Co jest Osteoporosis?

Osteoporosis jest warunkiem który znaczy twój kości są słabe, i ty jesteś prawdopodobny łamać kość. Ponieważ tam  są żadny objawy, ty no można znać twój kości dostają słabymi until ty łamasz kość! Ty no możesz "łapać" lub dawać mu ktoś inny osteoporosis. "Osteoporosis" sposobów porowate kości dosłownie i często nawiązywać do jako "krucha kości choroba" w narosłym ryzyku przełamy biodro, kręgosłup i nadgarstek. Osteoporosis często dzwoni "cicha" choroba ponieważ ono żadny discernable objawy until tam  jest kości przełam.

Łamana kość może naprawdę wpływać kobiety życie. Ja może powodować kalectwo, ból lub stratę niezależność. Ja może robić mię ciężki robić dziennym aktywność bez pomocy, tak jak odprowadzenie. To może robić mię ciężki uczestniczyć w ogólnospołecznych aktywność. Ja może także powodować surowego ból pleców i deformację. Osteoporosis

Często są nieświadomi ludzie że taki kruche kości ich pierwszy przełam eksperci sugerują że jeden z każdy dwa kobiet i jeden w pięć mężczyzna nad 50 m odnosić sie przełam w ich życiu. until, podczas gdy i osteoporosis wpływa mężczyzna i kobiety, kobiety tamto nad 50, szczególnie, jest podatny -

Mierzyć skala problem jest warty zauważać ten 10 milion amerykanami ja już diagnozował z osteoporosis i 34 milion bardziej niską kości masę, umieszcza one przy narosłym ryzykiem dla ten choroby i ekspertów mówi jeśli diety i stylu życia zmiany mieli miejsce 2020 połówkami wszystkie amerykanie nad 50 m słabe kości.

W przybliżeniu trzy milionu ludzi w UK osteoporosis, i tam  jest nad 230.000 przełamami każdego roku jako rezultat, w Australia już diagnozowali z osteoporosis 1,3 6,7% populacja lub milion - i prawie 75% tamto są nad wiekiem 55.

Artretyzm i osteoporosis jesteśmy wśród świat prowadzi przyczyn, narzucamy pokaźnego ciężar na zdrowie systemach, i ból i kalectwo i równie wiele kraje wzrastające starzenie się populacje, choroby które wpływają starych mieszkanów teraźniejszych znaczących wyzwania rzędy żongluje zdrowie budżety.

Dla starych ludzi, słabe kości mogą być śmiertelnym sprawą w starszych osobach -, biodra łamani wzrosty ryzyko śmierć nad trzy miesięcy okresem obok równie dużo gdy cztery czasu i ximpx uraz często wynikają w zmniejszający się zdrowie spirali z jeden w pięć ludziach z modnym przełamem kończy up w karmiącym domu wśród roku.

Wiele inny zostać odosobnionymi, przygnębiony, lub przestraszą opuszczać do domu spadają. ponieważ boją się

Tamto zagrożoni rozwija osteoporosis są ludzie nad wiekiem 50, kobiety, tamto z niskim ciało ciężarem, palacze, przesadni alkoholów pijący, tamto z historią przełamy i niektóre stany medyczni wliczając, szczególnie, rheumatoid artretyzmu, nadtarczyczności i przytarczycy choroby.

Inni warunki mogą także kojarzący z osteoporosis tak jak cukrzyce i HIV, organowego przeszczepu ludzie z niektóre oddechowymi chorobami i odbiorcy i możemy także być przy więcej ryzykiem - (pomoce) niektóre medycyny tak jak corticosteroid pastylki, epileptyków leki, pierś i raków prostaty leki, także wzrastają ryzyko

Gdy reguła fabrykuje poleca traktowania w zależności od jednostki sytuaci - traktowania dla osteoporosis wziąć zmniejszać ryzyko łamane kości i rosnąco one przepisują dla ludzi z wysokiego ryzyka przełam.

Niestety, najwięcej leki używać zmniejszać ryzyko łamane kości w ludziach z osteoporosis mogą powodować efekty ubocznych w niektóre ludzi, chociaż te zależą na mnóstwo różnych czynnikach.

Niektóre bisphosphonate pastylki mogą powodować rozognienie szykany, musculoskeletal ból i klatka piersiowa ból jedzenie drymby, bolesnego gardła i łykania. (oesophagus)

Injectable bisphosphonates czasem nieznacznie przyczyna jak objawy dla few dni, raloxofine i strontium ranelate wzrost ryzyko zakrzepy. (Evista) (Protelos)

Po to, aby zmniejszać ryzyko efekty uboczni tam  surowymi instrukcjami co do jest jak bisphoshonate pastylki wziąć - na przykład, alendronic kwas musi brać pierwszy rzecz w ranku na pustym żołądku przed pierwszy jedzeniem dzień. 

Dobre wieści jest że nowi traktowania nieustannie one rozwijają dla osteoporosis i dużo obecnie przechodzą badać - te zawierają kategorii ligand niweczniki które skutek na kości awarii hamować lokalnego hormon dzwoniącego WYBUJAŁY ligand który wpływa kontrola kość obrót handlowy. tak jak denosumab

Inny badanie egzamininuje wzrostowych hormony i rola bawić się genami i istnieje leki także ono ulepsza i ono aktualizuje. Ibandronate (Bonviva), na przykład, jest dostępny jako śródżylny zastrzyk as well as pastylka.


Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

  1. Francisca de Paula Francisca de Paula Brazil says:

    matéria muito boa me ajudou muito no meu seminário!

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post