Co jest Meningitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Meningitis jest infekcją meninges które są błonami które zakrywają mózg i rdzeń kręgowego.

Co są meninges?

Meninges jest 3 łącznikowymi tkankowymi warstwami. Składali się pia mater mater, pajęczynowatego i dura (zamkniętego środkowi układów nerwowych organy) (dalekiego od rdzenia kręgowego i mózg).

Także zawierają cerebrospinal fluid i. Te są struktury wymagający w meningitis, rozognienie meninges które, rozognienie mózg., jeżeli surowy, mogą zostać zapaleniem mózgu,

Co jest meningitis?

Meningitis jest infekcją meninges. Infekcja może powodować bakteriami lub wirusem, i ono prowadzi meninges zostać roznamiętniający (nabrzmiewający). To może powodować poważne uszkodzenie nerwy, mózg i rdzeń kręgowy.

Objawy meningitis

Meningitis powszechnie manifestuje obok:

 • surowa migrena
 • wymiotować
 • wysoka gorączka
 • kołowacenie szyja
 • wrażliwości i oka ból na ujawnieniu światło
 • skóry wysypka

Objawy mogą odróżniać się w młodych dzieciach i dzieciach.

Typ meningitis

Meningitis może powodować bakteriami i wirusy i oba typ niektóre wyróżniające cechy. Meningococcal choroba jest wiodącym zakaźnym przyczyną śmierci w wczesnym dzieciństwie.

Bakteryjny meningitis

Bakteryjny meningitis jest bardzo poważny i musi taktujący jako medyczny nagły wypadek. Lewy bez leczenia to może prowadzić surowy uszkodzenie mózgu i infekować krwionośnego powoduje septicimeia. Pospolite infekowanie bakterie są Neisseria meningitidis bakteriami.

W 2008 i 2009 w Anglia i Walia zobaczył 1.166 skrzynek należnych ten meningitis bakterie. Jakkolwiek, z pomyślnym szczepieniem przeciw ten obniżali bakterie także znać. gdy meningococcal bakterie liczba skrzynki Jakkolwiek, tam  jest obecnie żadny szczepionka zapobiegać meningococcal grupową b chorobę która jest najwięcej wspólnej sprawy bakteryjny meningitis w UK.,

Bakteryjny meningitis jest najwięcej błonia w dzieciach które są pod pięć lat często zagrażający życiu w niemowlakach pod wiekiem jeden i są. Ja jest także pospolity wśród nastolatków starzejących się 15, 19 rok. Wszystkie skrzynki wokoło 15% jest bakteryjny meningitis i 25% może manifestować z septicaemia. W 60% skrzynki oba mogą przedstawiać wpólnie.

Wirusowy meningitis

Wirusowy meningitis jest błoniem ale mniej surowego typ meningitis więcej. Liczba skrzynki jest trudna oszacowywać ponieważ objawy są zbliżeni atak grypa. Wirusowy meningitis jest najwięcej błonia w dzieciach i jest rozlewny podczas lato miesięcy.

Co dostaje meningitis?

Meningitis może wpływać ludzi wszystkie grupy wiekowe. Niemowlaki, młode dzieci i starsze osoby są jakkolwiek zagrożoni. Wirusowy meningitis jest najwięcej wspólnej sprawy warunek. Każdego roku wokoło 2.500 skrzynek bakteryjny meningitis i prawie 5.000 skrzynek wirusowy meningitis, zdarzają się w UK.

Ludzie zagrożoni dostawać meningitis zawierają:

 • tamto które CSF boczniki umieszczali w ich mózg dla innej patologii
 • tamto z defektami w dura
 • use dordzeniowe procedury (eg. dordzeniowi anestetyki)
 • cukrzycy
 • tamto z bakteryjnym endocarditis
 • alkoholizm i wątrobowa marskość
 • śródżylny nadużywanie narkotyków
 • nerkowy niedomiar
 • thalassemia
 • torbielowa łykowatość
 • hypoparathyroidism
 • splenectomy
 • sierp komórki choroba etc.

Tłoczyć się (e.g szkoły, opieka dzienna, wojskowych rekruci i studenci collegu,) podwyżki ryzyko meningitis.

Prognoza lub wynik

Wirusowy meningitis zazwyczaj dostaje lepszy wśród kilka tygodni ale bakteryjnych meningitis potrzeb agresywnego traktowania.

Bakteryjny meningitis potrzebuje taktującym z antybiotykami, wstęp szpitalny i parzysty, równy wstęp oddziały intensywnej opieki.

Meningococcal choroba powoduje śmierć wokoło jeden wewnątrz w 10 skrzynkach. (kombinacja meningitis i septicaemia) Pomimo lekarstwa niektóre dzieci mogą iść dalej rozwijać komplikacje, tak jak utrata słuchu, póżniej mieć bakteryjnego meningitis. Zapobieganie jest zupełnymi szczepieniami przeciw infekci.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.medhelp.org/medical-information/show/4915/Meninges-of-the-brain
 2. http://www.nhs.uk/conditions/Meningitis/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.patient.co.uk/doctor/Meningitis.htm
 4. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/meningitis2.shtml
 5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001700/
 6. http://www.ohsu.edu/xd/health/services/doernbecher/research-education/education/med-education/upload/Bacterial-Meningitis.pdf
 7. http://www.choa.org/Menus/Documents/Wellness/teachingsheets/meningitis.pdf

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post