Co jest ischiasem?

Dr Liji Thomas, MD

Ischias jest występowaniem ból w udzie, nodze i pośladku, opłata szczypać ischiasowy nerw. Ten wielki nerw tworzy od liczby mali nerwy które opuszczają rdzeń kręgowego między okolicznymi dordzeniowymi kręgosłupami., Jak tylko łączą ischiasowy nerw przechodzi w pośladek i w plecy, wtedy udo i noga.  Ja może naciskający przeciw zasadniczej kości przy różnymi punktami na swój podróży od rdzenia kręgowego noga.

Objawy

Afektowana osoba zazwyczaj narzeka lub w ścierpnięcie, szpilki, igły i ból który zaczyna od regionu biodro i podróżuje zmniejszający się w nogę, bólowy lub bolący w pośladku stopie i kostce. Ból może być straszliwy i robi normalna funkcjonować niemożliwy. Ja może także być łagodny gdziekolwiek in-between, lub.

Ten ból typowo może tak zdarzać się z kichnięciem, pogarsza się, zgina, lub napięcia, i. ka serdecznie lub śmia się gdy osoba podnosi Ja może także zdarzać się przy nocą. Ponieważ ischiasowy nerw kontroluje furorę i funkcję noga mięśnie, czasem doświadcza mięśniową słabość noga także osoba.

Przyczyny ischias

Przyczyny ten nerwu ból mogą być:

 • Wśliznący lub herniated dolędźwiowy dysk.
 • Osteoarthritic zmienia w dolędźwiowym kręgosłupie z przyrostem kościste ostroga i zwężać się dyski, gęstnieć dordzeniowi kręgosłupy. Wszystkie te powodują przewężenie międzykręgowa przestrzeń lub dordzeniowy kanał która stawiają naciska na nerwów korzeniach które uzupełniali ischiasowego nerw.,
 • Dysk degeneracja przez odnosić sie zmian.
 • Dordzeniowy uraz lub rzadko, dordzeniowy bolak.
 • Zaogneni lub boleśni mięśnie w pośladku.

Diagnoza i traktowanie

Diagnoza ischias głownie zrobi na podstawie klinicznych znaków i objawów. W najwięcej skrzynek, wśliznący dyski uzdrawiają wśród wokoło 6 tygodni, 3 miesięcy. Traktowanie składać się z obniżona aktywność zmniejszać ból i miary, w ostrej fazie.

Sumaryczny łóżkowy odpoczynek no poleca, chociaż ty możesz potrzebować kilka dni wolnych od wszystkie ciężkiej aktywności. Zamiast, delikatny ćwiczenie lub fizjoterapia jesteśmy korzystni umacniać w górę niskiego w basenie który bierze ciężar z kręgosłupa. z powrotem, najlepiej, Ćwiczenie pomoce uśmierzają kołowacenie, utrzymują mięśnie, silne pomoce i ty pochłaniałeś normalną aktywność szybką.

Zastępujący i paczki ante, lodowe, i grżą skąpania pomagają zmniejszać ostrego ból. Inne znacząco miary zawierają:

 • Właściwa postura.
 • Firmowa materac dla tylnego poparcia.
 • Unika zginać lub podnosić ciężkie rzeczy.
 • Siedzi w krzesłach z depresja plecy poparciem.
 • Zmienia pozycję lub stoi up, od czasu czas.
 • Ulepszać twój fizycznego stan.
 • Przegrywający ciężar jeżeli nadwaga.

Promieniowania rentgenowskie lub obrazy cyfrowi zazwyczaj no wymagają, jeśli ból jest surowy parzysty, równy miesiąc po zaczynać te miary. Oczywiście, medyczna pomoc potrzebuje decydować gdy dalsze śledztwo i traktowanie potrzebujemy.

W surowym dyska prolapse, epidural zastrzyki wokoło nerwów korzeni, wymagają usuwać ból. W niektorych przypadkach, dysk operacja lub discectomy, polecamy. Tutaj, mały nacięcie zrobi w tylnych mięśniach tak, że niezdrowi dysków czerepy które naciskają przeciw nerwów korzeniom mogą usuwający. Ja 90% krótkoterminowego reliefowego tempo. Recydywa zdarza się w wokoło 5%.

Komplikacje nerwu warunek powoduje ischias są rzadkie. Jeżeli tam  jest surowy ból, słabość, ścierpnięcie lub strata kontrola nad kiszką, lub pęcherzowy, ono może wskazywać ostrego surowego naciska na rdzeniu kręgowym, wymaga przeciwawaryjnego traktowanie.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Ischias]

Last Updated: Nov 15, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post