Co jest napromieniania ujawnieniem?

Dr Ananya Mandal, MD

Napromienianie jest energetyczny w postaci cząsteczek lub macha. Napromienianie emituje naturalnie w świetle słonecznym i także zrobi mężczyzna dla use w promieniowaniach rentgenowskich i dla, leczenie raka, obiektów nuklearnych i broni.

długookresowy ujawnienie małe ilości napromienianie może prowadzić gen mutacje i wzrastać ryzyko nowotwór, podczas gdy ujawnienie duże ilości nad krótkim okresem może prowadzić napromienianie choroba. Niektóre przykłady objawy widzieć w napromienianie chorobie zawierają mdłość, skóra oparzenie, włosianą stratę i obniżoną organową funkcję. W surowych skrzynkach, ujawnienie duże ilości napromienianie może nawet powodować śmierć.

Pod względem napromieniania w związku z zdrowie, dwa formy napromienianie mogą rozważający: niejonizujący napromienianie i jonizacyjny napromienianie (niskiej energii napromienianie) (wysokiej energii napromienianie).

Jako potężna forma napromienianie, jonizacyjny napromienianie jest prawdopodobny niż niejonizujący napromienianie uszkadzać tkankę. Główny źródło ujawnienie jonizacyjny napromienianie jest napromienianiem używać podczas medycznych egzaminów tak jak promieniowanie rentgenowskie lub obliczający tomografia obrazy cyfrowi. Jakkolwiek kwoty używać napromienianie są w ten sposób małe że ryzyko jakaś uszkadza skutki jest minimalny. Nawet gdy promieniolecznictwo używa taktować nowotwór kwota używać która ryzyko problemy kojarzący z ujawnieniem jest malutki. jonizacyjny napromienianie w ten sposób ostrożnie kontroluje

Przykłady niejonizujący napromienianie zawierają widocznego światło (UV), mikrofale, pozafioletowego napromienianie, infrared napromienianie, radiowe fala, radarowe fala, telefonów komórkowych sygnały i bezprzewodowych połączenie z internetem.

Główny źródło niejonizujący napromienianie który był sprawdzony uszkadzać zdrowie jest napromienianiem. Wysocy poziomy napromienianie mogą powodować sunburn i wzrastać ryzyko skóra nowotworu rozwijać.

Niektóre badacze sugerowali że use telekomunikacja przyrząda tak jak telefony komórkowi może być szkodliwy, ale żadny ryzyko kojarzący z use te przyrząda w jakaś naukowych studiach mimo to utożsamia.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/Conditions/Radiation/Pages/Introduction.aspx
  2. http://hps.org/documents/meddiagimaging.pdf
  3. http://www.epa.gov/radiation/docs/402-k-10-008.pdf
  4. http://ec.europa.eu/energy/nuclear/radiation_protection/doc/publication/125.pdf
  5. http://www.nuclearsafety.gc.ca/eng/pdfs/Reading-Room/radiation/Introduction-to-Radiation-eng.pdf
  6. http://www.iaea.org/Publications/Booklets/RadPeopleEnv/pdf/radiation_low.pdf

[Dalszy czytanie: Napromieniania ujawnienie]

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post