Co to jest Kręgozmyk?

Kręgozmyk opisuje Więzadło przemieszczenie kręg lub kręgosłupa w odniesieniu do poniżej kręgów. Po raz pierwszy został opisany w 1782 przez belgijski lekarz, Dr Herbinaux. Rozpoczął bony niedługiej przyszłości do segmentu sieci poprzedzającego kości krzyżowej, która zakłócane pochwy niewielką liczbę pacjentów. Termin "Kręgozmyk" zostało ukute w 1854, z greckiego "spondyl" dla kręgów i "olisthesis" dla dokumentu dostawy. Wariant "listhesis" jest czasami stosowany w połączeniu z skolioza. Te "dokumenty" najczęściej występują w kręg lędźwiowy.

'' Pęknięcie hangman's '' jest specyficznym typem Kręgozmyk gdzie kręg C1 jest przesuwane względem kręg C2 ze względu na złamania kości kręg C2 pedicles, anteriorly.

W późnych latach kilka cadaver badania wykazały wada charakterystyczny pars isthmic Kręgozmyk, prowadząc do wielu różnych teorii dotyczących Etiologia wady. Pierwszy teorii proponuje awarii skostnienia podczas rozwoju zarodka, prowadząc do wadę pars po urodzeniu, który następnie zadebiutował isthmic dokumentu dostawy po dziecko ambulating. W następstwie rozwoju Roentgenogram w 1895 roku ludności X-ray badania wykazały, że to isthmic Kręgozmyk jest w rzeczywistości, popularne. Studium ludności przez Fredrickson et, którą al. wykazać, że wada pars zaczęły pojawiać się wokół w wieku sześciu lat i stał się stopniowo częściej aż do wieku 16. Po osiągnięciu wieku 16 częstość spadł i rzadko opracowany po dorastania. Badanie potwierdziło, że wada pars jest wynikiem uszkodzenia anlage Chrząstkowe kręgów, ale nie widoczna po urodzeniu. Obecnie uważa się, że wada rozwija się od małych pęknięć stres, które nie wywiązały się leczenie i tworzą przewlekła nonunion. Odnotowano raportów, które wada jest bardziej powszechne wśród sportowców, którzy uczestniczą w sporcie z powtarzających się hyperextension, takich jak gimnastyka, balet i futbolu amerykańskiego.

Spondylolysis również działa w rodzinach i jest bardziej rozpowszechnione w niektórych populacji, sugerujących dziedziczny składników, takich jak tendencja ku cienka kręgów kości. Spondylolysis jest najczęstszą przyczyną Kręgozmyk. Współczynnik dziedziczny (wymienionych powyżej) jest dość znaczące, ponieważ częstotliwość Kręgozmyk wśród Inuitów 30–50%. (Statystyka ta jest kontrowersyjne, jednak ponieważ dalsze antropologicznych badania wykazały, że wystąpienie spondylolysis w lud Eskimosów życia społeczności dobrze rozwinięte mieści się w normalnym variancy poziomie 7%. Ci ludzie dziedzicznie wiążą się z grupy badawczej wykazujące ~ 40%. Przypuszcza się, że obieżyświat Inuici mają wyższe częstotliwości występowania spondylolysis ze względu na urazy nabyte jako niemowląt przez przewożonych w amauti. W amauti dziecko jest umieszczana w rozszerzenie ściskające z każdego etapu przez matkę. Również wszystkie inne badania wykazały normalnego odchylenia spondylolysis w hodowlach 6-10%, dalsze sugerujących, że spondylolysis jest środowisko nieprawidłowości i dziedzicznych głosów jest bardzo mało prawdopodobne,).

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "Kręgozmyk" dostosowany wszystkie materiały użyte z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post