Co jest krwiomoczem?

Dr Ananya Mandal, MD

Terminu krwiomocz nawiązywać do obecność krew w urynie. Ludzie mogą przestraszący znajdować krew w ich urynie ale to jest rzadko objaw jakaś zagrażający życiu warunek. Krwiomocz potrzebuje ostrożnie oceniającym lekarzem więc prawdziwa przyczyna może wykrywająca i taktuje.

Objawy krwiomocz

Krwiomocz może przedstawiać gdy oczywista jaskrawa czerwona krew lub uryna możemy być czerwonawego brązu colour należnym obecność czerwone komórki krwi. Czasem obecność krew w urynie no jest widoczna i tylko wykrywa w laboratorium gdy uryna ono bada dla innego powodu. Gdy krew jest widoczna w urynie warunek nawiązywać do makroskopijny krwiomocz jako, podczas gdy ja dzwoni mikroskopijny krwiomocz jeżeli krew no jest widoczna.

Przyczyny krwiomocz

Czy osoba makroskopijnego lub mikroskopijnego krwiomocz krew jest znakiem że krwawić jest występujący w urinary obszarze tak jak cynaderki, moczowody lub urethra gdzieś, pęcherzowy. Powszechnie krew jest znakiem cystitis lub inna urinary obszaru infekcja.

Przykłady inne przyczyny zawierają cynaderek kamienie, seksualnie - przepuszczone infekcje tak jak chlamydia, korzystny powiększenie prostata, rak prostaty, pęcherzowy nowotwór i cynaderki nowotwór.

Diagnoza

Diagnozować krwiomocz ustanawiać i próbować przyczynę krwawienie bierze szczegółową historię pacjentów objawy, lekarka. Czasem, uryna może obracać czerwonawego lub brudno- dla powodów niepowiązanych urinary obszar. Łasowań beetroot mogą colour urynę czerwonawy kolor, na przykład, jak może use pewni lekarstwa tak jak rifampicin lub nitrofurantoin.

W kobietach, diagnoza także wymaga sprawdzać czy krew właściwie przychodzi od urinary obszaru od pochwy raczej niż. Odbytniczy egzamin może także wykonujący wykluczał możliwość że krew przychodzi od tylnego przejścia lub odbytnicy.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. https://www.urologyhealth.org/content/moreinfo/hematuria.pdf
  2. http://kidney.niddk.nih.gov/kudiseases/pubs/hematuria/Hematuria_Blood_in_the_Urine_508.pdf
  3. http://www.auanet.org/common/pdf/education/clinical-guidance/Asymptomatic-Microhematuria.pdf
  4. http://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMcp012694
  5. http://medicine.ucsf.edu/education/resed/Chiefs_cover_sheets/hematuria.pdf
  6. http://www.nhs.uk/conditions/blood-in-urine/Pages/Introduction.aspx

[Dalszy czytanie: Krwiomocz]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post