Co jest Laparoscopic operacją?

Dr Ananya Mandal, MD

Laparoscopic operacja także dzwoni minimalnie najeźdźcza operacja, keyhole operacja lub bandaid operacja. Laparoscopic procedury mogą wykonujący używać małych nacięcia wokoło 0,5 1,5 cm które mogą robić daleko zdala od chirurgicznie miejsca. Mali, ciency chirurgicznie instrumenty, mogą przechodzący przez nacięcia threaded operacyjny miejsce i. Cała procedura niesie out używać laparoscope który jest małym tubką z kamerą przy poradą która może używać retransmitować wizerunki z wewnątrz ciała TV monitor.

Laparoscopic operacja jest powszechnie używany w diagnozie szeroki zakres brzuszni i miednicowi warunki. Ja jest także powszechnie używany wynosił chirurgicznie procedury tak jak usunięcie tkanka i biopsje chorzy lub uszkadzający. Procedura jest powszechnie używany w nauce podążać traktowaniu żeński odtwórczy system i, warunkami trawienny system i warunkami wpływa urinary system (gynecology) (gastroenterology) (urologia).

Niektóre główne przewagi laparoscopic operacja nad tradycyjną otwartą operacją opisują below:

  • Laparoscopic procedury często wymagają krótkiego szpitala pobyt niż tradycyjna otwarta operacja
  • Pacjenci także doświadczają mniej krwawienia i ból po operaci
  • Gdy nacięcie rana jest tak dużo mała niż wielki nacięcie robić w tradycyjnej otwartej operaci, chirurgicznie straszenie znamiennie zmniejsza.

Procedura

Główna procedura wymaga następujący kroki:

  • Pacjentowi dają ogólnemu anastetykowi i czuje żadny ból przez cały procedury.
  • Jeden lub więcej mali nacięcia zrobią w podbrzuszu wokoło brzucha guzika terenu, zazwyczaj.
  • Tubka wkłada przy nacięcia miejscem i podbrzusze nadyma z dwutlenku węgla gazem. To pozwoli chirurgowi pracować as well as więcej pokojowi lepszy widok wewnętrzni organy. Laparoscope wkłada przez tubki i wizerunki wewnętrzne struktury retransmitują TV monitor.
  • Chirurgicznie instrumenty mogą wtedy wkładający przez dalszy małych nacięć które mogą robić, w zależności od co, jaki chirurg znajduje i procedury potrzebują wykonywać.
  • Jak tylko operacja kończy gaz wydala od podbrzusza i nacięcie zamyka używać ścieg.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Laparoscopic operacja]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post