Co jest Taurine?

Yolanda Smith, BPharm

Taurine, także znać jako 2 aminoethanesulfonic kwas, jest przypusczającym amino kwasem który znajduje w naturalnych żywienioniowych źródłach, biosynthesized w ciele i produkuje chemiczną syntezą dla handlowych purposes.

Ja był pierwszy odizolowywającym w 1827 dwa Niemieckimi naukowami, Friedrich Tiedemann i Leopold Gmelin które odkrywali obecność substancja w żółci wół., Imię, taurine, czerpie od Łacińskiego terminu taurus który znaczy byka lub woła.,

Taurine nawiązywać do przypusczający amino kwas jako ponieważ ono czerpie od cysteine jak inni amino kwasy ale braki karboksylowa grupa która zazwyczaj należy amino kwasy. Zamiast, ja zawiera sulfide grupy i może dzwoniący amino sulfonowy kwas.

Fizjologiczne funkcje

Taurine znajduje w wysokim stężeniu jest wiele częściami ciała tak jak oczy, środkowy układ nerwowy i kośćcowi mięśnie.

Taurine myśleć mieć znaczącego wpływ na sercowonaczyniowym systemu i jest głównego powodu taurine supplementation może polecający. Sercowi mięśnie umacniają w obecności taurine, prowadzi ulepszająca całkowita funkcja. Ten skutek także wierzy ulepszać ćwiczenie zdolność i.

Dodatkowo hamujący GABA receptory w mózg aktywują taurine. Ten prowadzi przypuszczenie tak jak kofeina. że taurine hamującego skutek na móżdżkowych drogach przemian, stabilizuje pobudzenie skutki widzieć innymi substancjami,

Naturalni Karmowi źródła

Taurine naturalnie znajduje w niektóre karmowych źródłach tak jak jajka, mleko, owoce morza i mięso. Dzienny nabór taurine zmienia ogromnie między jednostkami, od 10, 400 mg na dzień -, z średnia 58 mg.

Jednostki podąża weganin dietę miewają skłonność mieć niskich naborów poziomy, opłata opierający się źródła taurine.

Synteza i produkcja

Taurine naturalnie syntetyzuje w trzustce ciało ludzkie, przez procesu dzwoniącego cysteine sulfinic zjadliwa droga przemian. To wymaga oksydację sulfhydryl grupa na cysteine molekule tworzyć cysteine sulfinic kwas który przechodzi dekarboksylację tworzyć hypotaurine i taurine ostatecznie.,

Gdy jawny popyt konsumencki dla taurine wzrastał, handlowa produkcja substancja zostać konieczną, z wprowadzeniem chemiczna synteza.

To zazwyczaj zrobi z reakcją tworzyć isethionic kwas który używa uzyskiwać syntetyczną formę taurine. między etylenowym tlenkiem i sodium bisulfite, Alternatywnie, reakcja między aziridine i sulfurous kwasem jest pojedynczym odczynnikowym procesem który może używać uzyskiwać taurine.

Use w Energetycznych napojach

Taurine często zawrzeć w energetycznych napojach gdy składnik który jest najprawdopodobniejszym opłatą swój fizjologiczny skutek ulepszać mięśniowego funkci i badania lekarskiego występ.,

W porównaniu do średniego żywienioniowego naboru 58 mg na dzień, wiele energetyczni napoje zawierają wysokie dawki taurine z 1000-2000 mg w each porci. Considering że niektóre jednostki mogą spożywać więcej niż jeden słuzyć każdego dnia, to był koncern dla niektóre zdrowie adwokatów stymulującego badania w terenie i.

Jakkolwiek, dawki up to 3000 mg na dzień ogólny rozważają być bezpieczne z efektami ubocznymi rzadko widzieć, chociaż długookresowi wyniki no są jaśni. Ja pojawiać się że inni elementy energetyczni napoje tak jak glikoza i kofeina, są prawdopodobni powodować znaczących efekty ubocznych w wysokich dawkach które taurine.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Taurine]

Last Updated: Sep 28, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post