po jajeczkowania ono zrasta się z neural fałdami kierowy fałd i up to dwanaście par somites rozwijają. Prekursor komórki dla uszatych komórek i oko komórek pojawiać się i neural tubka zaczyna zamykać. Jeden tubki Esowate endocardial formy i sercowego mięśnia początki skracać.

Scena 11: Trzydzieści dni po jajeczkowania tworzyli, up to 20 par somites i środkowy układ nerwowy rozwija. Jeżeli tam  są 20 par somites forebrain teraz zamyka. Perystaltyka początki ruszać się fluidy przez ciała i. Okulistyczni vesicles i dwa przygardłowego łuku także pojawiać się.

Scena 12: Trzydzieści dwa dnia po jajeczkowania tworzyli, up to 29 par somites i górni kończyna pączki rozwijali. Rdzeń kręgowy i jesteśmy wielcy i układ i łuki dla twarzy i szyi zostać oczywistymi. Różnicowanie trawienna warstwa także daje wzrostowi pączki dla płuca, żołądka, wątróbki i trzustki.

Scena 13: Trzydzieści cztery dnia po jajeczkowania są widoczni, up to 40 somites i mózg odróżnia w forebrain który kojarzy z główkowaniem i pamięcią; śródmózgowie który kojarzy z wiadomości luzowaniem i hindbrain który kojarzy z kontrola serce, oddychanie i mięśnie. Ja jest teraz ewentualny utożsamiać siatkówkę, wzrokowego badyl, usta i jęzor. Tarczycowy gruczoł rozwija i limfatyczny system zaczyna tworzyć. Sala serce teraz wypełniają z krwią i płuca kontynuują tworzyć. Struktury w podbrzuszu tak jak galasowy pęcherzowy i żołądek, także kontynuują rozwijać.

Scena 14: Pięć tygodni po jajeczkowania jesteśmy widoczni wzrokowa filiżanka i i mózg i głowa wartko r. Esophagus początki tworzyć i cztery sala serce są widoczni. Płuc sacs mogą widzieć z obu stron esophagus. Moczowodu pączek i cynaderki mogą także widzieć i nerwy zaczynają tworzyć w górnych kończynach.

Scena 15: Trzydzieści osiem dni po jajeczkowania zaczyna tworzyć szczęka i początek oralny zagłębienie i usta jest widoczny. Ciało oko obiektyw zaczyna brać kształt, przepływy krwi przez serca i przedramię, ręka talerz i ramię, możemy widzieć. Niski kończyna pączek zostać zaokrąglonym przy wierzchołkiem dokąd stopa zaczyna tworzyć.

Scena 16: Sześć tygodni po jajeczkowania dobrze odróżniają hemisfery mózg i niskie i górne szczęki są widoczne. Twarz i czaszka kontynuujemy tworzyć i mammary gruczołu tkanka zaczyna dorośleć. Moczowód przedłuża i niscy kończyna pączki zaczynają tworzyć nogę, stopę i udo.

Scena 17: Czterdzieści pięć dni po jajeczkowania r, sens rozwijać odorów początki twarzowi mięśnie i szczęka i. Blenda, zęby pączkuje, dychawka, oskrzela i krtań wszystkie początek rozwijać i bagażnik zostać prostą.

Scena 18: Siedem tygodni po jajeczkowania są pigmentowani oczy powieki zaczynają tworzyć i nerwy rozwijają w skalpie. Ciało jest więcej sześcianem kształtującym, sutki są widoczni i nadgarstek jest rozpoznawalny. Cynaderki także zaczynają produkować urynę.

Scena 19: Pięćdziesiąt dwa dnia po jajeczkowania mogą wykrywający w mózg móżdżkowe fala i gonady tworzą. Kończyny rozwijali zazębienia w kolanie i kostka tereny i toenails zaczynają rosnąć. Bagażnik przedłuża i zostać prostym, mięśnie dostają silnymi i kości cartilage zostać stałym.

Scena 20: Osiem tygodni po jajeczkowania łączy nerwy mózg i mięśnie i ruch są ewentualni. Górne kończyny zginają przy łokciami i skóra składa między czym będzie palec u nogi jest rozpoznawalny. Nosowi otwarcia i nosowa porada także w pełni rozwijają. Jajniki i testes konserwują teraz zobaczyli.

Scena 21: Pięćdziesiąt osiem dni po jajeczkowania dobrze rozwijają oczy i jęzor w pełni tworzy w następujący few dni. Cieki są wciąż fan kształtującym i palec u nogi są webbed.

Scena 22: Sześćdziesiąt dni po jajeczkowania w pełni tworzy serce ucho i są rozwijać i górna warga tworzy. W kobietach łechtaczka zaczyna rozwijać i w samiec zostać penisem, ten tkanka. Cartilage stopniowo zamienia z kością i palcowe cyfry zaczynają oddzielać w pełni. Cieki także zostać definiującymi.

Scena 23: Dziewięć tygodni po jajeczkowania zaokrągla głowa ucho w pełni tworzą, tastebuds rozwijają niskie kończyny i wierzch dobrze tworzymy i wszystko stają i palec cyfry oddzielają.

Źródła

  1. http://classes.biology.ucsd.edu/bild10.SP07/BILD10%20week%202.pdf
  2. http://labs.csb.utoronto.ca/berleth/publications/berleth&Chatfield.02.pdf
  3. http://www.nhmrc.gov.au/_files_nhmrc/file/research/embryos/reports/humanembryo.pdf
  4. http://www.sciencedaily.com/articles/m/mammalian_embryogenesis.htm
  5. http://www.nature.com/subjects/embryogenesis
  6. http://cdn.intechopen.com/pdfs-wm/35560.pdf
  7. http://www.embryology.ch/genericpages/moduleembryoen.html
  8. http://www.embryology.ch/anglais/jfetalperiod/entwicklung01.html
  9. http://www.gsg.com/human.htm

[Dalszy czytanie: Embryogenesis]

Last Updated: Dec 21, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post