Co jest zapaleniem wątroby E?

Dr Ananya Mandal, MD

Zapalenie wątroby E jest wirusowym infekcją wątróbka która powoduje rozognienie organ. Zapalenia wątroby E wirus jest sens splatającym RNA wirusem z icosahedral strukturą zawierający genom 7,5 kilobases. Ja początkowo klasyfikował jako należenie Caliciviridae rodzina ale w międzyczasie klasyfikował jako członek Hepeviridae rodzina.

Cztery "genotypu" zapalenia wątroby E wirus istnieją. Te, genotyp 1 znajduje w Azja i Afryka; gentoytpe 2 w Meksyk, Czad i Nigeria; genotyp 3 znajdował istnieć prawie na całym świecie i genotyp 4 znajduje w Azja.

Przekaz wirus

Jak zapalenia wątroby A wirus, zapalenie wątroby E rozprzestrzenia przez oralnej trasy. To znaczy infekcja zdobywa gdy osoba spożywa wodę lub jedzenie która zanieczyszczali z fekaliami zawiera zapalenie wątroby E.

Zapalenie wątroby E może tym samym przepuszczony jeżeli osoba je jedzenie przygotowywającego infekującą osobą która no mył ich ręk po używać łazienkę, na przykład. Wybuchy wirus zazwyczaj zdarzają się po monsunów i ciężkich ulew które niszczą dostawy wody.

Objawy

Przykłady zapalenia wątroby E objawy zawierają mdłość, żółtaczkę i zmęczenie. W najwięcej skrzynek, objawy biorą i wtedy trwają dla podążać trzy, osiem tygodnia rozwijać dni lub tygodni. Jakkolwiek, w niektóre immunocompromised jednostkach zostać chronicznym infekcją który może prowadzić wątrobowa łykowatość i marskość. może, zapalenie wątroby E

Wirus jest szczególnie niebezpieczny w kobieta w ciąży, w których prowadzić śmierć w 20% skrzynki może ostra forma infekcja.

Diagnoza i traktowanie

Zapalenie wątroby E diagnozuje używać badanie krwi który może wykrywać niweczniki ciało produkował przeciw wirusowi. Polymerase reakci łańcuchowej (PCR) test może także wykonujący na próbce krwi i wydajny diagnostyczny podejście jest używać te dwa testa wpólnie.

Tam  jest żadny odmianowy traktowanie dla zapalenia wątroby E infekci, chociaż etykietki traktowanie z ribavarin pokazywał pomagać jasno wirusa w chronicznych skrzynkach.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.britishlivertrust.org.uk/liver-information/liver-conditions/hepatitis-e/
  2. http://www.southend.nhs.uk/pathology-handbook/test-directory/test-directory-h-index/hepatitis-e-investigation/
  3. http://www.hpa.org.uk/webc/HPAwebFile/HPAweb_C/1287146735973
  4. http://www.who.int/csr/disease/hepatitis/HepatitisE_whocdscsredc2001_12.pdf

[Dalszy czytanie: Zapalenie wątroby E]

Last Updated: Sep 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post