Co jest Folic kwasem?

Dr Ananya Mandal, MD

Folic kwas jest częścią b kompleks witaminy. Ja jest zasadniczy dla czerwonych komórek krwi i dla wiele innych komórek w ciele. Forma zdarza się naturalnie w jedzeniu folic kwas dzwoni ` folate'.

Funkcje folic kwas

Folic kwas wraz z witaminą B12, jest znacząco dla formaci czerwone komórki krwi. Brak te dwa zasadniczej odżywki prowadzi rozmaitość anemia dzwoniąca wielkokomórkowa anemia. To znaczy czerwone komórki krwi pojawiać się, obniżoną pojemność nieść tlen i. rozlanymi i ampułami

Folate wraz z innymi b witaminami jest także zasadniczy dla nerw funkci. Folate jest istotny dla formaci DNA wśród każdy ciało komórki. (materiał genetyczny) To pozwoli normalnego replikacja komórki.

Biochemically postępują jako substancje chemiczne które medicate węgla przeniesienia reakcje. folates Te są znacząco dla formaci purines i pyrimidines. Te pyrimidines i purines tworzą podstawowych elementy dla DNA.

Folate wymagania

Najwięcej wymagany folate w mężczyzna i ciężarnych kobietach uzyskują od zdrowej i balansującej diety. Ciężarny i pierś - karmiący kobiety i dzieci podczas ich narastających rok wymagają folate w ich diecie. W kobieta w ciąży, na przykład, brak folate w diecie może prowadzić surowi nerwów defekty jak neural tubki defekty, Spina bifida, anencephaly etc. w ich nienarodzonych dzieciach.

Dzienne rekomendacje dla folate (folic kwas)

 • Dorosli i dzieci nad 11 rokiem: 200μg
 • Jakaś kobieta considering brzemienność: 200μg plus folate nadprogram zawiera 400μg
 • Kobieta W Ciąży: 300μg plus 400μg nadprogram podczas pierwszy 12 tygodni brzemienność
 • pierś - karmiący kobietę - 260μg

Folate niedostatek

Folate niedostatek zdarza się w dwa skrzynkach - (e.g podczas brzemienności i pierś - karmi) e.g. Crohns choroba, bez leczenia coeliacdisease, alkoholizm lub use lekarstwa jak diuretyki etc. (,). nadmierni żądania folate i przesadna strata

Objawy folate niedostatek

W przypadach folate niedostatku tam  może być niektóre ogólni objawy anemia jak zmęczenie i nużenie. Tam  może być cechy biegunka, strata apetyt, ciężar strata, migreny, kierowi kołatania, bolesny jęzor i zachowawczy nieład.

Folate niedostatek podczas brzemienności

Podczas ciążowego folate niedostatek kojarzy z nerwów defektami w płodzie. Płód rozwija wartko i rozwija komórki w pierwszych kilka tygodniach brzemienność kręgosłupa i nerwu. Nieodpowiedni krwionośni poziomy folate podczas ten czasu wzrastają ryzyko dziecko kręgosłup rozwija ` neural tubki defekt'. To może powodować dordzeniową potworkowatość dzwoniącą Spina bifida.

Folates także pomagają w redukci wysocy poziomy homocysteine. Homocysteine jest proteiną który denerwuje naczynia krwionośne. Ten prowadzi narosły ryzyko atak serca lub uderzenie.

Foods bogaci w folic kwasie

Folate znajduje naturalnie w ciemnozielonych obfitolistnych warzywach. Słowa folate komes od słowa ulistnienia w rzeczywistości. Folate jest soluble witaminą i tak gubi łatwo od warzyw podczas kucharstwa. To może zapobiegać unikać rozgotowywać. Folate gotujący się one w otwartym może także konserwujący dekatyzować ormicrowaving warzywa raczej niż.

Folates są także teraźniejsi w foods fortyfikujących z folic kwasem. To ćwiczy w wiele krajach ponieważ, pomimo rekomendacj no biorą folic kwasu nadprogramów w wczesnej brzemienności, wiele kobiety. Foods powszechnie fortyfikujący z folic kwasem są śniadaniowymi zbożami, mąką, etc.

Nad dosage folate w diecie jak nadprogramy i

Rutynowe fortyfikacje no mogą być korzystne gdy folates potrzebują uzupełniającym wraz z witamina b 12 ponieważ jeśli nie demaskujący może zarządzający wpólnie witaminy B12 nerwu niedostatek pośrednicząca szkoda i to może prowadzić nieodwracalna nerw szkoda. Starsze osoby są zagrożony gdy asymilacja witamina B12 od diety zmniejsza z wiekiem.

Tamto nad 50 radzą brać folic kwasu nadprogramów zawiera więcej niż 200μg/day. Dla inny, długookresowi nabory folic kwas od warownych foods i nadprogramy muszą być pod 1mg/day dla dorosłych (obniża kwoty dla dzieci).

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.bda.uk.com/foodfacts/FolicAcid.pdf
 2. http://www.ag.ndsu.edu/pubs/yf/foods/fn680.pdf
 3. http://www.crnusa.org/safetypdfs/012CRNSafetyFolic.pdf
 4. http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/10/3/222.pdf
 5. http://www.efsa.europa.eu/en/home/publication/efsafolicacid.pdf
 6. http://www.cdph.ca.gov/HealthInfo/healthyliving/childfamily/Documents/MO-NUPA-FolicAcidBackgroundInfo.pdf
 7. http://www.sogc.org/guidelines/public/138E-CPG-November2003.pdf
 8. http://www.folicacidinfo.org/files/folic_acid_fact_sheet.pdf
 9. http://www.cdc.gov/ncbddd/folicacid/documents/wsk.pdf

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Nov 14, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post