Co jest Neurodegeneration?

Sally Robertson, BSc

Terminu neurodegeneration jest kombinacją dwa słowa - "neuro," nawiązywać do nerw "degeneracja" i komórki ", nawiązywać do formy ciągła szkoda. Termin "neurodegeneration" może stosować kilka warunki które wynikają w stracie nerw funkcja i struktura.

Ten marnienie stopniowo powoduje stratę poznawcze zdolność tak jak pamięć i podejmowanie decyzji. Neurodegeneration jest kluczowym aspektem ogromna liczba choroby które przychodzą pod parasolem "neurodegenerative chorob." Te setki różni nieład, do tej pory głownie skupiał się dalej tylko garść z najwięcej znakomitego być Parkinson chorobą, Huntington chorobą i chorobą alzhaimera uwaga. Wielka proporcja mniej reklamować choroby w zasadzie ignorował.

Wszystko te warunków prowadzenie postępowy uszkodzenie mózgu i neurodegeneration. Chociaż wszystkie trzy choroby manifestują z różnymi klinicznymi cechami choroba procesy przy komórkowym poziomem pojawiać się są jednakowi. Na przykład, Parkinson choroba wpływa nasadowych gangliony mózg, uszczupla mnie dopamine. Ten prowadzi kołowacenie, niewzruszoność i drżenia w ważnych mięśniach ciało, typowe cechy choroba. W chorobie alzhaimera, tam  są depozyty malutkie proteinowe plakiety które uszkadzają różne części prowadzenie postępowa strata pamięć i mózg. Huntington choroba jest postępowym genetycznym nieładem który wpływa ważnych mięśnie ciało prowadzi surowy motorowy ograniczenie i śmierć ostatecznie.

Przyczyny

Tylko powoduje genetycznymi mutacjami niezwykle mała proporcja neurodegenerative choroby. (less niż 5%) Ostatek myśleć powodować następujący:

 • Budowa up toksyczne proteiny w mózg
 • Strata mitochondrialna funkcja to prowadzi tworzenie neurotoxic molekuły

Chociaż przyczyna może zmieniać, eksperci ogólny one zgadzają się że rezultat jest promocją apoptosis lub programująca komórki śmierć która jest umyślnym samobójstwem komórka dla ochraniać innych niedalekich neurony od toksycznych substancj.,

Traktowanie

Tam  są obecnie żadny terapie dostępni leczyć neurodegeneration. Dla each choroby, lekarstwo może załagadzać objawy pomagać ulepszać pacjent jakość życia i. Na przykład, memantine i donepezil możemy czasem zwalniać progresję demencja objawy w niektóre ludzi z chorobą alzhaimera i Levodopa może wzrastać mózg dopamine równego pomagać uśmierzać niektóre główni objawy Parkinson choroba.

Padanie te choroby jest rosnący, mimo to tam  jest niedostatek wydajne terapie taktować one. Badanie skupia się na podobieństwach które zdarzają się w each te trzy choroby. w neurodegeneration Badacze mieć nadzieję rozumieć mechanizmy choroba ulepszać ich szansy rozwijać nowe terapie i strategie które mogą korzystać pacjentów cierpi od jakikolwiek warunków. przez utożsamiać te paralele po to, aby Oprócz ten zintegrowanego zrozumienia neurodegenerative choroba proces, inni sedna badania cele zawierają następujący:

 • Ulepszający zrozumienie genetyka za neurodegeneration
 • Ulepszający zrozumienie objawy kojarzący z neurodegeneration początkowi znaki i
 • Ulepszający testy dla utożsamiać warunki więc je mogą wykrywający zanim zbyt dużo neuronal straty zdarzał się
 • Identyfikacja populacje które najlepszy odpowiedź pewni traktowania tak, że choroba może zatrzymująca zaczynając od ewentualnym w wyczulonych pacjentach

Źródła

 1. www.med.upenn.edu/cndr/documents/-annurev.pathol.1.110304.100113.pdf
 2. http://www.ibbsoc.org/PDFs/Neurodegeneration.pdf
 3. onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1460-9568.2011.07613.x/abstract
 4. http://jab.zsf.jcu.cz//9_4/nieoullon.pdf
 5. http://www.nature.com/nature/supplements/insights/neurodegeneration/
 6. http://www.braininstitute.ca/sites/default/files/neurodegeneration_brainnovation_final.pdf
 7. http://www.jci.org/articles/view/17522
 8. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/degenerativenervediseases.html

[Dalszy czytanie: Neurodegeneration]

Last Updated: Jan 21, 2015

Comments

 1. Jo Eins Jo Eins Netherlands says:

  link between cocaine-shiver and Parkinson?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post