Co jest Myelin?

Sally Robertson, BSc

Wszystko aktywność ludzie, procesy ono, i wtedy instruuje mięśnie wynosił akcje. wynosili tak jak odprowadzenie opowiada i je kontroluje mózg który otrzymywa informację przez pięć sensów, Wszystko informacja która przechodzi do i z ciała transmituje, coordinated i. szybko i równocześnie To dokonuje przez układ nerwowy tkanki która postępuje bardziej jak elektryczny drutowanie.

Myelin jest a jak materiał który tworzy ochronnego narzut i izolowanie wokoło nerwów włókien. Myelin jest zasadniczy normalny funkcjonować układ nerwowy.

Nerw komórka zrobi up komórki ciało i nerwu włókno dzwoniący axon który jest odpowiedzialny dla przekazu elektryczni bodzowie od komórki ciała odbiorczy neurony, gruczoły i mięśnie. długi, wypustowy, Myelin rozważa precyzowanie cecha zwierzęta z dordzeniową kolumną lub kręgowiec, chociaż jednakowi sheaths także rozwijali w niektóre bezkręgowach. Myelin sheath nerwów włókna najpierw opisywał Rudolf Virchow w 1854 i odkrywał.

Myelin komponuje wokoło 40% woda i sucha masa komponuje wokoło 80% lipids i 20% proteina. Lipid skład myelin głownie daje mię białemu odcieniowi odniesienie, hence mózg "biała sprawa." Główny lipid znajdujący w myelin jest glycolipid dzwoniącym galactocerebroside. Inni ważni myelin elementy zawierają myelin podstawową proteinę (MBP) (PLP), proteolipid proteinę i myelin oligodendrocyte glikoproteinę (MOG). Wśród myelin, tam  są krzyże łączący węglowodór łańcuchy komponujący sphingomyelin który umacnia myelin sheath.

Gdy nerw niesie elektrycznych bodzów od jeden końcówki inny, myelin pomaga zatrzymywać bodza od opuszczać axon i wzrasta elektrycznego opór, tym samym uwydatnia sygnałowego conduction. Myelin izoluje axon gromadzić specjalizować się struktury przy guzkami Ranvier. Ten myelination nerwy ogromnie wzrasta prędkość który transmitują między nerw komórkami sygnałom. (nawiązywać do akcja potencjały jako) W unmyelinated axons akcja potencjału podróże wzdłuż axon w ciągłym sposobie, podczas gdy w myelinated axons, prąd tylko znajdują przy guzkami Ranvier, dokąd błona axon wystawia.

Sodium kanały które wytwarzają akcja potencjały są obfici przy guzkami Ranvier. Przy guzkami, odmianowe molekuły które aktywują grona sodium kanały i utrzymują. są także obfite Przykłady te molekuły zawierają neurofascin 186 i rusztowanie proteinę dzwoniącą biv-spectrin. (komórki przylegania molekuła) Te molekuły organizują i gromadzić myelin sheath. Obecność ten sheath i sodium kanały przy guzkami Ranvier znaczy akcja potencjał "skoki" od jeden guzka następny, pozwolić bodza podróżować wzdłuż axon wartko. Ten proces nawiązywać do pląsawiczy conduction jako.

Gdy myelin uszkadza

Brakowy myelination nerw jest wiodącym przyczyną neurologiczna choroba. Demyelination nawiązywać do strata myelin sheaths które poprzednio otaczali nerwy. i szkoda Demyelination może zdarzać się opłatę podżegający, metaboliczni lub genetyczni czynniki, ale niezależnie od przyczyny prowadzi znaczący nerwu dysfunkcja, nerwu conduction między, ten strata myelin i zwalniający lub blokujący. mózg i odpoczynkiem ciało

Jeden słynne demyelinating choroby jest stwardnieniem rozsianym (MS), autoimmune nieład dokąd demyelinating lesions środkowy układ nerwowy zdarzają się przez mózg powoduje objawy tak jak umiejętność dysfunkcja i wizualne awantury bólowej, poznawczej i motorowej. Większość pacjenci rozwija odpuszczać MS bez marnienia widzieć między tamte epizodami. (wokoło 80%), dokąd neurologiczni objawy zdarzają się w epizodach, Wokoło 10 rok po początkowego początku warunek o połówce te pacjenci, iść dalej rozwijać postępowego neurologicznego marnienie, nawiązywać do drugorzędny postępowy MS. jako

Zostaje 20% MS pacjenci doświadczają ciągłego neurologicznego marnienie bez okresów dokąd objawy wydają się ulepszać. To nawiązywać do początkowy postępowy MS. jako

Źródła

  1. http://www.ajnr.org/content/21/6/1099.full.pdf
  2. http://www.pnas.org/content/100/19/11059.full.pdf
  3. www.ms-society.ie/.../myelinbooklet.pdf
  4. http://brain.oxfordjournals.org/content/126/4/751.full.pdf
  5. www.nationalmssociety.org/.../index.aspx
  6. http://www.nature.com/scitable/topicpage/myelin-a-specialized-membrane-for-cell-communication-14367205
  7. http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/41245/title/Myelin-s-Role-in-Motor-Learning/
  8. http://www.merckmanuals.com/home/brain_spinal_cord_and_nerve_disorders/multiple_sclerosis_ms_and_related_disorders/overview_of_demyelinating_disorders.html

[Dalszy czytanie: Myelin]

Last Updated: Feb 11, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post