Spondylolisthesis nedir?

Spondylolisthesis bir omur veya vertebral sütuna omurga anterior yerinden açıklar. İlk olarak 1782 Belçikalı ebe, Dr. Herbinaux tarafından tanımlanmıştır. O anterior için hastalar az sayıda vajina engel sakrum kemik önem bildirdi. "Spondylolisthesis" terimi Yunanca omurga için "spondyl" ve "olisthesis" için irsaliye 1854 yılında icat oldu. "Listhesis" türevi bazen skolyoz ile birlikte uygulanır. Bu "notları", lomber en sık meydana gelir.

Bir '' hangman's kırık '' belirli spondylolisthesis nerede C1 omur anteriorly göreli olarak C2 omur C2 omur 's pedicles kırıklar nedeniyle yerlerinden türüdür.

Geç 1890, kusur etiyolojisi ilgili birçok farklı teoriler lider isthmic spondylolisthesis karakteristik pars defekt için birkaç kadavra çalışmalar gösterdi. İlk teori Kemikleşme bir pars kusur doğumda bebek ambulating başladıktan sonra hangi isthmic bir slip ilerledi önde gelen embriyonik gelişim sırasında hata önerdi. 1895 Yılında Roentgenogram gelişimini nüfus röntgen çalışmaları isthmic bu spondylolisthesis, aslında, oldukça yaygın olduğunu gösterdi. İnan tarafından bir nüfus çalışma, et al. pars defect olduğunu gösterdi, altı yaş civarında görünmeye başladı ve 16 yaşına kadar gittikçe daha yaygın oldu. 16 Yaşında sonra görülme oranı düştü ve nadiren ergenlik sonra geliştirdi. Bu çalışmada, pars kusur doğumda kıkırdaklı anlage bir omur ama değil bariz bir kusur sonucu olduğunu doğruladı. Şu anda kusur iyileşmesi ve kronik formu başarısız küçük stres kırıkları geliştirir düşünülmektedir Psödoartroz. Spor jimnastik, bale ve Amerikan Futbolu gibi tekrarlanan toplar ile katılacak sporcular arasında daha yaygın bir kusur raporları olmuştur.

Spondylolysis de ailelerin çalışır ve ince Vertebra kemik doğru bir eğilim gibi Kalitsal bileşenini düşündüren bazı nüfus daha prevalandir. Spondylolysis spondylolisthesis en yaygın nedenidir. Çünkü spondylolisthesis Inuit arasında sıklığı % 30–50 (yukarıda belirtilen) kalıtsal oldukça önemli faktördür. (Daha fazla antropolojik çalışmalar uygar toplumlarda yaşayan Inuit kişilerde spondylolysis bir hafta içinde normal variancy %7 olduğunu göstermiştir bu istatistik ancak, tartışmalı, çünkü. Bu insanlar hereditarily ~ %40 gösterilen çalışma grubuna bağlıdır. Bu göçebe Inuit spondylolysis bir amauti tarafından taşınırken bebekler edinilen travma nedeniyle yüksek insidansı olması kavramlaştırılmış. Bir amauti ise, Bebek ile anne tarafından atılan her adımı basınç uzatılabilir konur. Ayrıca, tüm diğer çalışmaları spondylolysis % 6-10, kültürlerin içinde normal bir farkını bu spondylolysis daha da öne çevresel bir anormallik ve kalıtsal bir kravat çok olası olduğunu göstermiştir).

Daha fazla bilgi için


Bu makalede, Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansıaltında lisanslıdır. It uses material from Wikipedia makale "Vikipedi den kullanılan tüm materyal adapteSpondylolisthesis" Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansışartları altında kullanılabilir. Wikipedia ® Wikimedia Foundation, Inc.'in kayıtlı ticari markasıdır

Last Updated: Feb 1, 2011

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post