Co jest Ménière's chorobą?

Dr Ananya Mandal, MD

Ménière's choroba jest nieładem który wpływa wewnętrzną część ucho. Ja prowadzi objawy:

 • Dizziness
 • tinnitus lub dzwonienie w ucho
 • mdłość
 • wymiotować
 • jerky ruchy oczy
 • strata przesłuchanie

Pacjenci często także narzekają uczucie nacisk w ich ucho. Choroba ono manifestuje w atakach które mogą pojawiać się nagle i bez ostrzegać. Te ataki mogą trwać wokoło 2-3 godziny. Objawy mogą brać 1-2 dni znikać w pełni. Objawy odróżniają się szeroko od osoby osoba. (1-6)

Przyczyna Ménière's choroba

Ménière's choroba jest nieładem wewnętrzny ucho który zdarza się opłatę zmieniać w rzadkopłynnej pojemności w labityncie w wewnętrznym ucho. Ménière's choroba wymienia dla francuza Prosperuje Ménière który najpierw opisywał syndrom w w połowie 1800's.

Zgłębia wśród ucho kłamstw skorupa kształtującego organ dzwoniącego cochlea który pomaga w przesłuchaniu i vestibular aparacie który pomaga w równowadze. Vestibular aparat jest setem cienkie tubki ustawiający pion each inny. Te dzwonią błoniasty labitynt.

Błoniasty labitynt zawiera fluid dzwoniącego endolymph. W Ménière's chorobie tam  jest zmiana w endolymph i tam  jest postępowy distension.

Ja także dzwoni "endolymphatic hydrops". Ten zmiana i nabrzmiałość możemy wpływać cochlea powoduje utratę słuchu lub vestibular aparat powoduje problemy dizziness i równowagi.

Objawy Ménière's choroba

Niektóre ludzie z Ménière's chorobą dizziness lub zawroty głowy w ten sposób krańcowych że mogą gubić ich równowagę i spadać. Te epizody dzwonią "opadowi ataki."

Choroba wpływa wewnętrznego ucho i rozwija się przez różnych scen. W wczesnych fazach pacjent zazwyczaj wokoło 6-11 ataków rok. Gdy choroba rozwija się częstotliwość ataki zmniejsza i ostatecznie zatrzymują.

Objawy zazwyczaj znikają samodzielnie po 2-8 rok. Niektóre ludzie mogą jakkolwiek kontynuować mieć stałą utratę słuchu wpływać jeden lub ucho i problem tinnitus mogą także kontynuować.

Częstotliwość Ménière's choroba

Ménière's choroba diagnozuje wewnątrz wokoło jeden w 1.000 ludziach w Zjednoczone Królestwo i zobaczy w 157 jednostkach na 100.000 populację.

Według kosztorysów od obywatela instytutu na głuchocie i Innych Komunikacyjnych nieład w przybliżeniu 615.000 jednostek w Stany Zjednoczone obecnie diagnozują z Ménière's chorobą (NIDCD) i 45.500 skrzynek niedawno diagnozują każdego roku.

Co wpływa Ménière's chorobą?

Ja może wpływać wszystkie grupy wiekowe ale jest powszechnie - widzii w ludziach starzejących się między 40 i 60. Ménière's choroba jest nieznacznie pospolita w kobietach w mężczyzna niż. Warunek przeważnie wpływa Caucasians.

Ja no jest ewentualny zapobiegać chorobę.  W wiele pacjentach tam  jest historia choroba bieg w rodzinnym proponowaniu genetyczny początek choroba.

Diagnoza Ménière's choroba

Diagnoza opiera się na i rządzić out innych uszatych nieład klinicznych cechach, laboranckich znalezieniach i przesłuchanie testach. (audiometry znalezienia)

Traktowanie Ménière's choroba

Ménière's choroba może taktująca używać różnorodnych lekarstwa. Te pozwolą najwięcej ludzi z chorobą żyć więcej zwykłe życie.

Podczas ataka pacjent pyta kłamać wciąż i unikać hałas używać ucho czopuje. Lekarstwo może przepisujący uśmierzać mdłość i zawroty głowy podczas ten czasu.

Inni leki zawierają antyhistaminy lub diuretyki w zmniejszać częstotliwość ataki ten pomoc. (wodne pigułki)

Tam  są inni leczniczy podejścia które mogą pomagać z tinnitus i równowagi problemami w te pacjentach.

Pacjenci radzą unikać stres i biorą soli dietę. Operacja może także polecająca jako ostateczność.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Menieres-disease/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.patient.co.uk/doctor/Meniere's-Disease.htm
 3. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/menieres1.shtml
 4. http://www.nidcd.nih.gov/staticresources/health/hearing/meineresfs.pdf
 5. http://www.deafnessresearch.org.uk/factsheets/menieres-disease.pdf
 6. http://www.araoc.com/pdfs/Menieres%20Disease.pdf

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post