Co jest paraliżem?

Yolanda Smith, BPharm

Paraliż jest warunkiem wymaga stratę także nawiązywać do strata uczucie jako mięsień funkcja w ciele który może towarzyszący sensualną stratą.

Termin czerpie od Greckiego słowa który znaczy obezwładniać nerwy. To jest ponieważ ono jest zazwyczaj należny szkoda układ nerwowy że tam  jest strata motorowa funkcja lub sensualna informacja.

Przyczyny

Tam  są kilka ewentualni powody że jeden może doświadczać chwilowego lub stałego paraliż. Ja jest zazwyczaj jako rezultatami szkoda rdzeń kręgowy lub inne części układ nerwowy i kojarzyć z:

 • Uderzenie
 • Uraz
 • HEINE-MEDINA
 • Cerebralny palsy
 • Peryferyjna neuropatia
 • Parkinson choroba
 • Botulizm
 • Spina bifida
 • Stwardnienie Rozsiane
 • guillain-Barré syndrom.

Dodatkowo, niektóre lekarstwa mogą wywierać wpływ funkcję nerwy i w rzadkich skrzynkach potencjał powodować paraliż.

Pseudo paraliż

Pseudo paraliż jest terminem który nawiązywać do ochotniczy ograniczenie ruch. Ja no jest należny mięśniowy paraliż i wadliwe działanie nerwy odpowiedzialni dla powstrzymywać się od ruszać się należny ból ruchu, wyboru ale nieskoordynowania, raczej.

Gatunkowanie

Paraliż może kategoryzujący jak either lokalizującego lub generalizującego tak jak całkowity niski ciało. kiedy odmianowa część ciała tak jak ręka lub twarz wpływa, gdy wielki dział ciało wpływa,

Tam  są także odmianowi więcej terminy opisywać szczególnych tereny które wpływają. ciało

 • Monoplegia jest paraliżem jeden kończyna.
 • Hemiplegia jest paraliżem noga na jeden stronie ciało i ręka.
 • Paraplegia jest paraliżem oba nogi i niektóre inni tereny niski ciało tak jak pelvis.
 • Tetraplegia lub quadriplegia jesteśmy paraliżem oba nogi i ręki.

Komplikacje

Ja jest pospolity dla paraliżu wynikać w kilka drugorzędnych stanach zdrowia. Szczególnie urinary incontinence i kiszki incontinence znamy wpływać wiele ludzi które wpływają paraliżem. Dodatkowo plciowa funkcja oba mężczyzna i kobiety często wpływamy negatywnie.

Ciśnieniowi wrzody mogą także zdarzać się, jako rezultat przesadnego naciska umieszczającego na szczególnych tkankach w ciele.

Dużo zaludniają także doświadczają psychologicznych skutki jako rezultat zmian odnosić sie paraliż. Depresja jest bardzo pospolita gdy jednostki są często niezdolne żyć życie gdy przywykali robić i przystosowywać ten zmiana może być trudny.

Zarządzanie

Cel ewentualny z wysoką jakością życia traktowanie dla jednostek z paraliżem jest ogólny dla one żyć równie niezależnie jak.

Optymalny zarządzanie dla each jednostki z paraliżem zależy na typ paraliż i skutek to na ich jakości życia.

Inwalidzcy pomoc przyrząda mogą oferować rozwiązanie niektóre typ paraliż. Na przykład, paraplegiczki które gubili funkcję niska część ich ciało mogą być sprawnie używać wózek inwalidzkiego i żyć stosunkowo niezależnego styl życia.

Dla ludzi z paraliżem także w górnej części ciała, elektryczny wózek inwalidzki może pomagać z ruchliwością jeżeli wciąż kontrola ruch w ich rękach.

Orthoses które projektują ulepszać kończyny funkcję i pomagać kompensować dla jakaś słabości w afektowanych mięśniach. są innym alternatywą

Komplikacje paraliż także wymagają wystarczającego zarządzanie i monitorowanie. Ja jest pomocniczo być świadomy ewentualne komplikacje tak, że znaki mogą być rozpoznający wcześni jeżeli zdarzają się. Dodatkowo, medyczny zarządzanie te warunki usprawiedliwia i musi adresujący ulepszać jakość życia each jednostka.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Paraliż]

Last Updated: Apr 16, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post