Co jest białaczką?

Dr Ananya Mandal, MD

Białaczka jest terminem który obejmuje kilka różnych typ krwionośni nowotwory. Różni typ białaczka zmieniają w ich prezentaci, wieku początek, współczynnikach ryzyka i światopoglądzie.

Typ białaczka

Tam  są cztery głównego typ białaczka: -

 • Ostra lymphoblastic białaczka (lymphocytic) (ALL)
 • Ostra myeloid białaczka (myelogenous) (AML)
 • Chroniczna lymphocytic białaczka (CLL)
 • Chroniczna myeloid białaczka (CML). (myelogenous)

Patologia

Podstawowa doktryna która jest pospolita w wszystkie białaczkach zawiera fact ten one wszystko zaczynają w komórkach w szpiku kostnym. Szpik kostny normalnie jest odpowiedzialny dla wytwarzać komórki krwi czerwone komórki krwi i białe komórki krwi -. Jeden funkcje tak jest produkować myeloid komórki lub białe komórki krwi.

Wytrawność szpik kostny komórki w te funkcjach i przyrost ściśle regulują komórkowym DNA. Gdy komórka przechodzi zmiany opłatę uszkadzać i zmiany w DNA ja zostać białaczki komórką i zaczyna mnożyć uncontrollably.

Myeloid lub myelogenous białaczka może zaczynać w komórkach które produkują myeloid komórki czerwone komórki, białe komórki i platelets -. Inny typ komórki wpływać jest tamto które produkują limfocyty. Lymphocytic lub lymphoblastic białaczka może powstawać w te komórkach.

Przyczyna białaczka

Dokładna przyczyna białaczki jest niewiadoma. Gdy szpik kostny komórki zostać białaczką tłoczą się szpika kostnego i tłumią inne zdrowe komórki. Tempo progresja i zastępstwo normalne szpik kostny komórki jest różny z each typ białaczka.

Co robi białaczka afektowi?

Białaczka wpływa wielkiej populaci jednostki na całym świecie. Wokoło 274.930 ludzi w Stany Zjednoczone żyją w darowaniu, białaczką. W UK, wokoło 7.600 ludzi diagnozują każdego roku z białaczką. 

Ludzie mogą dostawać białaczkę przy jakaś wiekiem. Tamto nad 60 są zagrożoni. Najwięcej pospolity pisać na maszynie dorosłych wewnątrz jest AML i CLL.

WSZYSTKO jest najwięcej pospolitego formy białaczka w dzieciach. Dla AML, odmianowi współczynniki ryzyka znajdowali. To zawiera wczesnego ujawnienie chemoterapia, Down inni genetyczni nieład, syndrom, ujawnienie i ujawnienie napromienianie terapia etc., benzen i inne substancje chemiczne,

Znaki i objawy białaczka

Tam  są kilka objawy białaczka i znaki które są pospolici wszystkie typ. Odmianowi badania krwi i szpików kostnych testy potrzebują robić diagnozie. W ostrych białaczkach pospolici objawy zawierają:

 • brak energia
 • zmęczenie
 • anemia
 • długotrwała febra
 • noc poty
 • niewytłumaczeni stłuczenia
 • długotrwałe krwawiące skłonność
 • skłonność łapać infekcje etc.

Ludzie z CLL lub CML no mogą mieć jakaś objawy. CLL może manifestować z powiększonymi limfa guzkami w szyi, pasze lub pachwinie.

Diagnoza, traktowanie i wynik,

Traktowanie, diagnoza i podejście each typ białaczka, jesteśmy różni. WSZYSTKO i AML są each opanowani młode komórki, znają jako lymphoblasts lub myeloblasts. (ostre białaczki) Rutynowi badania krwi z zupełny krwionośnym liczą pomoc w diagnozie.

Szpików kostnych testy często zrobią potwierdzać diagnozę i szukali chromosom anormalność. (dążenie i biopsja) Te testy utożsamiają białaczka typ. Each główny typ białaczka także różnych podtypy.

Ostre białaczki rozwijają się wartko bez traktowania. CLL i CML, na innej ręce few lub żadny wybuch komórki. CLL i CML często rozwijają się wolno porównują ostre białaczki bez traktowania. Dzisiaj, coraz więcej są w zupełnym darowaniu przynajmniej pięć rok po traktowania białaczka pacjenci. Cel terapia jest dokonywać zupełnego darowanie.

Traktowanie dla pacjentów z ostrą białaczką może zawierać chemoterapię, komórki macierzystej przeszczepienie etc. i AML, Tamto z WSZYSTKO, początek z traktowaniem natychmiast po diagnozę używać chemoterapię. Pierwszy część traktowanie dzwoni indukci terapia. Traktowanie dać po darowania. To dzwoni konsolidaci terapia i utrzymanie terapia. (intensyfikacja) Ten część traktowanie może zawierać chemoterapię z lub bez komórki macierzystej przeszczepienia (czasem nazwany szpika kostnego przeszczepienie).

Pacjenci z CML potrzeby traktowaniem po diagnozy wkrótce. Leki które mogą używać zawierają imatinib mesylate, dasatinib lub nilotinib, (Gleevec®) (Sprycel®) (Tasigna®). Te są oralni leki które celują nowotwór specyficznie. Allogeneic komórki macierzystej przeszczepienie jest innym traktowania opcją dla CML.

CLL zazwyczaj rozwija się wolno bez traktowania i niektóre CLL pacjenci no potrzebują traktowania dla długich okresów czasu czas po diagnozy. Pacjenci które potrzebują traktowanie mogą otrzymywać chemoterapię lub monoclonal niwecznika terapię w kombinaci. Allogeneic komórki macierzystej przeszczepienie jest traktowania opcją w niektóre podgrupach pacjenci.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.lls.org/content/nationalcontent/resourcecenter/freeeducationmaterials/leukemia/pdf/understandingleukemia.pdf
 2. http://www.nhs.uk/conditions/Leukaemia-acute/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.nhs.uk/conditions/leukaemia-chronic-lymphocytic/Pages/Introduction.aspx
 4. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/in_depth/cancer/leukaemia1.shtml
 5. http://www.cedu.niu.edu/~shumow/itt/Leukemia.pdf
 6. http://www.lef.org/protocols/cancer/leukemia_02.htm#types

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 13, 2013

Advertisement

Comments

 1. Shy Maa Shy Maa Egypt says:

  What are the similarities and varieties between leukocytes and lymphoma?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post