Co jest jaglicą?

Yolanda Smith, BPharm

Jaglica jest infekcją oczy Chlamydia trachomatis i jest wiodącym przyczyną do uniknięcia ślepota. Chociaż ja jest bardzo dobrze wewnątrz rozwijać narodami, w zatłoczonych regionach z ograniczony dostęp czysta woda i opieka zdrowotna obfity jest ono.

Ja charakteryzuje rozładowaniem od oczu i powtarzać infekcje miewają skłonność powodować rzęsy fryzować w oko. To może prowadzić drapać białkówka, zamazany wzrok i strata wzrok, ostatecznie.

Epidemiologia

Jaglica jest endemiczna w 57 krajach i wpływa 40,6 milionów ludzi, według statystyk od 2009. Ja rozlicza dla 1 w 20 globalne skrzynki ślepota i jest znaczącym zdrowia publicznego zagadnieniem, szczególnie dawać komplikacjom tak jak ślepota która może zdarzać się.

Światowi zdrowia Organisation kosztorysy że sześć milionów ludzi są niewidomym opłatą jaglica na globalnej podstawie. Dodatkowo, ponad 150 milionów ludzi potrzebuje traktowanie zapobiegać ślepotę w przyszłości.

Przyczyny

Zakaźne bakterie mogą przechodzący dalej inni ludzie które odtransportowywają bakterie. przez bezpośredniego kontaktu, odzieży lub komarnic, który jest wydzielony od oczu someone cierpienie od warunku

Ja jest szczególnie przeważajacy w dotknięty biedą i wiejskich regionach czysta woda które no mają dostępu świeży. To jest należny infekcja rozprzestrzenia przez dostawy wody i dojazdowych udostępnień.

Objawy

Początkowa infekcja zazwyczaj zdarza się w dzieciństwie i częstotliwe infekcje powodują warunek wzrok i oczy pogarszać się stopniowo.

Wybitny objaw ostra infekcja jest rozładowaniem od oka. Wszystkie objawy mogą zawierać:

  • Oka rozładowanie
  • Chmurna białkówka
  • Nabrzmiałość powieki i limfa guzki

Po kilka powtarzająca infekcja rzęsa zwrot wewnątrz przeciw oku i pocieranie przeciw białkówce. To wynika w straszeniu zamazany wzrok w surowych skrzynkach, oko i ślepota i.

Zapobieganie

Gdy jaglica jest zaraźliwą chorobą który jest pospolity w regionach z biedną sanacją, wiele akcje mogą brać zapobiegać odnosić sie komplikacje i warunek.

Światowa Organizacja Zdrowia popełniał eliminować ślepotę powodować jaglicą 2020 na całym świecie, używać BEZPIECZNĄ strategię. To zawiera:

  • Operacja gdy konieczny
  • Antybiotyki eliminować infekcję
  • Twarzowa czystości promocja zapobiegać rozszerzanie się infekcja
  • Środowiskowy ulepszenie tak jak dostępni wodni udostępnienia,

Ten podejście zawiera eliminować aktywne infekcje od jednostek z antybiotykiem zapobiegać rozszerzanie się infekcja, w dodatku do kilka środowiskowymi aspektami.

Zaopatrzenie zachęcać miarowego twarzy domycie czysta woda może pomagać zmniejszać infekcję, ulepszającą sanację as well as zmniejszać lęgowych miejsca komarnicy które mogą także rozprzestrzeniać infekcję.,

Traktowanie

Antybiotyczny azithromycin oferuje idealnego rozwiązanie aktywna jaglicy infekcja. Ja jest dostępny jako pojedyncza oralna dawka która może łatwo zakłócająca i, tak daleki, antybiotyczny opór, no pozował jako zagadnienie. Ja few efekty ubocznych, jest opłacalny i pracuje bardzo dobrze eliminować infekcję.

Pacjenci które mieli mnogie infekcje mogą być zagrożoni wizualny nadszarpnięcie lub ślepota należni kręcenie rzęsy wewnątrz. Trichiasis operacja może wykonująca odwracać kierunek rzęsy i po prostu zapobiegać marnienie widok. To także oferuje dodającą korzyść wysoki - jakość życia dla jednostek.

Z urzeczywistnieniem te traktowania i zapobiegania metody rozpowszechnianie jaglica potencjał spadać dramatycznie na całym świecie. To pomaga millions nieskrępowanym utrzymywać ich wzrok, pozwolić one żyć wysokiego i - ilości życie. ślepotą lub chmurniejącym wzrokiem ludzie

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Jaglica]

Last Updated: May 21, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post