Co jest Peritonitis?

Susan Chow, PhD, ELS

Otaczają i wspierają 2 warstew błoną dzwoniącą otrzewna. [trzymający na miejscu] organy brzuszny zagłębienie żołądek, jelito, trzustka, wątróbka, cynaderki, gallbladder, etc. (,)

Otrzewna otacza organy, wspiera i ochrania brzusznego zagłębienie od zakaźnych agentów. Zewnętrzna warstwa otrzewna przylega brzuszna ściana podczas gdy wewnętrzna warstwa siedzi bezpośrednio na organach.  Mała ilość dootrzewnowy fluid istnieje między dwa warstwami, nazwanymi dootrzewnowy zagłębienie.

Peritonitis jest rozognieniem opłata infekcja bakteriami lub grzyby otrzewna, typowo.  Infekcja może pojawiać się, może i klasyfikująca jak miejscowy lub rozprzestrzeniać równie chroniczną lub ostrą (zawierający jeden teren dootrzewnowy zagłębienie) (rozprzestrzeniający przez cały dootrzewnowego zagłębienia). Peritonitis rezultaty w brzusznym bólu, czułość, mdłość, buchanie, nadymać się i uczucie, pełność, febra, biegunka i zmęczenie, i wymagają bezpośrednią pomoc medyczną.  Bez leczenia peritonitis może wynikać w septyce, ciało infekcja i reakcja odpornościowa, szok, szkoda wewnętrzni organy i śmierć, czasem. to prowadzi surowa kropla w ciśnieniu krwi

Peritonitis może klasyfikujący jako samorzutna, drugorzędna lub tercjarska infekcja, w zależności od swój korzenia problemu.

Samorzutny Peritonitis

Samorzutny peritonitis jest ostrym bakteryjnym infekcją dootrzewnowy fluid. Ja który jest buildup przesadny fluid w dootrzewnowym zagłębieniu. powszechnie znajduje w pacjentach doświadcza wodobrzusza, [Na egzamin pojawiać się chmurnym może i może cultured ustalać zakaźnego agenta dootrzewnowy fluid.] Samorzutny peritonitis znajduje w pacjentach z marskością wątróbka należna przesadny alkoholu spożycie, infekcja z zapalenie wątroby wirusa b lub C lub. Powszechnie, jakkolwiek znajduje w pacjentach otrzymywa dootrzewnową (PD) dializy metodę filtrować toksyny i innych jałowych produkty od krwi w ludziach z cynaderki niepowodzeniem, samorzutny peritonitis. Peritonitis jest wiodącym komplikacją PD i znaczący czynnik w odnosić sie śmierć.  PD pacjenci które rozwijają peritonitis mogą doświadczać lub obserwować chmurnego dializa filtrat czerwoność, czułość i nabrzmiałość, wokoło cewnika miejsca.  Międzynarodowy społeczeństwo dla Dootrzewnowej dializy tworzył wytyczna dla zarządzania, traktowania i zapobiegania peritonitis w PD pacjentach.  Znacząco, narosły pacjent i opiekun higiena możemy znamiennie zmniejszać ryzyko infekcja. Traktowanie dla samorzutnego peritonitis jest typowo antybiotykami.

Drugorzędny i Trzeciorzędowy Peritonitis

Drugorzędny peritonitis jest rozognieniem który zdarza się jako konsekwencja innego stanu medycznego. Często, to jest należny dziurkowanie gastrointestinal obszar który uwalnia bakterie w dootrzewnowego zagłębienie, który może zdarzać się jako rezultat wrzód trawienny, zrywający apendyks, lub pourazowy uraz od tak jak wystrzału lub noża rana.  Drugorzędny peritonitis może także powodować pancreatitis ten w dootrzewnowego zagłębienie uwolnienie podżegające zawartość. (infekcja trzustka)  Opłata natura te przyczyny, drugorzędny peritonitis często wymaga operację usuwać uszkadzającą tkankę i naprawiać wraz z kursem antybiotyki.

W rzadkich skrzynkach, peritonitis zostaje nawet po chirurgicznie i leczeniem drugorzędny peritonitis.  To dzwoni tercjarski peritonitis i definiuje jako infekcja która upiera się 48 godzin po chirurgicznie i medycznej interwenci. Trzeciorzędowy peritonitis jest często rezultatem odporne bakterie.

Źródła

[Dalszy czytanie: Peritonitis]

Last Updated: Jul 9, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post