Co jest Fibromyalgia?

Dr Ananya Mandal, MD

Fibromyalgia jest chronicznym warunkiem, sen zmęczeniem as well as awanturami który powoduje ból, czułość i kołowacenie musculoskeletal, w różnych częściach ciała, i.

Ludzie często donoszą że zmęczenie jest bothersome aspektem fibromyalgia, ponieważ ono może wpływać nastrój, koncentrację, pamięć i zdolność myśleć wyraźnie. Inni objawy zawierają następujący:

 • Migreny,
 • Łączni nieład
 • Gniewliwej kiszki syndrom
 • Biedna cyrkulacja i tingling w peryferiach
 • Nagła potrzeba urinate
 • Niezdarność
 • Alergie

W niektorych przypadkach, objawy zaczynają podążać wydarzenie tak jak operacja, intensywny fizyczny stres lub infekcja. Surowy psychologiczny stres może także prowadzić objawy. W innych skrzynkach, objawy rozwijają wolno i przyczyna no może dokładnie określać.

Ból miewa skłonność być rozlewny i odczuwany jak furory bolące lub płonące. Ja zmienia w dotkliwości, chociaż ono miewa skłonność być surowy w używać terenach ciało. Zmęczenie także rozciąga się w dotkliwości, od nużenia i uczucia drenujących uzupełniać skołowanie. Skutki objawy zmieniają między jednostkami, ale dużo doświadczają przerywany Ups dokąd objawy nagle pogarszają. Niektóre jednostki z fibromyalgia raportem że ich ból wzmacnia gdy pogoda jest wilgotna, zimna lub gorąca bardzo.

Gdy objawy są łagodni mitygować, ludzie z fibromyalgia często znajdują z dnia na dzień utrzymanie mogą iść dalej jako normalna, pod warunkiem, że otrzymywają odpowiedniego traktowanie. Surowi objawy na innej ręce, mogą wpływać ludzi do takiego stopnia, że trzymający puszek praca lub mieć normalnego życie towarzyskie wydaje się niemożliwy.

Gdzie terminu ` Fibromyalgia' Zapoczątkowywa?

Fibromyalgia jest krótki dla fibromyalgia syndromu, syndrom jest kolekcją objawy. Termin czerpie od Łaciński "fibro," znaczenie włókienne tkanki; "mój," znaczenie mięśnie i "algia ", znaczenie ból.

Co Robi Fibromyalgia afektowi?

Fibromyalgia jest pospolitym warunkiem który oszacowywa wpływać wokoło 1 w każdy 25 jednostkach globalnie. Chociaż mężczyzna mogą wpływający ten warunkiem, kobiety są dziesięć czasów prawdopodobne rozwijać je. W większości skrzynki, objawu początek zaczyna między wiekami 20 i 50 rok i warunek są pospolici wśród starych ludzi, chociaż dzieci mogą także rozwijać warunek.

Przyczyny Fibromyalgia

Dokładna przyczyna ten warunek no zna, ale eksperci podejrzewają że fibromyalgia jest rezultatem mózg nie udać się przetwarzać bólów sygnały w zwykłym sposobie układ nerwowy i, powoduje ból zostać wzmacniającym. W niektóre studiach, móżdżkowi obrazy cyfrowi pokazywali zmieniającego bólowego przerób w jednostkach z fibromyalgia. Badacze także znajdowali niewystarczających poziomy serotonin w natępnym niezrównoważeniu w dordzeniowym fluidzie wymagającym w bólowy sygnalizować i układzie nerwowym.

Zazwyczaj, zaludnia tylko doświadczenie ból gdy ciało poddaje bezpośredni uraz lub uszkadza warunkiem tak jak artretyzm. W fibromyalgia ból no jest bezpośredniego skutka taki uraz część ciała lub szkoda dokąd ból czuje. Ponieważ ból wydają się jest rezultatem bólowi sygnały od afektowanego terenu przetwarza inaczej, raczej niż rezultat który może taktujący bezpośrednia szkoda jest trudny zatrzymywać, ja i warunek jest tym samym chroniczny.

Diagnoza Fibromyalgia

Obecnie, tam  są żadny specyfików testy dla diagnozować fibromyalgia i wiele jednostki z warunkiem normalnych badania krwi, rezultaty, promieniowania rentgenowskiego i obrazu cyfrowego. Jakkolwiek, lekarka może wciąż chcieć wykonywać te testy eliminować możliwość inni warunki które mogą powodować objawy.

Do ostatnio, diagnoza opierał się na czułości w pewnych częściach ciała, ale w 2010 byli aktualizuję radzić, wytyczna że następujący musi brać w konto:

 • Boli odczuwanego przez ciało dla więcej niż trzy miesięcy
 • Poznawczy problemy tak jak biedna pamięć i trudność rozumie rzeczy
 • Unrefreshing zmęczenie i sen

Zarządzanie i traktowanie

Tam  jest żadny lekarstwo dla ten bolesnego warunku i zarządzanie celuje przy zmniejszać udoskonalających ogólnych zdrowie równie dużo i załagadzać objawy jak ewentualny i. Różnorodni lekarstwa są dostępni, relaks techniki że może pomagać zmniejszać objawy i zarządzanie techniki tak jak ćwiczenie i stresu zarządzanie może także być korzystny.

Fibromyalgia no powoduje jakaś stałej szkody włókienna tkanka ale utrzymywać zdrowy i aktywny może pomagać mięśniom zostawać w dobrym stanie i zapobiegać jakaś problemy który prowadzić mogą inaczej osłabeni mięśnie.

Przykłady traktowanie strategie opisują below:

Lekarstwo: Kilka bez recepty bólowi zastępujący mogą być pomocniczo i lekarki czasem przepisują bólowego zabójcy. Antidepressants mogą przepisujący as well as depresja., ponieważ pomagają zmniejszać bólowego, Schwytanie terapie dla traktowania epilepsja są często także wydajne przy zmniejszać niektóre typ ból.

Terapia: Różne formy terapia osoba mogą polecają zawierać fizyczną terapię pomagać umacniać mięśnie i ulepszać odporność; okupacyjna terapia pomagać robić osoby pracującemu środowisku lub sposobowi wynosili zadania wygodnych i poznawczą behawioralną terapię która cele podnosić dufność i uczyć techniki stresu radzenia i zarządzania.,

Alternatywna medycyna: Różnorodne formy alternatywna medycyna wliczając akupunktury, masażu i joga, mogą być wydajne przy uśmierzać stres i zmniejszać ból wszystko.

Ćwiczenie: Miarowy ćwiczenie który stopniowo wzrasta przez czas może załagadzać ból. Chodzić, pływać i jeździć na rowerze, często polecamy. Rozciągania i relaksu ćwiczenia mogą także być korzystni.

Dostawać dosyć sen: Ludzie z fibromyalgia radzą ćwiczyć dobrą sen higienę i budzili się czas utrzymują to samo codzienni. unikać spać w dnia czasie i zapewniać ich łóżkowego czas

Redagujący Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://sacfs.asn.au/download/consensus_overview_fms.pdf
 2. http://www.canadianpainsociety.ca/pdf/Fibromyalgia_Guidelines_2012.pdf
 3. www.carolinashealthcare.org/.../FibromyalgiaTreatmentUpdate.pdf
 4. www.iasp-pain.org/.../ContentDisplay.cfm
 5. http://www.niams.nih.gov/health_info/fibromyalgia/fibromyalgia_ff.pdf
 6. www.fibromyalgia-associationuk.org/dmdocuments/Medical%20Pack.pdf
 7. http://www.nhs.uk/Conditions/Fibromyalgia/Pages/Introduction.aspx
 8. http://www.arthritisresearchuk.org/arthritis-information/conditions/fibromyalgia/what-is-fibromyalgia.aspx
 9. http://www.fmauk.org/2-uncategorised/52-what-is-fibromyalgia
 10. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/fibromyalgia/home/ovc-20317786
 11. https://www.bupa.co.uk/health-information/directory/f/fibromyalgia

[Dalszy czytanie: Fibromyalgia]

Last Updated: Jun 15, 2017

Advertisement

Comments

 1. Irena Nykiel Irena Nykiel United Kingdom says:

  Tlumaczenia obcojezycznych tekstow powinny byc logiczne i gramatyczne a nie takie jak to tlumaczenie ktore jest zlepkiem i belkotem bezsensownych slow. Zenujaca jest jakosc tego artykulu,ktory wogole nie powinien sie ukazac na forum.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post