Co jest otyłością?

Otyłość i nadwaga w ostatniej dekadzie zostać globalnym problemem - według światowa organizacja zdrowia (WHO) plecy w 2005 w przybliżeniu 1,6 miliard dorosłych nad wiek z nadwagą byli 15+, przynajmniej byli otyli 400 milion dorosli i przynajmniej byli z nadwagą 20 milion dzieci pod wiekiem 5 rok.

Eksperci wierzą jeżeli aktualni trendy kontynuują 2015 w przybliżeniu 2,3 miliard dorosłymi będą z nadwagą i więcej niż 700 milion będą otyli. Skala otyłość problem liczbę poważne konsekwencje dla jednostek i rzędów zdrowie systemów.


Konsekwencje i ryzyko zdrowotne

Otyłość jest koncernem dla zdrowie jednostka przez swój następstw gdy ono wzrasta ryzyko wiele stany zdrowia wliczając i choroby: -

 • Wieńcowa kierowa choroba
 • typ - 2 cukrzycy
 • Nowotwory endometrial, pierś i dwukropki (,)
 • Nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi)
 • Dyslipidemia (na przykład, wysoki sumaryczny cholesterol lub wysocy poziomy triglycerides)
 • Uderzenie
 • Wątróbki i Gallbladder choroba
 • Sen bezdech i oddechowi problemy
 • Osteoarthritis (degeneracja cartilage i swój zasadnicza kość wśród złącza)
 • i Gynaecological problemy anormalne menstruacje, nieurodzajność (,).

Te warunki mogą powodować lub przyczyniać się przedwczesna śmierć i solidności kalectwo.

Choroba sercowo-naczyniowa - głownie kierowa choroba i uderzenie - jest już świat liczby jeden przyczyną śmierci, zabijać 17 milionów ludzi i cukrzyc każdego roku wartko zostać globalnym epidemią - według WHO projekcj cukrzyc śmierć wzrastać na całym świecie więcej niż 50% w następnych 10 rok.

Mniej pospolitych stanów zdrowia kojarzących z narosłym ciężarem zawierają astmę, wątrobianego stłuszczenie i sen bezdech.


Ekonomiczne konsekwencje

Nadwaga, otyłość i ich kojarzoni problemy zdrowotni znaczącego ekonomicznego wpływ na zdrowie systemach i medycznych koszty kojarzący z mieć kierować nadwaga, otyłość i pośredni koszty oba - bezpośredni medyczni koszty mogą zawierać prewencyjnych, diagnostycznych i traktowania usługa odnosić sie otyłość, podczas gdy pośredni koszty odnosić sie strata dochód od zmniejszonej produktywności, ograniczonej aktywność, absenteizm, łóżkowi dni i dochód gubjący przedwczesną śmiercią.


Precyzowanie otyłość

Nadwaga i otyłość definiujemy WHO jak anormalna lub przesadna gruba akumulacja która przedstawia ryzyko jednostki zdrowie.

Nadwaga i otyłość jesteśmy ważnymi współczynnikami ryzyka dla liczby chroniczne choroby, wliczając cukrzyc, choroby sercowo-naczyniowe, nowotwór i nadwaga, podczas gdy ja był once zagadnieniem w wysokich przychodów krajach tylko, i otyłość teraz dramatycznie wzrastał w depresji i środkowego dochodu krajach. Taki kraje teraz stawiają czoło "dwoistego ciężar" choroba, dato che podczas gdy kontynuują rozdawać z problemami zaraźliwa choroba i odżywianie, także doświadczają błyskawicznego przypływ w chroniczna choroba współczynnikach ryzyka tak jak otyłość i nadwaga w miastowych położeniach, szczególnie.

Odżywianie i otyłość często istniejemy stronę wśród ten sam kraju i wyrównywaliśmy wśród ten sam gospodarstwa domowego ten sam społeczność i ten dwoisty ciężar powoduje nieodpowiednim natal, niemowlaka i młodego dziecka odżywianiem podążać ujawnieniem, zwarci, bieda foods.


Pomiarowa otyłość

Surowa populaci miara otyłość jest ciało masy wskaźnikiem (BMI) który jest prostym wskaźnikiem wzrost który jest powszechnie używany w klasyfikować nadwaga i otyłość w dorosłych populacjach i jednostkach - osoby ciężar w kilo dzieli kwadratem wzrost w metrach (kg/m2). BMI zapewnia pożytecznie poziom miarę nadwaga i otyłość gdy ono jest to samo dla oba płci dla wszystkie wieków dorosli i ale ja jest ledwo szorstkim przewdonikiem ponieważ ono no może korespondować ten sam stopień tuczność w różnych jednostkach.

WHO definiuje dorosłego który BMI między 25 i 29,9 jako nadwaga BMI pod 18,5 rozważają underweight, między 18,5, 24,9 zdrowy ciężar i. - dorosły który BMI 30 lub wysoki rozważa otyły -

BMI zapewnia kryterium dla indywidualnej oceny, ale eksperci podejrzewają że ryzyko chroniczna choroba w populacja wzrostach od BMI 21 progresywnie upwards.

Pomiarowa nadwaga i otyłość w dzieciach starzejących się 5, 14 rok jesteśmy wymagającym dzieciństwa otyłością kojarzymy z wysoką szansą przedwczesna śmierć i kalectwo w dorosłości. - WHO dziecka Wzrostowi standardy zawierają BMI mapy dla niemowlaków i młodych dzieci do wieka 5 -

BMI pasma dla dzieci i wieków dojrzewania definiują tak, że biorą w obrachunkowe normalne różnicy w ciała sadle, różnicy w ciała sadle między przy różnorodnymi wiekami i. chłopiec i dziewczynami Jakkolwiek chociaż BMI koreluje z kwotą ciała sadło, BMI bezpośrednio no mierzy ciała sadła i niektóre ludzie tak jak atlety, mogą mieć BMI który utożsamia one jako nadwaga nawet jeśli no mają nadmiernego ciała sadła.

Inne metody oszacowywać ciała sadła i ciała sadła dystrybucję zawierają pomiary, obliczenie biodro obwodu współczynniki i techniki tak jak skinfold gęstość i talia obwód, ultradźwięk, obliczająca tomografia i obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI).

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

 1. Knut Holt Knut Holt Norway says:

  The BMI does not tke count for mass of muscle versus mass of fat. A BMI both below and above the so-called normal values can be healthy if there is little fat, but well developed muscle mass. And a person with a BMI less that 18.5 can be too fat if the muscle mass is very scant, but much fat.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post