Co jest psychozą?

Dr Ananya Mandal, MD

Psychoza jest medycznym terminem który używa opisywać objawy pewni zdrowie psychiczne problemy. Różnica między rzeczywistością i wyobraźnią może zostać zamazaną w jednostkach z psychozą, prowadzący nadwyrężony główkowanie i osąd.

Tam  są dwa typowego cechy psychoza:

Halucynacje - To jest cecha psychoza dokąd osoba słucha, widzii albo nawet wącha, rzeczy które no są teraźniejsze w rzeczywistości. Słuchać głosy w głowie jest jeden najwięcej wspólnych cech psychoza. Te dzwonią auditory halucynacje.

Złudzenia - To jest cecha psychoza dokąd cierpiący wierzy coś który no jest prawdziwy. Na przykład, wierzą że someone planuje krzywdzić one lub zabijać. Najwięcej ludzi z psychozą kombinację halucynacje i złudzenia. To może powodować zmiany i alteracje w zachowaniu, emocjach, główkowaniu i wiarach.

Psychoza często wywołuje innymi zdrowie psychiczne warunkami. Ja może być częścią inne choroby tak jak dwubiegunowy nieład lub schizofrenia. Psychoza może także wywołująca illnesses tak jak Parkinson choroba, nadużywanie narkotyków, alkoholizm i móżdżkowy nowotwór.

Diagnoza i traktowanie

Psychoza zazwyczaj donosi opieka zdrowotna profesjonalista członkiem rodziny, przyjacielem lub opiekunem osoba która jest chora, themselves, nieświadomy ich warunek., gdy najwięcej pacjentów jest Diagnoza zrobi psychiatra przez opowiadać testy które wykonują oceniać dotkliwość warunek.,

Traktowanie dla psychozy zazwyczaj wymaga kombinację lekarstwa dzwoniący antipsychotics, opowiadać doradzać i terapia lub. Podczas gdy lekarstwo może uśmierzać objawy psychoza, opowiadać terapię może adresować prawdziwą przyczynę psychoza.

Poznawcza behawioralna terapia (CBT) jest jeden przykładem opowiadać terapię która jest powszechnie używany pomagać zaludniać z psychozą. Oprócz psychologicznej terapii i lekarstwa, ludzie z psychozą także wymagają poparcie od ludzi w ich rodziny i socjalny okręgach.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/Conditions/psychosis/Pages/Introduction.aspx
  2. http://eppic.org.au/sites/eppic.org.au/files/Fact1whatis.pdf
  3. http://www.mhfa.com.au/documents/guidelines/8195_MHFA_psychosis_guidelines.pdf
  4. http://www.nationaldrugstrategy.gov.au/internet/drugstrategy/Publishing.nsf/content/FE16C454A782A8AFCA2575BE002044D0/$File/m717.pdf
  5. http://www.mifa.org.au/sites/www.mifa.org.au/files/documents/164819%20Understanding%20Psychosis.pdf

[Dalszy czytanie: Psychoza]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post