Co jest wodogłowiem?

Sally Robertson, BSc

Wodogłowie nawiązywać do nagromadzenie fluid wśród mózg. Ten fluidu akumulujący miejsca wzrastali naciska na mózg który może powodować uszkodzenie mózgu.,

Chociaż wodogłowie czasem poprzednio nawiązywać do jak "woda na mózg," fluid który akumuluje w mózg no jest wodny. Fluid jest, jest viscous niż woda, bezbarwnym, jasnym fluidem, i. cerbrospinal fluidem który zawiera glikozę (CSF) Wokoło 500 ml CSF produkuje w nasz móżdżkowy zagłębień każdego dnia. Ja rozprowadza wokoło pajęczynowatej przestrzeni która otacza, płynie przez zagłębień w i ventricles nawiązywać do foramina jako móżdżkowych nazwanych kanałach i. rdzeń kręgowego i mózg CSF wyścieła mózg postępować, providing mózg z odżywkami as well as usuwać jałowych produkty jako szoka absorber. Tylko wokoło 120, 150 ml CSF mogą zawierający w mózg przy jakaś dawać czasem więc jakaś nadmiaru CSF ruchach w bloodstream przez klap nawiązywać do pajęczynowaci villi jako.

Wodogłowie może rozwijać jeżeli, jeżeli, jeżeli zbyt dużo CSF produkuje przepływ CSF zostać blokującym lub problem który zapobiega CSF drenuje w bloodstream. powstaje z pajęczynowatymi villi Jeśli wogóle zdarza się nabrzmiewać te pajęczynowaty astronautyczny początek i gdy narosły fluid przyczyn nacisk budować. Jeżeli problem natychmiast no taktuje rezultat może być stałym uszkodzeniem mózgu.

Typ wodogłowie

Tam  są trzy głównego typ wodogłowie. Pierwszy typ jest teraźniejszy przy narodziny i nawiązywać do congenital wodogłowie jako. Ja może powodować wadami okołoporodowa tak jak Spina bifida jako konsekwencja wydarzeń które mogą zdarzać się podczas płodowego rozwoju tak jak infekcja. lub

Drugi typ rozwija po narodziny, nawiązywać do nabyty wodogłowie jako i. w czasie narodziny lub przy niektóre punktem To może rozwijać przy jakaś wiekiem i może rozwijać jak resultat urazu lub jako komplikacja choroba, na przykład. Szkoda powodować mózg taki wydarzeniami wynika w powiększonych móżdżkowych ventricles które wypełniają z nadmiarem CSF lub zablokowaniami które zapobiegają CSF drenują w bloodstream.

Trzeci typ może wpływać jednostki jakaś wiek ale jest powszechnie, - widzii w ludziach starzejących się 50 starych lub rok. Ja dzwoni normalna naciska wodogłowie (NPH) i może rozwijać jako konsekwencja wydarzeń tak jak uderzenie, obrażenie głowy, bolak, infekcja lub komplikacje, po operaci.

Objawy

Ten uszkodzenie mózgu może prowadzić różnorodni różni objawy. Niektóre główni objawy wodogłowie zawierają:

 • Migrena, szyja ból
 • Mdłość i buchanie
 • Zamazany lub dwoisty wzrok
 • Zamieszanie

Niektóre jednostki mogą także doświadczać:

 • Biedna koordynacja
 • Trudność z równowagą
 • Trudności chodzić
 • Urinary and/or kiszka incontinence

Jednostki z wodogłowiem no mogą doświadczać wszystko te objawy, ale zazwyczaj rozwijają więcej niż jeden one.

W przypadach NPH akumulacja CSF może być stoniowa i objawy mogą rozwijać wolno przez okres miesięcy lub rok. Powszechnie zdarzać się objawy jest trudnością chodzi, incontinence i problemami z przetwarzać informację.

Objawy congenital hyrdocephalus zazwyczaj typowo zawierają i, niezwykle.

Diagnoza

Główny podejście diagnozować wodogłowie jest móżdżkowym obrazem cyfrowym który może być skomputeryzowanym tomografii (CT) obrazem cyfrowym lub obrazowania rezonansem magnetycznym (MRI) obrazem cyfrowym., Obrazy cyfrowi używają szukali jakaś budowę CSF i znaki narosły nacisk w mózg up. Lekarka może także wykonywać fizyczną ocenę oceniać objawy, oko test sprawdzać dla jakaś nabrzmiałości za okiem powodować ciśnieniowy budować up w mózg i dolędźwiowy dziurawienie wydobywać CSF i sprawdzać wywiera nacisk poziom.

Dolędźwiowy dziurawienie wymaga wkładać igłę między dwa dolędźwiowymi kręgosłupami w przestrzeń i (obniża z powrotem) dokąd CSF zawiera. Mała ilość CSF usuwa przez strzykawki i nacisk sprawdza. Po dolędźwiowego dziurawienia pacjent ocenia widzieć czy usuwający CSF ulepszał ich objawy.

Traktowanie

Wodogłowie zazwyczaj taktuje używać przyrząd dzwoniącego bocznik który jest cienkim tubką który chirurgicznie wszczepia w mózg zapewniać kanał którym drenujący zdala od mózg może nadmiar CSF., Fluid rusza się sposób od mózg inna część ciała podbrzusze, zazwyczaj, dokąd ono wtedy absorbuje w bloodstream. Pełny wyzdrowienie jest ewentualny gdy pacjenci taktują z bocznikiem.

Sporadycznie, dorosli ventriculostomy z wodogłowiem taktują używać procedurę nawiązywać do jak jako trzeci. Tutaj, mała dziura zrobi pod trzeci móżdżkowym ventricle który pozwoli CSF obchodzić punkt zablokowanie.,

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Hydrocephalus/pages/introduction.aspx
 2. http://psyc.jmu.edu/school/documents/Hydrocephalus.pdf
 3. www.choa.org/.../Hydrocephalus.pdf
 4. http://www.brainandspine.org.uk/hydrocephalus-water-brain-and-shunts
 5. https://www.headway.org.uk/hydrocephalus.aspx
 6. http://www.medicinenet.com/hydrocephalus/article.htm
 7. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hydrocephalus/basics/definition/con-20030706

Last Updated: Sep 17, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post