Co jest Hodgkin's Lymphoma?

Dr Ananya Mandal, MD

Hodgkin's lymphoma lub Hodgkin's choroba jesteśmy formą nowotwór który wpływa limfatycznego system. Nowotwór zapoczątkowywa w limfocytach które są białymi komórkami krwi., Choroba w ten sposób wymieniał po Thomas Hodgkin który najpierw opisywał warunek w 1832.,

W Hodgkin's lymphoma, pewny typ limfocyt dzwonił limfocytów początki mnożyć abnormally i akumulować w limfa guzkach. Afektowani limfocyty są już nie sprawnie walczyć infekcję która robi pacjenta podatny infekcja.,

Pospolity objaw ten warunek nabrzmiewa w terenach ciało dokąd limfa guzki są teraźniejsi, pachwina pacha, tak jak szyja, lub. Nieco więcej ogólnych objawów mogą także manifestować i przykłady zawierają:

  • Febra
  • Niewytłumaczona ciężar strata
  • Noc poty
  • Wytrwały zmęczenie
  • Kasłać i breathlessness
  • Itchy skóra

Chociaż Hodgkin's lymphoma może rozwijać przy jakaś wiekiem, ono miewa skłonność wpływać dwa grupy wiekowej która są tamto starzejącymi się między rok i tamto 15 i 35 stary niż 55 rok. szczególnie, Warunek jest nieznacznie pospolity wśród mężczyzna niż kobiety.

Diagnoza i zarządzanie

Diagnoza Hodgkin's lymphoma jest potwierdzająca zasadzona na mikroskopijnym egzaminie limfa guzka biopsja. Badania krwi także oceniają pacjent stosowność dla chemoterapii i.

Pomimo być agresywnym formą nowotwór, Hodgkin's lymphoma jest jeden łatwo taktujący nowotwory. Główni traktowań podejścia są chemoterapią, samotnie chemoterapią podążać promieniolecznictwem lub. Traktowanie wybór zależy na jak daleko rozprzestrzeniał w ciele nowotwór. Kombinezon pięcioletni przetrwania tempo wśród ludzi z Hodgkin's lymphoma jest 80% i najwięcej te ludzie leczą warunek. Jakkolwiek traktowanie może powodować długookresowe komplikacje tak jak nieurodzajność i pacjenci są także przy narosłym ryzykiem rozwijać inną formę nowotwór w przyszłości.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Hodgkins-lymphoma/Pages/Definition.aspx
  2. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003105-pdf.pdf
  3. https://www.lls.org/content/nationalcontent/resourcecenter/freeeducationmaterials/lymphoma/pdf/hodgkinlymphoma.pdf
  4. http://www.cancercouncil.com.au/hodgkin-lymphoma/

[Dalszy czytanie: Hodgkin's Lymphoma]

Last Updated: Aug 19, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post