Co jest homeopatią?

Dr Ananya Mandal, MD

Homeopatia jest gałąź alternatywna medycyna która najpierw opisywał Niemieckim lekarzem Samuel Hahnemann w 1796 i rozwijał.

Podstawowa zasada ten forma alternatywna medycyna opiera się na pomysle który "jak lekarstwa lubi." Homeopatia lekarzi praktykujący wierzą to substancję która wywołuje pewną chorobę może także używać taktować ten chorobę. Drugi zasada opiera się na pomysle że trząść traktowanie i rozcieńczający wzrasta swój potencję.

Traktowania przygotowywają przez częstotliwego rozcieńczenia z alkoholem lub wodą podążać uderzać przeciw elastycznemu ciału trząść formułowanie. Substancje często rozcieńczają wiele czasy do nikt oryginalna substancja prawie zostają. Each rozcieńczenie dzwoni "następstwo" i narosłe potencj homeopaty wierzą to fedrunki nawiązywać do jak "potentization".

Przed decydować na, homeopata ocenia czynników tak jak, pyta o jakaś odmianowych zdrowie zagadnieniach, as well as. który remedium jest stosowni taktować pacjenta pacjenta ogólny wellbeing, styl życia, dieta i emocjonalny stan  Homeopaty także odnosić sie książki dzwonić "repertuary" po to, aby wybierać remedium. Homeopata wtedy decyduje na traktowanie kursie który zazwyczaj dać w postaci pigułek lub tincture., Pacjent wtedy pyta uczęszczać uzupełnień spotkania oceniać ich postęp.

Ten gałąź nieszkodliwa alternatywna medycyna ogólny rozważa ale krytykował z braku skuteczności, bez znać dowodu istnieje wspierać że remedia są wcale wydajni niż placebo. Inny koncern jest że terapia może pośrednio stawiać pacjenta zagrożonego zniechęcać one od szukać medyczną rada i używać konwencjonalne medycyny które pokazywali praca.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.homeowatch.org/books/crews_workbook.pdf
  2. http://www.senseaboutscience.org/data/files/resources/54/Homeopathy.pdf
  3. http://www.nhmrc.gov.au/_files_nhmrc/file/your_health/complementary_medicines/nhmrc_homeopathy_overview_report_october_2013_140407.pdf

[Dalszy czytanie: Homeopatia]

Last Updated: Sep 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post