Co jest Muzycznym terapią?

Afsaneh Khetrapal, BSc (Hons)

Pojęcie używać muzykę jako narzędzie dla uzdrawiać purposes jest antyczny - w rzeczywistości, ono może tropiący z powrotem pisać pracy Plato i jego uczeń przynajmniej, Aristotle. Ja wyłaniał się jako formalny zawód po pierwszej wojny światowa i drugiej wojny światowa gdy oddziaływanie społeczność muzycy przy szpitalami uświadamiał sobie jako pozytywny oddziaływanie dla weteranów cierpi od fizycznego i emocjonalnego urazu.

W ten medycznej praktyce leczniczy use muzyka używa adresować mnogie potrzeby jednostek psychologiczne, fizyczny, poznawczy (, etc.). Ten forma terapia jest najlepszy gdy ono dostosowywa jednostki wymagania - dyplomowany muzyczny terapeuta zapewnia decydującego traktowanie wliczając komponować, śpiewać, ruszać się lub słuchać muzyka, (jeśli nie wszystkie wspomniany wcześniej).

Wielka korzyść muzyczna terapia jest zdolnością używać je wewnątrz adresować wielkiego widmo potrzeby. To no jest mała wszystko przez różnorodnej natury która może pozwolić osoby jakaś kulturalny tło korzyść. muzyka Ja może także oferować angażować ciekawa formę interakcja z ludźmi i - to mógł być powód dla narastającego interesu w polu. W rzeczywistości, badanie w muzycznej terapii jest w poparciu dla swój use w wiele terenach tak jak:

Komunikacja

Tamto właśnie ma uderzenia znajdują ich płynność i produkcja mowa może ulepszająca śpiewać proste melodie.

Fizyczna rehabilitacja

Tamto z biedną motorowej koordynaci korzyścią od bawić się proste melodie na instrumentach

Ogólnospołeczne umiejętności

Tamto diagnozujący z nadwyrężonymi ogólnospołecznymi umiejętnościami mogą umacniać ich zdolność wyrażają ich swój emocje i empathize considering uczucia artysta piosenka. (autyzmu widmo wprowadza nieporządek etc.) Ja pokazywał że taki ludzie właściwie tym samym odpowiadają pozytywnie i.

Uzależnienie

Twórczość muzyczna terapia może pomagać klientów w badać ich poczuć własnej wartości zagadnienia i uczucia. Muzyką i jednostką, ja zostać ewentualnym kształcić o uzależnieniu i sterować jednostki w kierunku rozwija umiejętności w tworzyć powiązania, wyrażenie, kreatywnie główkowanie, wydajną komunikację i zaprzeczenie w tworzyć osobistego doczepianie i skojarzenia między, zamiast odosobnienia.

Stresu i niepokoju zarządzanie

Jednostki mogą prowadzący w uczenie dlaczego rozpoznawać uczucia i zachowania kojarzących z stresem. Muzyczna terapia może używać nakłaniać relaks bodzów odpowiedni sposoby. tak, że stres rozdaje z pozytywem w

Paliatywna opieka

Muzyczna terapia może pomagać załagadzać strach pomagać tamto i niepokój podczas gdy zachęcający relaks cierpienie od bezsenność. Terapia może także zapewniać ujście dla grożenia wyrażenia nakłaniać uczucie bezpieczeństwo i wygoda dla osoby.

Muzycznej terapii interwencje mogą kategoryzujący jako aktywny lub receptywny jakkolwiek jest najwięcej błonia w wydajnej terapii sesi kombinacja dwa. Te sesje mogą prowadzący z grupą lub w zależności od potrzeb each osoba lub pojedynczo:

  • Aktywny - to jest kiedy osoba robi muzyce i.e robi muzyce śpiewać, bawić się instrumenty lub komponować muzykę.
  • Receptywny - to jest kiedy osoba słucha lub odpowiada muzyka w podejściach które zawierają tana lub analizę liryka.  

Odnosi się:

[Dalszy czytanie: Muzyczna terapia]

Last Updated: Feb 3, 2016

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post