Co jest Rickets?

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

Rickets definiują jako warunek kojarzący z deformacją należną nieodpowiednia mineralizacja w narastających kościach. Albeit powodują nerkową chorobą niektóre skrzynki, use lekarstwo lub odmianowi dziedziczni syndromy, odżywczy niedomiar są najwięcej wspólnej sprawy rickets w kraje rozwijające sie, szczególnie.

Normalny kość przyrost jest wysoce zależny na odpowiednich serum poziomach witamina d, tak niedomiar lub niedostatek ten witamina łączymy rozwój musculoskeletal deformacja w dzieciach i objawy - wliczając rickets. Wapnia niedostatek także myśleć być początkowym czynnikiem przyczynia się rickets w niektóre regionach świat.

Jednakowy warunek w dorosłych zna jako osteomalacia. Ten choroba niesprawiedliwie pojawiać się, zaniedbywa i, podejrzewająca natychmiast lub diagnozuje w podatnych pacjentach gdy porównuje inne metaboliczne kości choroby gdy nowożytni lekarzi no są wystarczająco świadomi ten warunek.

Dziejowa perspektywa

Rickets początkowo donosili w 1600s, gdy dzieci które żyli w zanieczyszczających uprzemysłowionych miastach północny Europa rozwijali surową tworzy chorobę charakteryzującą deformacjami i wzrostowym opóźnianiem. Glisson i jego koledzy opisywaliśmy typowych znalezienia kości deformacja z wyginać się nogi.

W xix wiek, Sniadecki był pierwszy rozpoznawać znaczenie słońca ujawnienie dla lekarstwa rickets i zapobiegania. Ten obserwacja przedłużyć palmą która promował systemowego use słońc skąpania. W wczesnych 1900s, witamina d znajdował być istotnym składnikiem wątróbka olej który znajdował być wydajny w taktować ten chorobę.,

Z wprowadzeniem supplementation witamina d, rickets zostać rzadkim diagnozą w uprzemysłowionych narodach podczas xx wiek. Wciąż, przy końcówką zeszły wiek wyłaniali się jako znacząco problem w Północna Ameryka i byli także przeważajacy w ekonomiczne pokrzywdzony losowo częściach świat odżywczy rickets, dokąd witamina d niedostatek powszechnie no znajdował.

Epidemiologia

Rickets reprezentują znacząco zdrowia zagadnienie w krajach rozwijających się także w rozwijać świacie ale nie tylko. Prominent przyczynia się czynników zawiera limitowanego światła słonecznego ujawnienie, narosłą skóry pigmentację, geographical lokację i zmniejszającego żywienioniowego nabór.

Oszacowanie centrum kontroli i prewencji chorób jest z szczytowym rozpowszechnianiem witamin Niewystarczający rickets między 6 i 18 miesiącami wiek. (CDC) że 5 każdy milion dzieci między 6 miesiącami i 5 rok wiek rickets Większość afektowani dzieci jest czernią lub breastfed.

W Północna Ameryka, rickets powszechnie znajdują w dzieciach które wyłącznie breastfed. z stosunkowo pigmentowaną skórą, W Europa i Australia, rickets typowo utożsamiają w imigrujących populacjach od Indiańskiego subkontynentu Środkowy Wschód i.

W Stany Zjednoczone odżywczy rickets eliminowali w 1930s po odkrycia ten witaminy d posiadać przeciwkrzywicowe własność. Jakkolwiek choroba robił niefortunnemu powrotowi opłata brak który satysfakcjonować niemowlaka wymaganie zawiera bardzo małego witamina d istoty ludzkiej mleko. docenienie, pierwotnie

Genetyczne przyczyny, Łączący hypophosphataemic rickets powszechnie spotykają, z rozpowszechnianiem 1 w 20 tysiąc dzieciach. Inne genetyczne przyczyny są wyjątkowo rzadkie. (, witamina d 25 hydroxylase lub 1 hydroxylase enzymach tak jak wewnątrzustrojowa dominanta, wewnątrzustrojowy recesywny i mutacje w)

Źródła

  1. http://www.jci.org/articles/view/29449
  2. http://www.aafp.org/afp/2006/0815/p619.html
  3. http://www.aafp.org/afp/2006/0815/p629.html
  4. http://www.aafp.org/afp/2009/1015/p841.html
  5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3908963/
  6. http://www.nature.com/bonekeyreports/2014/140108/bonekey2013212/full/bonekey2013212.html

[Dalszy czytanie: Rickets]

Last Updated: Jun 28, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post