Co jest melaniną?

Melanina jest powikłanym polimerem czerpiącym od amino zjadliwego tyrosine. Melanina jest odpowiedzialna dla ustalać colour, jest teraźniejsza w skórze różni stopnie i, w zależności od skóry i włosy co wystawiał słońce historycznie populacja.

Melaniny synteza

Mnodzy kroki wymagają w biosyntezie melanina. Pierwszy krok jest katalizą substancja chemiczna l-3,4-dihydroxyphenylalanine tyrosinase. Brak tyrosine może prowadzić albinizm. Tyrosine tylko znajduje w specjalizować się komórki dzwonić melanocytes, wśrodku których zawierają w vesicles dzwoniących melanosomes malutkie granule melanina pigment.

Te melanosomes opuszczają melanocytes i ruszają się w inne komórki w epidermie. Przeważni czarni w colour lub brown, melanina depozyty ustalają skóra pigment który zmienia w zależności od dystrybuci melanosomes i liczby. Oprócz ustalać skóry colour lekka absorbent melanina ochrania DNA przeciw ultrafioletowemu napromienianiu od słońca i ja rozważa potencjalny kandydat w czerniaka traktowaniu.

Melanina znajduje w kilka terenach ciało ludzkie wliczając:

 • Skóra dokąd ja zapewnia kolor skóry
 • Włosy
 • Ucznie lub irysy oczy
 • Stria vascularis wewnętrzny ucho
 • Tereny mózg substantia nigra i locus coeruleus,
 • Szpika i zony reticularis adrenal gruczoł

Typ melanina

Niektóre różni typ melanina zawierają eumelanin, pheomelanin i neuromelanin. Eumelanin znajduje w włosy, skórze i zmrok terenach wokoło sutków. Ja jest szczególnie obfity wśród czarnych populacj i zapewnia pigment czarnego, brown i. włosy, skóra i oczy

Gdy eumelanin jest teraźniejszy w małych ilościach tylko, włosy może być blondynką.

Pheomelanin także znajduje w skórze i włosy. Ten typ melanina zapewnia kolory, jest głównym pigmentem znajdującym wśród miedzianowłosych jednostek i. różowych i czerwonych Ten typ ochronny przeciw ultrafioletowy napromienianie nakłaniającemu nowotworowi jako eumelanin melanina no jest jak.

Neuromelanin jest formą znajdującym w różnych terenach mózg melanina i strata ten melanina może powodować kilka neurologicznych nieład.

Źródła

 1. http://www.gematria-test-lab.com/pdf/theimportant [1] .pdf
 2. http://www.bidii.co.uk/pdfs/ArticleD4_MelaninInTheBody.pdf
 3. http://health-equity.pitt.edu/568/1/Yerger,_Malone_-_Melanin_Article.pdf
 4. http://am.ascb.org/files/Bioeducate/FawcettTheCellChapter11.pdf
 5. http://journal.scconline.org/pdf/cc1968/cc019n09/p00565-p00580.pdf
 6. http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1357272597000137

[dalszy czytanie: Melanina]

Last Updated: Aug 23, 2018

Ananya Mandal

Written by

Ananya Mandal

Ananya is a doctor by profession, lecturer by vocation and a medical writer by passion. She specialized in Clinical Pharmacology after her bachelor's (MBBS). For her, health communication is not just writing complicated reviews for professionals but making medical knowledge understandable and available to the general public as well.

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Comments are closed