Co jest Nikotynowy?

Dr Ananya Mandal, MD

Nikotyna jest chemicznym mieszanką który jest teraźniejszy w tytoniu. Gdy tytoń dymią, nikotyna absorbuje przez ściennej futrówki mali lotniczy sacs w płucach. Gdy wąchany lub żuć, ja absorbuje przez śluzowych błoien usta lub nos. Nikotyna może także absorbująca przez skóry.

Niezależnie od jak nikotyna absorbuje, ja wchodzić do bloodstream i podróżuje mózg dokąd ono rozprowadza przez cały ciała dokąd ono krzyżuje mózg barierę. Once w mózg oprawia i aktywuje receptory dzwoniących cholinergic receptory, ja.

Skutki

Te cholinergic receptory są teraźniejsi w mózg as well as w innych terenach tak jak mięśnie, serce, adrenal gruczoły i inni zasadniczy organy. Normalnie, te receptory aktywują neurotransmitter acetylocholiną która produkuje przy nerwów zakończeniami w mózg w nerwach peryferyjny układ nerwowy i.

Akcje acetylocholina pomagają utrzymywać zdrowego oddychanie, kierową funkcję, mięśnia ruchu i poznawczych funkcj tak jak pamięć.

Ponieważ nikotyna jednakową strukturę acetylocholina, ono może aktywować cholinergic receptory. Jakkolwiek, w przeciwieństwie do acetylocholiny wchodzić do mózg i niszczy swój normalny funkcjonować, nikotyna. Miarowy dymienie prowadzi zmiana w liczbie cholinergic receptory i zmiany w ich wrażliwości nikotyna. To może prowadzić rozwój nikotynowa tolerancja.

Jak tylko to zdarza się afektowana osoba potrzebuje używać nikotynę regularnie utrzymywać normalną móżdżkową funkcję. Jeżeli poziom nikotyna spada palacz może doświadczać niemiłych wycofanie objawy które prowadzą one "nakrywa w górę" ich nikotynowych poziomów dymić znowu. Przez swój wysoce uzależniających własność, dymi rozważa Amerykańskim Kierowym skojarzeniem być jeden ciężcy nałogi łamać.

Chemia

Nikotyna jest alkaloidem który znajduje w pewnych roślinach. Ja robi up 0,6, 3,0% suchy ciężar tytoń. Nikotyna znajduje w tabacznych roślinach (Nicotiana tabacum) dokąd ono syntetyzuje w korzeniach i akumuluje w liściach. Ja jest wazeliniarskim cieczem który jest miscible z wodą w swój podstawowej formie. Nitrogenous formy nikotyny formy sole z kwasami które są soluble w wodzie.

Źródła

  1. http://www.hnehealth.nsw.gov.au/__data/assets/pdf_file/0016/39040/DOH_nicotine_fact_sheet.pdf
  2. http://www.who.int/tobacco/publications/gender/en_tfi_gender_women_addiction_nicotine.pdf
  3. http://cancercontrol.cancer.gov/brp/tcrb/monographs/2/m2_4.pdf
  4. http://tobacco.health.usyd.edu.au/assets/pdfs/tobacco-industry/atrens.pdf
  5. http://teens.drugabuse.gov/sites/default/files/TG-Nicotine.pdf

[Dalszy czytanie: Nikotyna]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

  1. Stephen Carl Gonza Stephen Carl Gonza Philippines says:

    Can we use nicotine fo medicines?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post