Co jest metastazą?

Dr Ananya Mandal, MD

Metastaza jest powikłanym procesem który wymaga rozszerzanie się nowotwór lub bolak odległe części ciała od swój oryginalnego miejsca. Jakkolwiek, to jest trudny proces. Pomyślnie kolonizować odległego teren w ciele uzupełniać serie kroki musi komórka nowotworowa zanim ja zostać clinically wykrywalnym lesion.

Kroki metastaza

Kroki metastaza zawierają:

 • rozdzielenie od początkowego bolaka
 • inwazja przez tkanek wokoło początkowej penetraci ich suterenowe błony i lesion
 • wejście w naczynia krwionośne i przetrwanie wśród krwi - rozszerzanie się przez naczyń krwionośnych dzwoni hematogenous rozszerzanie się
 • wejście w lymphatics lub dootrzewnowego zagłębienie - rozszerzanie się przez limfa kanałów dzwoni limfatyczny rozszerzanie się
 • dosięgający odległego organ lubi płuca, wątróbkę, móżdżkową kość etc.,
 • formacja nowy lesion wraz z nowymi naczyniami krwionośnymi karmi bolaka - formacja nowi naczynia krwionośne określa angiogenesis

Wszystkie to podczas gdy komórki nowotworowe muszą unikać zabijać ciało naturalnym systemem odpornościowym.

Trasy metastaza

Tam  są cztery ewentualnego trasy rozszerzanie się nowotwór. Te zawierają:

 • rozszerzanie się przez limfatycznych kanałów - to favoured najwięcej carcinomas
 • rozszerzanie się przez naczyń krwionośnych przez ich cienkich ścian żył dobrowolnie najeżdża - to favoured mięsakami i niektóre carcinomas które zapoczątkowywają w cynaderkach - niż arterie i rozszerzanie się są przez żył
 • rozszerzanie się przez ciał zagłębień - komórki nowotworowej ziarno na dootrzewnowych, opłucnowych, osierdziowych, subarchnoid przestrzeniach, (zakrywający żołądek, żyłkę i inni brzuszni organy i) (zakrywający płuca) (zakrywa mózg) (zakrywający serce lub błony)
 • przeszczepienie nowotwór - to zdarza się frachtem czerepy bolak komórki przez igieł, chirurgicznie instrumentów inne części ciała podczas lub operaci i diagnostycznych procedur

Dlaczego jest niebezpieczna metastaza?

Metastaza jest wielkie znaczenie ponieważ najwięcej nowotwór śmierć powodują rozszerzaniem się początkowy nowotwór odlegli miejsca. W najwięcej skrzynek, pacjent z nowotworem z zlokalizowanymi bolakami lepszy szansę niż tamto z przerzutowymi bolakami przy przetrwaniem.

Nowy dowód pokazuje że 60%, 70% pacjenci zapoczątkowywali przerzutowego proces do czasu diagnozy. W dodatku, parzysty, równy pacjenci które żadny dowód rozprzestrzeniającego przy diagnozą bolak są zagrożoni dla przerzutowej choroby i potrzebują taktującym stosownie.

Metastaza "ziarna i ziemi "teoria" i organy podatni

Metastaza jest jeden trzy znamienia malignancy lub nowotwór w przeciwieństwie do korzystnym bolakiem. Najwięcej bolaków i innych neoplazma mogą metastasize. Stopień zdolność rozprzestrzeniać, jakkolwiek, zmienia między różnymi typ bolaki. Na przykład, nasadowej komórki carcinoma rzadko rozszerzania się.
Niektóre organy są skorzy niż inny metastaza początkowi bolaki. To najpierw dyskutował Stephen Paget nad wiekiem temu w 1889 gdy "ziarna i ziemi" teoria. Na przykład, kości są favoured miejscem dla raka prostaty, raków okrężnicy rozszerzania się wątróbka, żołądka nowotwór może metastasize jajniki i wtedy dzwoni Krukenberg bolak.

Teoria twierdzi że komórki nowotworowe znajdują przetrwanie na zewnątrz ich początkowych apartamentów trudnych. Rozprzestrzeniać znajdować lokację z jednakowymi właściwościami potrzebują. Na przykład, nowotwór piersi komórki potrzebują wapni jony od piersi mleka mnożyć. Tak woleć kości mogą gdy miejsce rozszerzanie się jako kości jest bogaty w wapniach. Złego czerniaka przysług nerwy i melanocytes i tak rozprzestrzeniać mózg mogą ponieważ neural melanocytes i tkanka powstajemy od ten sam komórki linii w płodzie.

Wyzwania "ziarna i ziemi" teoria

Ten "ziarna i ziemi" teoria rzucał wyzwanie James Ewing w 1928 co sugerował ten metastazę zdarza się wyłącznie anatomic i machinalnymi trasami. Sugerował rozszerzanie się przez limfatycznych kanałów i naczyń krwionośnych. Zauważał że komórki nowotworowe wpływali dzielnicowej limfy guzki blisko początkowego bolaka. To dzwoni węzłowy zaangażowanie, pozytywni guzki lub dzielnicowa choroba.

Początkowe bolak potrzeby biopsje dwa limfa guzka blisko bolaka przynajmniej są usytuowanym kiedy robić operaci egzamininować bolaka lub usuwać. Zlokalizowany rozszerzanie się dzielnicowej limfy guzki blisko początkowego bolaka normalnie no liczy jako metastaza, chociaż to jest znak biedny wynik.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.colorado.edu/mcdb/MCDB3150/ppt/lecture5.pdf
 2. http://breast-cancer-research.com/content/pdf/bcr1988.pdf
 3. http://lifesciences.envmed.rochester.edu/curriculum/cancer/Metastasis_and_Homeostasis.pdf
 4. http://cancerres.aacrjournals.org/content/51/18_Supplement/5054s.full.pdf
 5. http://www2.uah.es/farmamol/Public/AnnReviews/PDF/Medicine/Angiogenesis_metastasis.pdf
 6. http://www.molecular-cancer.com/content/pdf/1476-4598-10-22.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post