Co jest Glycemic wskaźnikiem?

Dr Ananya Mandal, MD

Glycemic wskaźnik lub gi jedzenie jesteśmy miarą skutek który na glycemia jedzenie - koncentracja glikoza w krwi.

Foods które mogą być łamanym puszkiem szybko po tym jak ingestion uwalniać glikozę w bloodstream mieć wysokości gi rozważa, podczas gdy foods które są łamanym puszkiem wolno i uwolnienie glikoza w bloodstream stopniowo miewają skłonność mieć niski gi. Dla najwięcej ludzi, szczególnie tamto z cukrzycami, utrzymuje dietę robić up niscy gi foods kilka znacząco świadczenia zdrowotne.

Pojęcie glycemic wskaźnik najpierw rozwijał Dr. David J Jenskins i koledzy w 1980-1981 przy uniwersytet w toronto. Pracowali w kierunku znajdować optymalną i korzystnej najwięcej diety dla ludzi z cukrzycami.

Porównuje z wysokości gi jedzeniem, niski gi jedzenie bierze przetrawiającym dla glikozy absorbować w bloodstream znaczenie którego no osiąga szczyt krwionośnej glikozy poziom lub długi i "gwoździ" natychmiast po ten jedzenie je. Te kolce w krwionośnej glikozie zobaczą gdy wysokości gi jedzenie jest zjedzony i glikoza uwalnia w krew natychmiast po posiłek. Wolny uwolnienie glikoza która zobaczy z niskimi gi foods umożliwia ciało rozdawać z glikoza ładunkiem łatwo gdy bezpośredni insulinowy żądanie jest utrzymującym stosunkowo depresją który ochrania przeciw rozwojowi insulinowy opór.

GI kalkuluje jako stopniowy teren pod dwa godzin krwionośnej glikozy odpowiedzi krzywą która dokonuje po pościć dla 12 godzin i wtedy jeść niezmienną kwotę węglowodan (AUC) (zazwyczaj 50 g). Ten teren wartość dzieli AUC standardowy precyzowania jedzenie i mnoży 100., który jest czystym glikozą, Średnia gi wartość dla szczególnego jedzenia opiera się na wartościach uzyskiwać dla 10 istot ludzkich. Standardu i testa foods muszą zawierać równe kwoty dostępny węglowodan.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/chq/Pages/1862.aspx?categoryid=51&subcategoryid=164
  2. http://www.herringtonmc.nhs.uk/wp-content/uploads/2012/11/Low-GI-diet.pdf
  3. http://www.lnds.nhs.uk/Library/GlycaemicIndexupdatedNov2011.pdf
  4. http://archive.diabetes.ca/files/GlycemicIndex_08.pdf
  5. http://www.has.uwo.ca/hospitality/ibean/resources_glycemic_index.pdf
  6. http://www.amsa.org/healingthehealer/GlycemicIndex.pdf
  7. http://fullplateliving.org/sites/default/files/glycemic_index_table_latest.pdf

[Dalszy czytanie: Glycemic wskaźnik]

Last Updated: Jul 20, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post