Co jest niacyną?

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

Niacyna jest witaminą B3 który jest istotny właściwy komórki funkcjonować. Ja wymaga w energetycznym metabolizmu as well as w detoxification reakcjach dla jako część redukci, oksydaci koenzymów/, metabolizm amino kwasy, leków i innych substancj. Ja także reprezentuje znacząco leczniczą opcję dla kilka warunków.

Brak niacyna może wynikać w chorobie dzwoniącej pellagra. Ten warunek był pospolity przez cały ludzkiej historii wśród zubożałych ludzi czyj dieta składać się z prawie zupełnie kukurydzani produkty., mianowicie Taki dieta brakował odpowiednie kwoty niacyna, wywołuje z kolei objawy tak jak biegunka, roznamiętniać śluzowe błony, skór rany, słabość, gniewliwość i umysłowych złudzenia.

Biochemie niacyna

Niacyna jest bezbarwna, soluble pirydyna derywat, z karboksylową grupą znajdującą przy 3 pozycją. Ja przychodzi w kilka tworzy - mianowicie nicotinic kwas i nicotinamide, ale tam  jesteśmy także niektóre innymi derywatami które eksponują biologiczną aktywność nicotinamide także (pyridine-3-carboxylic kwas) (nicotinic kwasu amid) (tak jak inositol hexanicotinate).

Opłata ten sam biochemiczna aktywność terminy niacyna, witamina B3, nicotinic kwas lub nicotinamide, jesteśmy często używany interchangeably. W ciele ludzkim, nicotinic kwas i swój derywacyjny nicotinamide nawracamy NAD i NADP. Te substancje chemiczne są koenzymami koniecznymi dla setek redukcj redox reakcje które są istotnymi źródłami energii dla krocia komórkowe funkcje.,

NAD jest konieczny dla DNA syntezy, i ono także wymaga w przelewanie chemicznych składnikach proteiny. Taki przeniesienia mogą katalizujący strukturami dzwonić PARPs które regulują przeniesienie ribose jednostki od NAD proteiny., (polymerases) Trwający badanie bada wszystkie funkcje niacyna, PARPs i ich wspólna wzajemna zależność w, zdrowie i chorobie.

Skutki na ciele ludzkim

Niacyna multum korzystni skutki dla ludzkiego organizmu co do metabolizmu cholesterol i lipoproteins, szczególnie. Tam  jest mnóstwo dowód na jak niacyna ulepsza lipid profile i zmniejsza naczyniastą chorobę która skłaniał swój use w traktowaniu choroby sercowo-naczyniowe.,

Ja wielokrotnie pokazywał że niacyna obniża triglycerides, niskiej gęstości lipoproteins i podwyżki wysokość - gęstość lipoproteins z natępnym skutkiem na plakiecie i gęstością arterialne ściany. (LDL, jeden "zli" cholesterol) (HDL, także znać jako "dobry" cholesterol) Ja także zmniejsza osocze koncentrację lipoprotein A który bawić się niezależnego rola w rozwoju wieńcowa kierowa choroba.,

Dużo wspomniany wcześniej zmiany miał miejsce w wątróbce i wpływa sposób ten organu rękojeści cholesterol, triglyceride i lipoprotein metabolizm. Niacyna hamuje odmianowego wątrobowego enzym wymagającego w syntezie triglycerides, tak wynika w niższych poziomach triglycerides. Ja także obniża wyrażenie inna wątrobowa substancja chemiczna która wzrasta HDL poziomy zmniejszać swój awarię., (łańcuch ATP synthase)

Niektóre studia donosili kilka lipoprotein pośredniczących skutki niacyna z skutkiem na atherosclerosis ryzyku i progresi. W dodatku do korzystnie lipoprotein moduluje skutki niacyna, nauka farmakologia i mechanizmy akcja wyjawialiśmy podżegających skutki w makrofagach, adipocytes i naczyniastym śródbłonku.

Niacyna także obniża wyrażenie cytokines wymagający w budować up wypełniająca plakieta w arterialnych ścianach. Ograniczenie odpornej komórki infiltracja naczynie ściana pośrednicząca GPR109A także uwstecznia atherogenesis pod nieobecność znaczących lipid zmian. (receptor dla niacyny i komensalicznego metabolitu maślanu)

Źródła

  1. http://www.crnusa.org/safety/updatedpdfs/13-CRNVMS3-NIACIN.pdf
  2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3770072/
  3. http://atvb.ahajournals.org/content/32/3/582.long
  4. Kroner Z. witaminy i kopaliny. ABC-CLIO, LLC, Santa Barbara, Kalifornia, 2011; pp. 227-234.
  5. Stargrove MB, skarb J, mcKee DL. Ziele, odżywka i lek interakcje: Kliniczni następstwa i Lecznicze strategie. Elsevier zdrowie nauki, 2008; pp. 281-305.

[Dalszy czytanie: Niacyna]

Last Updated: Nov 17, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post