Co jest impotencją (Wyprężający dysfunkcja)?

Dr Ananya Mandal, MD

Wyprężający dysfunkcja zna w pospolitym języku jako impotencja. Ja znaczy niezdolność dostawać erekcję konieczną dla zadowalającego plciowego stosunku i utrzymywać. To jest całkiem pospolity warunek i wpływa ogromną większość mężczyzna nad 40.

To no jest zagrażający życiu warunek ale może mieć znaczącego wpływ na jakości życia i poważnego cierpiący, partnery i rodziny. Ja jest znacząco że pacjenci stosownie prowadzą dochodzenie dla, oceniają i. zasadniczego badania lekarskiego i psychologicznych warunków przed wsiadać na statek na traktowaniu

Przyczyny impotencja (wyprężający dysfunkcja)

Wyprężający dysfunkcja może zdarzać się opłatę kilka przyczyny. Te mogą być fizyczni i psychologiczni.

Fizyczne przyczyny zawierają przewężenie naczynia krwionośne penis należny długotrwały wysokie ciśnienie krwi, wysoki krwionośny cholesterol lub cukrzyce. Chirurgicznie lub pourazowy uraz penis lub hormonalni problemy możemy także powodować wyprężającego dysfunkcja.

Pewne psychologiczne przyczyny tak jak depresja, niepokój i problemy w związkach, mogą także powodować impotencję wyprężający dysfunkcja.

Współczynniki ryzyka wyprężający dysfunkcja

Współczynniki ryzyka wyprężający dysfunkcja zawierają:

 • otyłość
 • dymić
 • wysokie ciśnienie krwi
 • wysoki krwionośny cholesterol
 • brak ćwiczenie
 • cukrzyce
 • metaboliczny syndrom

Wyprężającego dysfunkcja epidemiologia

Na całym świecie tam  jest wysoki padanie nowe sprawy i rozpowszechnianie ten warunek. () Ogromna liczba mężczyzna no może przychodzić naprzód z warunkiem i to znaczy że faktyczne liczby mogą być nawet wielkie.

Z wzrostem choroby tak jak cukrzyce, wysokie ciśnienie krwi i otyłość ryzyko ten warunek jest także rosnący.

Wyprężający dysfunkcja jest przeważajacy męscy plciowi dysfunkcja przy 19,2% jak porównany z 31% dla wszystkie typ męscy plciowi dysfunkcja. (rozpowszechnianie wiek 30, 80 rok) Tam  jest stromy wzrost z wiekiem. Rozpowszechnianie zupełna impotencja na przykład wzrasta od 5% dla mężczyzna starzejących się 40 rok, 15% dla mężczyzna starzejących się 70 rok. Studia pokazują że 52% mężczyzna wpływali przy niektóre czasem (starzejący się 40, 70 rok) (łagodny 17%; osoba o umiarkowanych poglądach 25%; surowy 10% i 40% mężczyzna przy wiekiem 40) możemy cierpieć niektóre formę wyprężający dysfunkcja.

Wszystkie cierpiący o 10-20% pacjenci z wyprężającym dysfunkcja wyłącznie psychologiczną lub psychogeniczną przyczynę. Jakkolwiek, tam  może być dodający obecność psychologiczni czynniki. nawet gdy fizyczna przyczyna jest teraźniejsza

Diagnoza wyprężający dysfunkcja

Wyprężający dysfunkcja potrzebuje oceniającym ostrożnie dla podstawowych problemów - badanie lekarskie, hormonalny i psychologiczny. Szczegółowa historia impotencja i fizyczny egzamin pomaga w diagnozie warunek.

Traktowanie wyprężający dysfunkcja

Warunek pierwotnie taktuje taktować zasadniczego badanie lekarskie psychologicznego problem lub. Commonest przyczyna jest zwężać się atherosclerosis lub arterie. Obecność współczynnika ryzyka mandat polityczny zmienia w stylu życia i adoptować miary utrzymywać ciśnienie krwi, cukier i cholesterol, pod kontrola. Miarowy ćwiczenie, zdrowa dieta, rezygnujący dymienie, utrzymuje zdrowego ciało ciężar etc. jesteśmy niektóre znacząco miarami.

Tam  są kilka traktowań opcje które udowadniali bardzo pomyślny. Lekarstwo, tak jak sildenafil, może używać pomyślnie kierować je w tercja mężczyzna przynajmniej. (sprzedający jako Viagra)

Inne opcje zawierają use próżniowe pompy które zachęcają krew płynąć penis i pomoc w erekci może próbująca. Tam  są kilka psychologiczni traktowania (CBT) które pokazywali sukces. tak jak poznawcza zachowawcza terapia i płci terapia

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.patient.co.uk/doctor/Erectile-Dysfunction.htm
 2. http://www.nhs.uk/conditions/Erectile-dysfunction/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/sexual_health/erectile_dysfunction.shtml
 4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK38721/
 5. http://kidney.niddk.nih.gov/kudiseases/pubs/ed/ErectileDysfunction_508.pdf
 6. http://www.uroweb.org/gls/pdf/Male%20Sexual%20Dysfunction%202010.pdf
 7. http://www.urologyhealth.org/content/moreinfo/edprimtreatment.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Jan 27, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post