Co jest Periodontitis?

Yolanda Smith, BPharm

Periodontitis, także czasem nawiązywać do ropotok jako, jest stanem zdrowia który wymaga rozognienie ozębna podporowe tkanki, kości i wiązadła, wokoło zębów.

W surowych skrzynkach przydziąsłowa kość w szczęka terenie może zostać spodloną bez traktowania i prowadzenie strata zęby, ostatecznie. Periodontitis jest początkowym przyczyną ząb strata w dorosłych.

Przyczyny

W początkowych scenach, plakieta i winnik budujemy up między dziąsłami i bazą zęby. Ten prowadzi rozognienie w terenie, znać jako gingivitis.

Gdy ja bez leczenia opuszcza, periodontitis zazwyczaj zdarza się jako komplikacja gingivitis. Infekcja rozprzestrzenia od dziąseł kość wspiera zęby wiązadła i, powoduje osłabiać struktury.

Objawy

Objawy periodontitis mogą zawierać:

 • Nabrzmiałość i rozognienie dziąsła
 • Boli gdy flossing dziąsło lub szczotkujący ząb i
 • Erozja prowadzi przestrzenie między zębami
 • Pus między zębami i dziąsłami
 • Kruszcowy smak w usta
 • Zły oddech
 • Luźni zęby

Współczynniki Ryzyka i zapobieganie

Niektóre jednostki są przy wielkim ryzykiem rozwijać periodontitis. Te zawierają:

 • Palacze
 • Kobiety przechodzi hormonalne zmiany dojrzałość płciowa, ciążowy przekwitanie (e.g,)
 • Cukrzycy
 • POMAGA pacjentów
 • Pacjent z nowotworem
 • Ludzie bierze pewnych lekarstwa
 • Ludzie z historią rodziny warunek

Ludzie zagrożoni warunek muszą brać ekstra opiekę zapobiegać periodontitis. Muszą unikać dymić i ćwiczyć dobrą stomatologiczną higienę. Dodatkowo, ja jest znacząco dla jednostek być świadomy objawy gingivitis, pozwolić one szukać prewencyjnego traktowanie zanim ja rozwija się periodontitis.

Początkowy traktowanie

Diagnoza periodontitis może robić na inspekcję miękki gumowy tkankowy otaczanie zęby z promieniowania rentgenowskiego zobrazowaniem i sondą. To pomaga ustalać stopień kości strata wokoło zębów i pomaga w traktowanie planie warunek.

Początkowy traktowanie wymaga usunięcie wokoło zębów i gumline z przeliczaniem jako debridement procedura plakieta i winnik.

Lekarstwa zazwyczaj potrzebują adresować infekcję w tkankach i zapobiegać bakterie od podesłania i tworzyć dalszy szkodę.

Antimicrobial usta przepłukanie tak jak chlorhexidine może przepisujący pomagać taktować infekcję dziąsła. To jest także dostępny jako antyseptyczny "układ scalony" który umieszcza wśrodku kieszeni i wolno uwalnia lekarstwo przez czas po tym jak korzeniowy planowanie.,

Antybiotyczny gel tak jak doxycycline, może stosować afektowany teren kontrolować bakteryjnego przyrosta i zmniejszać rozmiar periodontal kieszenie. Antybiotyczni microspheres zawiera minocycline mogą także używać kierować infekcję. Oralni antybiotyki także czasem używają, chociaż kojarzą z systemowymi skutkami.

Stomatologiczna operacja

W surowych skrzynkach, stomatologiczna operacja może wymagająca w traktowaniu periodontitis. Sukces te procedury jest wysoce zmienną i zależy na indywidualnej skrzynce.

Klapowana operacja jest jeden techniką który wymaga usunięcie plakieta w głębokich kieszeniach i zmniejszać rozmiar kieszeń., To pomaga utrzymywać teren czysty i dziąsła mogą wtedy repositioned dostosowywać ząb i uzdrawiać.

Zaszczepka kość i tkanka która pomaga promować odzyskiwanie kości i dziąsła tkanka. może potrzebująca w niektorych przypadkach, Nowa kość umieszcza i pomaga kości rosnąć z powrotem naturalnie. dokąd kość uszkadzał lub niszczył

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Periodontitis]

Last Updated: Oct 2, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post