Co jest paraplegią?

, BPharm

Paraplegia jest stanem medycznym wymaga nadszarpnięcie w motorowej lub sensualnej funkci która jest gatunkowaniem paraliż ogólnoludzki termin opisywać stratę ruchu lub furory podąża szkoda nerw w ciele. niscy skraje,

Przyczyna

Paraplegia jest przeważnie rezultatem rdzenia kręgowego uraz należny wypadek lub inny uraz. Najwięcej pospolitych wypadków zawierają pojazdów mechanicznych spadki i wypadki w tamto starzejących się nad 65.

Dordzeniowi urazy no są zawsze natychmiast pozorni i ścierpnięcie lub paraliż możemy być opóźniający lub bezpośredni. Dodatkowy uraz może zdarzać się od wynikającej nabrzmiałości i krwawienia. Dla ten powodu, ja jest znacząco że pomoc medyczna szuka out natychmiast, gdy rama czasowa jest krytyczna dla optymalnego wyzdrowienia i oceny.

Dodatkowo, congenital warunki tak jak Spina bifida są także znać przyczyną., dokąd neural elementy dordzeniowy kanał wpływają, Szkoda może także następować od bolaków lub zakrzepów, jednakże to jest mniej błonia.

Paraplegia jest przeważajacy w samiec gdy zakładają mieć wielką skłonność w kierunku ryzykownego zachowania.

Strata funkcja

Zakres funkcja gubjąca opłata paraplegia koresponduje zakres szkoda rdzeń kręgowy i teren wpływający. Tereny które wynikają w paraplegii rdzeń kręgowy są thoracic, dolędźwiowymi lub sakralnymi regionami.

Uraz górny thoracic często wynika w biednej bagażnik kontrola. (T1 T8), który jest w przybliżeniu przyległy do klatki piersiowej, To może zawierać nadszarpnięcie w oddychaniu. Szkoda niski thoracic pozwoli na dobre bagażnik posturę i funkcję. (T9 T12) Dolędźwiowi i sakralni awaryjni rezultaty w biednej funkci.

Kategoryzowanie

Jeżeli ręki także wpływają paraliżem, quadriplegia jest właściwym terminologią, podczas gdy jeżeli tylko jeden kończyna wpływa poprawny termin jest monoplegia.

Paraplegia dalej kategoryzuje w zupełnego lub niezupełnego. Zupełna paraplegia jest absolutnym szkodą region rdzeń kręgowy. Jednostka z zupełną paraplegią może mieć sumaryczną sensualnej i motorowej funkci stratę. Na innej ręce, niezupełna paraplegia definiuje częściową szkodę. Na przykład, someone z niezupełną paraplegią może mieć sensualną funkcję, żadny ruchu ale wice versa.

Zarządzanie

Podczas gdy niektóre ludzie z paraplegią mogą chodzić stopień, dużo są zależni na wózkach inwalidzkich lub innych wspierających miarach. Niektóre jednostki mogą także doświadczać bólu i mięśnia spazmy przy różnym stopniem.

Impotencja i różnorodni stopnie incontinence urinary i odchodowy jesteśmy bardzo pospolici w tamto wpływających. Dużo używają cewniki lub kiszki zarządzanie programuje adresować te problemy. (często wymagający suppositories, enemy lub cyfrowego pobudzenie kiszki,)

Z pomyślnym pęcherzowego i kiszki zarządzaniem, paraplegiczki mogą zapobiegać dla większości przypadkowych urinary lub kiszki rozładowania.

Jeżeli jednostka podejrzewa mieć plecy lub szyi uraz, no muszą ruszający się od ich pozyci i zostawać wciąż gdy komplikacje i stały paraliż mogą następować. Kontaktujący się przeciwawaryjną medyczną pomoc poleca.

Poparcie

Dawać poparcie, wyposażenie i adaptacje work/domowy środowisko odpowiedni, jesteśmy dostępni; paraplegiczki są doskonale sposobne żyć produktywny, peł życia.

Tam  są podstawy zawiera które pomagają paraplegiczne jednostki grupy pomocy i:

 • wspiera zaufanie
 • Buoniconti fundusz
 • Kanadyjski Paraplegiczny skojarzenie
 • careCure społeczność
 • Christopher & Dana Przewlekamy podstawę
 • Miami projekt
 • threeSixtyFive podstawa
 • Rdzeni Kręgowych urazy Australia
 • Rdzenia Kręgowego urazu rówieśnika poparcie
 • Rdzenia Kręgowego urazu poparcie
 • Sam Schmidt paraliżu podstawa

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Paraplegia]

Last Updated: Apr 9, 2015

Comments

 1. Adela Hernandez Adela Hernandez United States says:

  Under my brest to feet i have numb but i legs be jumping will i walk again

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post