Co jest Owulacyjny?

, BPharm

Jajeczkowanie jest fazą w żeńskim menstrual cyklu gdy jajko, także znać jako oocyte lub zalążek, uwalnia od jajników po follicle poróżnień i pozwoli je przechodzić.

Ja zdarza się jako rezultat hormonalnych zmian w ciele i reprezentuje żyznego okres. Jeżeli kobieta angażuje jest plciowym stosunkiem w dniach tuż przed lub podczas jajeczkowania będzie prawdopodobna poczynać.

Ja może być pożytecznie dla kobiet być sprawnie rozpoznawać znaki gdy ovulating, tak, że mogą synchronizować zobowiązanie w aktywność seksualna spotykać ona pragnął wyniki.

Żeński Menstrual cykl

Początek menstrual cykl dzwoni follicular scena. W ten okresie follicles w jajnikach dorośleć i przygotowywają dla jajeczkowania. Jajko zostać otaczającym ochronną matrycą komórki które są potrzebą dla go opóźniony zostać nawożąca.

Jajeczkowanie zazwyczaj zdarza się po środku menstrual cyklu, chociaż dokładny czas zdarzać się dla go zmienia ogromnie od kobiety kobieta. Na średnia, ja jest 14,6 dniami po pierwszy dnia miesiączka i dla większości kobiety ovulate między 8 i 21 dniem po pierwszy dnia cykl. To wymaga poróżnienie follicle pozwolić jajko zaczynać podróżowanie puszek macica fallopian tubki.

Luteal faza podąża jajeczkowanie który jest okresem podczas którego nawożący jakaś spermy teraźniejszością może jajko., Futrówka macica endometrium, także zostać gęstą podczas ten czasu w przygotowaniu do nawożącego jajka. Jeżeli poczęcie no zdarza się, ten futrówka już nie potrzebuje i ja jest jatą podczas procesu znać jako miesiączka, sygnalizuje inicjację follicular faza.

Hormonu zaangażowanie

Hypothalamus w mózg jest odpowiedzialny dla regulować hormonalne zmiany które skraplają uwolnienie jajko nawozić. Anterior lobe przysadkowy gruczoł secretes luteinizing hormonu (LH) i follicle zaostrzania hormon (FSH).

Zanim jajeczkowanie zdarza się, FSH stymuluje cumulus ekspansję która jest seriami transformacje wymaga follicular fala., Dziura znać jako piętno wtedy tworzy w follicle i jajko uwalnia od follicle przez to który wywołuje kolcem w FSH i LH.,

Plenność

Dni otacza jajeczkowanie znają być żyznym okresem gdy kobieta jest najprawdopodobniejsza poczynać. Chociaż tam  jest wielki wariancja między kobietami, od dzień 10, 18 w standardzie 28 dni cykl jest w przybliżeniu kiedy żyzny okres rozważa być.

Wiele kobiety są sprawnie czuć gdy są zamknięci jajeczkowanie monitorować cielesnych znaki. To może pomagać ustalać kiedy są żyzny i prawdopodobny poczynać.

Jajeczkowanie znaki

Następujący są niektóre znaki które mogą pomagać kobiety rozpoznawać kiedy ovulating:

  • Rozładowanie Zmienia - śluz produkującego w cervix zmianach podczas jajeczkowania który może być oczywisty w pochwowym rozładowaniu.,
  • Ciało temperatura - średnia ciało temperatura opuszcza nieznacznie tuż przed jajeczkowaniem i wtedy wzrasta dla zostawać luteal faza.
  • Mittelschmerz - to nawiązywać do brzuszny ból w regionie jajników w czasie jajeczkowania.
  • Sensy - wiele kobiety doświadczali wzmagającego sens odór podczas jajeczkowania i mogą być sprawnie odczuwać precyzyjnego moment jajeczkowanie.
  • Libido - ja jest pospolity mieć wysoki plciowego w dniach przed jajeczkowaniem. Te znaki są bardzo pożytecznie i są sprawnie pomagać niektóre kobiety rozpoznawać precyzyjnego moment w którym ovulate.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Jajeczkowanie]

Last Updated: Aug 3, 2017

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post