Co jest testosteronem?

Sally Robertson, BSc

Testosteron jest zasadniczym płci hormonem odpowiedzialnym dla rozwoju odtwórcza funkcja w męskich kręgowiec. Testosteron jest jeden hormony nawiązywać do androgeny które także znają anabolic sterydy jako. jako, Jako steryd hormon, testosteron czerpie od cholesterolu i struktura ten hormon jest jednakowa przez ssaki, gady, ptaki i ryba wszystkie.

Funkcja

W samiec, testosteron wymaga dla rozwoju męscy płeć organy tak jak narosły penisa i testes rozmiar. Hormon także promuje rozwój plciowe męskie właściwości podczas dojrzałości płciowej tak jak głosu pogłębienie i przyrost pacha, klatka piersiowa i łonowy włosy. Testosteron bawić się znacząco rola w utrzymywać płci przejażdżkę, spermy produkcję, mięsień siłę i kości masę. Zdrowy poziom testosteron jest także ochronny przeciw kość nieład tak jak osteoporosis.

Gdy testosteron wymaga dla w ten sposób wiele cielesnych funkcj, ono rozważa być ogólnym organizatorem, opisywał Krajowymi instytutami zdrowie jako znacząco hormon w mężczyzna - być i. całkowici zdrowie i well

Testosteron jest także znacząco dla utrzymywać, przyczyniać się kości siłę i chudy mięśnia masę w kobietach, as well as. całkowita pomyślność i energetyczni poziomy Ten hormon bawić się kluczowego rola w kobiety płci przejażdżce i jest odpowiedzialny dla uwydatniać plciową przyjemność podczas stosunku. Jakkolwiek poziomy produkujący kobietami testosteron są wciąż między dziesięć i synchronizują less niż kwota produkująca mężczyzna.

Sekrecja

W samiec większość testosteron jest wydzielona od testes terminu, hence "testosteron". Hormon także produkuje w małych ilościach adrenal gruczołem. Produkcja ten hormon kontroluje przysadkowym gruczołem w mózg i hypothalamus. Przysadkowy gruczoł otrzymywa instrukcje od hypothalamus na ile testosteronu potrzebuje inscenizowanie i przechodzi ten informację na testicles przez substancj chemicznych i hormonów rozprowadza w bloodstream.

W kobietach, połówka testosteron produkuje adrenal gruczołami i jajnikami. Ostatek produkuje przez zamiany adrenal androgeny w innych częściach ciała.

Opadający testosteron

W samiec, testosteronów poziomy osiągają szczyt podczas, zaczynają obniżać po wieka 30 i. adolescenci i wczesnej dorosłości To może prowadzić postępowy spadek w fizycznej energii i libido gdy mężczyzna starzeje się. Testosteronu poziom myśleć obniżać każdego roku w przybliżeniu 1% po tym jak mężczyzna dosięgał 30 rok wiek.

Jakkolwiek, w starych mężczyzna jest znacząco ustanawiać, ja, warunek nawiązywać do hypogonadism jako. czy, czy jakaś spadek w pomyślności lub funkci jest należny normalna odnosić sie spadek w testosteronie lub objawy one powodują abnormally niskim testosteronu poziomem

Niski testosteron

W mężczyzna z hypogonadism, niski poziom testosteron jest produkującym opłatą problem w testicles lub przysadkowym gruczole. Według Harvard szkoły medycznej, ustalać dokładnie niskiego testosteronu poziom jest dyskusyjnym sprawą. co ustanawia Poziomy ten hormon one wahają się szeroko i nawet zmieniają według czasu dzień. Jakkolwiek, ogólny tylko decydują taktować pacjenta dla hypogonadism lekarzi jeżeli krwionośny testosteronu poziom jest pod 300 ng/dL i następujący objawy zarysowywający Krajowymi instytutami zdrowie są teraźniejsi.    

 • Obniżony libido
 • Obniżony spermy obliczenie
 • Gorący błyski
 • Narosły pierś rozmiar
 • Impotencja lub wyprężający dysfunkcja
 • Kurczący się testes
 • Obniżona mięsień masa
 • Włosiana strata
 • Narosła skłonność kość przełam

Testosteronu zastępstwa terapia

Testosteronu zastępstwa terapia może pomagać ulepszać niektóre objawy hypogonadism i może przepisująca w postaci zastrzyków, łat, gels lub wyrek.

Medyczny use

Dla niektóre mężczyzna które starzeją się pomysł testosteronu zastępstwa terapia wydaje się jak wabije opcja. Skutki tak jak narosła tężyzna, narosła mięsień siła, uwydatniająca pamięć, zaprawiona koncentracja, zwiększenie w libido i wzrastający energetyczni poziomy, mogą robić ten lekowi wydawać się jak cudu starzenia się terapia. Jakkolwiek, ja jest niejasny czy tak czy nie ten terapia może oferować jakaś świadczenia zdrowotne mężczyzna które po prostu normalna odnosić sie spadek w testosteronie. Few wielcy studia egzamininowali skutki ten terapia w mężczyzna które zdrowego testosteronu poziom i few mali studia które prowadzili wyjawiają sprzecznych rezultaty.

Furthermore use testosteronu zastępstwa terapia kojarzy z kilka ryzyko i mężczyzna radzą ostrożnie rozważać ryzyko brać ten lekarstwo przed robić decyzi.  Niektóre ryzyko kojarzący z ten terapią są opisują below.

 • Atak serca
 • Pobudzenie korzystny prostaty hyperplasia
 • Przyrost jakaś istniejący rak prostaty
 • Trądzik i inne skór reakcje
 • Sen apnea
 • Powiększony pierś rozmiar
 • Obniżona spermy produkcja
 • Testicle shrinkage
 • Zakrzepica

Wysoki testosteron

W kobietach, wysoki testosteronu poziom może prowadzić nieregularni okresy, trądzik, głosu pogłębienie i nadmierny przyrost ciało włosy. Wysoki testosteronu poziom także znajduje w kobietach z polycystic jajnikowym syndromem, warunek który może powodować nieurodzajność.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.muzhskoydoctor.ru/files/Eff_of_Ts.pdf
 2. www.nlm.nih.gov/medlineplus/tutorials/lowtestosterone/ur189103.pdf
 3. www.auanet.org/.../Testosterone-Deficiency-WhitePaper.pdf
 4. http://imperialendo.co.uk/mohr.pdf
 5. http://med.monash.edu.au/sphpm/womenshealth/docs/androgens-in-women.pdf
 6. http://www.livescience.com/38963-testosterone.html

[Dalszy czytanie: Testosteron]

Last Updated: Nov 5, 2014

Comments

 1. Mukombe Saidi Mukombe Saidi Uganda says:

  (Male Sexual Function) Analysis Report Card
  Name: Mukombe Saidi  Sex: Male  Age: 22
  Figure: Standard body weight(165cm,65kg)  Testing Time: 2015-01-09 04:14
  Actual Testing Results
  Testing Item  Normal Range  Actual Measurement Value  Testing Result
  Testosterone  3.342 - 9.461  2.993  
  Gonadotropin  4.111 - 18.741  9.142  
  Erection Transmitter  3.241 - 9.814  4.285  
  Reference Standard:  
    Normal(-)     Mildly Abnormal(+)
    Moderately Abnormal(++)     Severely Abnormal(+++)
  Testosterone:  3.342-9.461(-)  2.790-3.342(+)
    1.394-2.790(++)  <1.394(+++)
  Gonadotropin:  4.111-18.741(-)  2.790-4.111(+)
    1.737-2.790(++)  <1.737(+++)
  Erection Transmitter:  3.241-9.814(-)  2.617-3.241(+)
    1.821-2.617(++) please help me and reply Thanks

 2. Mukombe Saidi Mukombe Saidi Uganda says:

  But what can i use?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post