Co jest estrogenem?

Dr Ananya Mandal, MD

Estrogeny (także nazwany Oestrogens) są steryd mieszankami które są znacząco dla rozwoju i funkcjonować kobiety gatunki. Wymieniają w ten sposób ponieważ bawić się znacząco rola w estrous cyklu. Ich imię komes od estrus, oistros/+ gen, gonos/= wytwarzać. (okres plenność dla żeńskich ssaków)

Estrogeny używają jako część niektóre oralni antykoncepcyjny, hormonu zastępstwa terapie i inny traktowanie, dla nieład na dokrewnym systemu.

Sekrecja estrogeny

Estrogeny produkują pierwotnie jajnikami. Uwalniają follicles na jajnikach i są także wydzieleni korpusu językowego luteum po tym jak jajko uwalniał od follicle i od placenty.

Pobudzenie dla sekreci estrogenu komes od Luteinizing hormonu (LH) od anterior przysadkowego gruczołu. Estrogen syntetyzuje w theca interny komórkach w jajniku.

Estrogen synteza

Początkowa molekuła która zaczyna syntezę estrogen jest cholesterolem. Ja tworzy androstenodione. Androstenedione jest substancją umiarkowana androginy aktywność. Ten mieszanka krzyżuje nasadową błonę w otaczające granulosa komórki, dokąd ono nawraca lub przez testosteronu natychmiast estron lub estradiol, lub.

Ten zamiana testosteron androstenedione i estradiol estron, katalizuje enzymu aromatase. Estradiolów poziomy zmieniają przez menstrual cyklu z poziomami wysokimi tuż przed jajeczkowaniem,

Drugorzędni źródła estrogen

Niektóre estrogeny także produkują w małych kwotach innymi tkankami tak jak wątróbka, adrenal gruczoły i piersi. Te drugorzędni źródła są znacząco w kobietach które już mieli ich przekwitanie.

Grube komórki są także źródłami estrogen. To jest powód dlaczego underweight lub nadwaga kobiety są zagrożone nieurodzajność. Delikatna równowaga estrogen jest znacząco dla plenności. Nadmiar lub niedostatek ten hormon wpływamy plenność niekorzystnie.

Mechanizm akcja

Estrogeny rozprzestrzeniają przez komórki błonę. Once inside oprawiają estrogenów receptory teraźniejsi w jądrze komórki. Także postępują aktywować G dobierającego się receptor, GPR30. Ich główna akcja jest regulować wyrażenie pewni geny które utrzymują plenność i pomagają w rozwoju żeński odtwórczy system.

Estrogenów receptory

Ja był prawie 3 dekady temu gdy Jensen i Jacobsen zakładamy że estrogen postępuje przez odmianowej receptor proteiny. W 1986 ten receptor proteina klonował i ER lub ukuwaliśmy nazwę.

Do 1995, ja zakładał że, że tam  był tylko jeden ER i ono był odpowiedzialny dla pośredniczyć wszystko i naturalni i syntetyczni estrogeny. i swój antagoniści fizjologiczni, farmakologiczni skutki W 1995 drugi ER, nazwany ER beta znajdował w męskich odtwórczych tkankach. Pierwszy ER teraz dzwoni ER alfa.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://ntp.niehs.nih.gov/ntp/newhomeroc/roc10/se.pdf
  2. http://www.healthmetrix.com.br/repositorio/78ed7359a8b5f5fe42384b748f0b31a5.pdf
  3. http://www.nhlbi.nih.gov/whi/update_ealone2003.pdf
  4. http://physrev.physiology.org/content/81/4/1535.full.pdf
  5. http://verdich.dk/kasper/julie/ER.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post