Co jest endokrynologią?

Dr Ananya Mandal, MD

Kliniczna endokrynologia jest gałąź medycyna która rozdaje z dokrewnymi gruczołami, akcjami hormony i ich metabolicznymi konsekwencjami.

Ponieważ hormony postępują na każdy organie praktycznie i komórka pisać na maszynie wewnątrz ciało endocrinologist potrzebuje mieć ostateczną wiedzę o medycynie.

Niektóre nieład kłamają bardzo wyraźnie i kompletnie w dziedzinie endocrinologists, być zupełnie lub w dużym stopniu anormalność hormon produkcja opłata. To któremu powodują opłatę zmniejszanie sekrecja insulina od trzustki lub hypothyroidism którym powodują opłatę zmniejszona sekrecja tarczycowy hormon od tarczycowych gruczołów. zawiera cukrzyce (typ - 1 cukrzyce)

Mimo to inne choroby no są dokładnie dokrewny początek ale aspekty endokrynologia w one. To zawiera przykłady tak jak osteoporosis lub nieurodzajność. W te skrzynkach endocrinologist może potrzebować pracować z lekarzem lub ginekolog i multidisciplinary podejście jesteśmy odpowiedni.

Historia endokrynologia

Historia endokrynologia i nauka hormon funkcja datuje z powrotem 400 BC gdy Hippocrates przynosił naprzód Humoralną hipotezę. Aristotle zauważał tam  był zmianami w fizycznych i behawioralnych aspektach po kastraci na kogutach.

Ja zauważał że pubertal kastracja w istotach ludzkich prowadzić zwierać posturę, długie ręki, żadny twarzowego włosy lub pubertal zmianę w głosie. Te eunuchs chronili drzwi szlachetne kobiety w antycznych czasach i królowe.

17th i xviii wiek powszechne praktyki

Jak tylko powszechna praktyka w Europa i Azja wymagających kastrujący młode chłopiec z śpiewackimi głosami zapobiegać pubertal zmiany w głosie i używać one jako chórowe chłopiec. Popularność dosięgał szczyt w 17th i 18 wiekach. Te chłopiec i dzwonili Castrati pasmo dyszkant ale wielkiego rozwój męscy płuca znaczy więcej, władza.

Pierwszy nagrywający hormonów eksperymenty

Zauważający badacze i byliśmy William Harvey, John myśliwy i Bordeau, (1628) (opóźniony 1600's) (1775). Arnold Berthold prowadził pierwszy eksperyment pokazuje trwałość Wewnętrzny środowisko.

Claude Bernard

Claude Bernard (w 1872) zakłada że regulujący wewnętrzny środowisko w odmienianiu i rzucać wyzwanie, środowisko był warty uwagi. (Le Otoczenie intérieur) Zauważał że komórki i tkanki potrzebują komunikować dla koordynaci fizjologiczne aktywność.

Charles brown

Charles brown, Francuski lekarz, najpierw studiująca zastępstwa niewystarczający hormony wśród ciała uzupełniać je od outside terapia, Dokrewny zastępstwo, lub. Von Mering i Menkoski usuwaliśmy trzustkę od psów i zauważaliśmy zmiany w urynie i krwionośnej glikozie.

Pierwszy opisujący hormon

Pierwszy opisujący hormon był rezultatem wysiłki Sir William Bayliss i Ernest szpaczkiem (1902) (1860-1924) (1866-1927). W odpowiedzi na dostawę jelito acidic chyme od żołądka, dokrewne komórki duodenun uwalniają secretin w bloodstream. (wewnętrzna sekrecja)

Badacze zakładają że Secretin stymuluje exocrine trzustkę secrete dwuwęglan w jelito neutralizować kwas. W 1902 epinefryna purified i ono syntetyzował w 1904.

1900-1930's

Między 1900 i 1930's był okres badanie na biochemiach, odtwórczych cyklach i operaci. W 1920-1930 Adrenalectomy i hypophosectomy doskonalić i wszystkie steryd hormony odkrywał. (usunięcie adrenal gruczoły) (usunięcie przysadkowi gruczoły)

1940-1960's

W 1940-1950 radioizotopach, culturing metody, elektronu mikroskop używał w eksperymentach. Między 1950's i 1960's wyszczególniał biochemie i mechanizmy akcja studiowali.

Endokrynologii osiągnięcia

 • Frederick Sanger ustalał strukturę insulina (1958) i to był punktu zwrotnego osiągnięcie w endokrynologii. Hormonu struktura, synteza i Assay, doskonalić.
 • Vincent Du Vigneaud syntetyzował polypeptide hormony w 1955. (oxytocin i vasopressin)
 • Rosalyn Yalow rozwijał radioimmunoassay dla pomiaru hormon koncentracje w 1977.
 • Katsoyannis syntetyzował insulinę w 1963.

Endokrynologia dzisiaj

Przy teraźniejszą endokrynologią rozdaje z ważnymi aspektami jak:

 • Naukowy - Rozdający z odkryciem i assaying funkcje różnorodni hormony i struktury
 • Kliniczny - To rozdaje z klinicznymi nieład dokrewny system, ich powikłany zarządzanie i pathophysiology i.
 • Produkcja Żywności - endokrynologia i inżynieria genetyczna w koniunkci jesteśmy powszechnie używany w wzrastającym zwierzęcym produkt spożywczy jak mięso, jajka, dojny etc.,

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://uems-endo.homepage.dk/files/Defendo.pdf
 2. http://faculty.ksu.edu.sa/gemeay/student%20study/Endocrinology.pdf
 3. http://faculty.uncfsu.edu/ssalek/Biol%20610%20Endocrinology%20online/onlinenotes%20pdf/online1notes.pdf
 4. http://www.hormone.org/Public/endocrinologist.cfm

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post