Co jest Śródmiąższowym Cystitis?

Dr. Liji Thomas, MD

Śródmiąższowy cystitis, także nazwany pęcherzowy bólowy syndrom, jest chronicznym podżegającym warunkiem który powoduje powracającą niewygodę lub ból w pęcherzowym regionie. pęcherzowy, Kontynuuje pęcherzowy drażnienie powoduje pęcherzową ścianę zostać sztywnym i okaleczającym. Jakkolwiek drażnienie no jest należny infekcja lub urinary kamienie.

Ludzie z ten warunkiem doświadczają brzuszną lub miednicową niewygodę która rozciąga się od uczucia łagodny nacisk intensywny ból., Tam  jest częsty urination, czasem ingeruje z noc sen. Tam  jest także urinary pilność i wzrost w bólu, podczas micturition lub następnie. Kobiety mogą także doświadczać ból podczas miesiączki lub dyspareunia. Więcej kobiety niż mężczyzna rozwijają śródmiąższowego cystitis. Kobiety często fibromyalgia lub gniewliwej kiszki syndrom także, wskazujący możliwość rozlewny podżegający stan niż odmianową pęcherzową etiologię raczej.

Diagnoza i traktowanie

Diagnoza śródmiąższowy cystitis zrobi rządzić out inne przyczyny pęcherzowy drażnienie. Te zawierają pospolitych warunki tak jak urinary infekcja, pęcherzowy nowotwór, prostatitis, endometriosis w kobietach i chroniczny miednicowy ból, w mężczyzna.

Niektóre testy mogą potrzebujący wykluczali te warunki. Te wskazujący zawierają uryny analizę, uryny kulturę, cystoskopię i pęcherzową ścienną biopsję, jeżeli. Pod anestezją, ocena pęcherzowa pojemność może wymagająca. Cystoskopia może wyjawiać glomerulations lub Hunner's wrzody zobaczą nad pęcherzowym wnętrzem. Te odnosić sie sprecyzowanych krwawienie punkty i owrzodziałe skór łaty, odpowiednio.

Traktowanie jest objawowy, ponieważ żadny odmianowa przyczyna może utożsamiająca. Pęcherzowy distension pod anestezją często podąża ulgą objawy także., która jest diagnostycznym testem, Pęcherzowy wkraplanie z dimethyl sulfoxide (DMSO) jest także często pożytecznie w śródmiąższowym cystitis. Tutaj, DMSO rozwiązanie zakrapla w pęcherzowego i pozwoli zostawać dla 15 minut, przed drenującym przez ten sam cewnika używać dla wkraplania. Wkraplanie powtarza każdy 1-2 tygodni, dla up to 8 tygodni i według wymagania, wtedy.

Skutki pęcherzowy wkraplanie mogą być należni swój zdolność taktować rozognienie w głębokich tkankach podczas kontaktowego okresu 15 minut. Ja może także zmniejszać ból który z kolei uśmierza pospolitych objawy tak jak częstotliwość i pilność. i zapobiega pęcherzowych skracania, DMSO, jakkolwiek, opuszcza czosnkowatego zapach na oddechu ale nie innych znaczących efekty ubocznych. Jakkolwiek, wątrobowe i cynaderki funkcje as well as krwionośni obliczenia, muszą oceniający każdy 6 miesięcy lub w ten sposób.

Inni leki dla ten problemu zawierają:

 • Pentosan polysulfate sodium ale może brać up to 6 miesięcy dla ulgi pojawiać się., który jest wydajny w dowiezieniu o bólowej redukci w wokoło tercja pacjenci,
 • NSAIDs lubi Aspirin i ibuprofen.
 • Antidepressants i antyhistaminy.

Inni tryby traktowanie zawierają:

 • Transcutaneous elektryczny nerwu pobudzenie (TENS) który pomaga uśmierzać ból w niektorych przypadkach, chociaż mechanizm no jest jasny.
 • Ominięcie niektóre foods tak jak czekolada, alkohol, pikantność, kofeina, acidic napoje i foods, lub.
 • Rezygnować dymienie.
 • Delikatne rozciągliwość
 • Rozwój voiding rutyna zmniejszać częstotliwość.
 • Fizyczna terapia jest pożytecznie w niektorych przypadkach.
 • Operacja jest ostatecznością, używać tylko w wybranych skrzynkach, ale recydywa może zdarzać się po procedury. Różnorodni typ operacja używają, tak jak:
  • Fulguration wrzody.
  • Pęcherzowa augmentacja.
  • Cystectomy z budową sztuczny otwarcie drenować urynę torba, na zewnątrz ciała lub wśrodku.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Śródmiąższowy Cystitis]

Last Updated: Nov 15, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post