Co jest Serotonin?

Dr Ananya Mandal, MD

Serotonin jest przykładem neurotransmitter, chemiczny goniec który przechodzi między nerw komórkami. Gdy nerwu bodziec dosięga axon przy końcówką nerw, neurotransmitters które krzyżują teren dzwoniącego synapse otrzymywać odmianowym receptorem na końcówce celu nerw. uwalniają Once otrzymywa celu nerwem neurotransmitter może ekscytować either że nerw podpalać swój swój lub zapobiegać je od podpalać sygnał sygnał.

Chemia Serotonin

Serotonin jest przykładem hamujący neurotransmitter. Ja głownie znajduje w, myśleć przyczyniać się sens well, i - być i szczęście. gastrointestinal obszarze platelets i środkowym układzie nerwowym zwierzęta

Serotonin jest monoamine nadajnikiem dzwoniącym 5 hydroxytryptamine i czerpie od tryptophan. (5-HT) Ja najpierw odkrywał Vittorio Erspamer w Rzym w 1935 i Amerykańscy naukowowie corroborated znalezienia w opóźnionych 1940s. Serotonin był pierwszy odizolowywający i wymienia wzajemnym zrozumieniem, Arda zielenią i Irvine stroną Cleveland klinika w 1948 Maurice M. Hormon chemically zostać znać szeroko jako 5HT i.

Większość serotonin w istotach ludzkich jest teraźniejsza w enterochromaffin komórkach trawienny obszar, dokąd ono wymaga w regulacyjnym ruchu żyłka. Odpoczynek ciała serotonin syntetyzuje wśród serotonergic neuronów w środkowym układzie nerwowym i używa w przepisie różnorodne funkcje tak jak sen, nastrój i apetyt.

Lekarstwa które wzrastają asymilację serotonin i dostępność używają taktować depresję. Serotonin także wziąć up platelets które przechują hormon., Gdy platelets dołączają zakrzep, uwalniają serotonin który postępuje jako działanie as well as vasoconstrictor jako grudkowanie czynnik promować gojenie.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www-psych.stanford.edu/~knutson/aaa/brodie57.pdf
  2. http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/3/4/271.pdf
  3. http://www.tbiomed.com/content/pdf/1742-4682-7-34.pdf
  4. http://www.people.vcu.edu/~mreimers/SysNeuro/Nichols%20-%20Serotonin%20receptors.pdf
  5. http://www.ccmb.res.in/staff/amit/Group%20Publications/1996BJ.PDF

[Dalszy czytanie: Serotonin]

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post