Co jest kiłą?

Dr Ananya Mandal, MD

Kiła jest w zasadzie bakteryjnym infekcją. Ja jest seksualnie a - przepuszczonym infekcją który rozprzestrzenia przez seksu bez zabezpieczenia z infekującą osobą.

Drugorzędne sceny kiły rany na palmach ręki. (lesions) Nawiązywać do jak
Drugorzędne sceny kiły rany na palmach ręki. (lesions) Nawiązywać do jak "dłoniowych lesions."

Przyczyna i przekaz kiła

Kiła powoduje bakteriami dzwonić Treponema - pallidum. Te mogą wchodzić do przez infekującej rany normalnie podczas lub dzielić płci zabawki z someone który infekuje. pochwowej, analnej lub oralnej płci,

W dodatku, ciężarne matki które infekują mogą przechodzić warunek dalej ich nieurodzony dziecko. To może powodować congenital anormalność w śmierć natychmiast po narodziny, dziecku i stillbirth albo nawet.

Kiła może także łapiąca dzielić igły z infekującą osobą dostawanie infekującym krwionośnym przetaczaniem lub. Ten ostatni tryb przekaz jest bardzo żadki gdy wszystkie krwionośni przetaczania badają dla kiły.

Kiła no rozprzestrzenia dzielić toaletę, odzież, cutlery lub łazienkę z infekującą osobą, gdy bakterie no mogą ximpx dla długiego na zewnątrz ciała ludzkiego.

Kiła objawy

Choroba trzy odrębnej sceny. Objawy zmieniają według sceny choroba.

Scena 1

To określa jako początkowa kiła. To zaczyna jako bezbolesna, wysoce zakaźna rana lub ale czasem. na genitaliach wokoło usta Rana trwa dwa, sześć tygodnie przed znikać.

Scena 2

To określa drugorzędna kiła. Tam  są inni objawy tak jak skóry wysypka i bolesny gardło. Te także znikają wśród few tygodnie. Infekcja wtedy iść w utajoną fazę lub chująca faza bez objawów które mogą, trwać dla rok. Po to, kiła może rozwijać się swój trzeci scena. W utajonej fazie choroba no może rozprzestrzeniająca w przeciwieństwie do scen 1, 2 w i gdy osoba jest zakaźna.

Scena 3

To także dzwoni tercjarska kiła. To jest niebezpieczny faza. Wokoło tercja ludzie które no taktują dla kiły rozwija tercjarską kiłę. To może uszkadzać mózg, oczy i ciało, surowo.

Padanie i rozpowszechnianie kiła

Once bojąca się choroba nastanie antybiotyki zmniejszał ogólnego rozpowszechnianie choroba. Jakkolwiek, nad past dekady padaniem ten infekcja jest rosnący. Pomimo to, kiła jest wciąż jeden seksualnie mniej błonia - przepuszczonych infekcj w UK.

Tam  byli kilka lokalni wybuchy przez Anglia wielki z czego był w Londyn między 2001 i 2004. Wysokiego ryzyka grupa zawiera mężczyzna które płeć z mężczyzna (nad 70% skrzynkami). Wysocy tempa kiły zobaczą w kobietach starzeć się 20-24 i mężczyzna starzejący się 25-34 rok. Tam  jest silny związek z infekcją z HIV. Opłata wysocy wskaźniki infekcja wśród kobiet tam  jest wzrostem w congenital kile także.

W 2003, tam  byli 1.580 skrzynek diagnozujących w chorob przenoszona drogą płciową klinikach w Anglia, Walia i Północnym, - Ireland. (STD) Tam  byli 3.762 diagnozy zakaźne kiły w 2007. Między 2009 i 2010, tam  byli 2.624 skrzynki kiły diagnozować w UK. Tercjarska scena teraz rzadko zobaczy w UK, możliwie ponieważ tamto wpływali wiele rok temu otrzymywali antybiotyki.

Diagnoza kiła

Tamto z kiłami z wysokiego ryzyka plciowym zachowaniem lub mogą ono dostawać badają przy genitourinary medycyny kliniką, plciowym ośrodkiem zdrowia lub ich ogólnymi lekarzami praktykującymi. (dziąsło) Wczesna kiła taktuje mniej jest poważne komplikacje szansa tam.

Kiły traktowanie

Jeżeli diagnozujący wcześnie, traktowanie i lekarstwo łatwo dokonujemy z antybiotykami, zazwyczaj penicylinowi zastrzyki. Jakkolwiek, kiła może rozwijać się niebezpieczna forma choroba. jeżeli ono no taktuje,

W dodatku, tamto z kiłami są trzy, pięć czasu łapać zakażenie wirusem hiv także prawdopodobnie. To jest ponieważ płciowe rany powodować kiłą mogą krwawić łatwo pozwolić wejście HIV w krwi podczas aktywności seksualnej.

Jedyny gwarantowany sposób zapobiegać kiły infekcję jest unikać seks bez zabezpieczenia i adoptować bezpieczny seks miary.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.vdh.state.va.us/epidemiology/factsheets/pdf/Syphilis.pdf
  2. http://www.nhs.uk/conditions/Syphilis/Pages/Introduction.aspx
  3. http://www.phdmc.org/images/uploads/Syphilis_Pocket_GuideW.pdf
  4. http://www.familyplanning.org/pdf/Syphilis.pdf
  5. http://www.patient.co.uk/doctor/Syphilis.htm

Dalszy czytanie

Last Updated: Nov 28, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post