Co jest Trans sadłem?

Yolanda Smith, BPharm

Trans sadło, także znać jako nieprzepojeni tłuści kwasy i trans tłuści kwasy, są typ nieprzepojony sadło. No są szeroko - dostępny od naturalnych źródeł ale industrially produkował na wielkiej skala od jarzynowych sadło w międzyczasie w połowie drogi przez xx wiek.

Są powszechnie używany w, łączyli narosły ryzyko wieńcowa kierowa choroba która jest najwięcej wspólnej sprawy śmiertelność na całym świecie., handlowo piec lub smażących foods i, margarynie i przekąsek foods

Chemiczna struktura

Na cząsteczkowym poziomie, wszystkie sadło zrobią dłudzy węglowodór łańcuchy. Więzi nasycać odpowiednio między each węgla atomem mogą być niesamowicie lub dwoiste lub, znają jak i nieprzepojony.

Nieprzepojeni tłuści kwasy mogą mieć cis lub trans konfigurację która odnosić sie ustawiać atomy wokoło dwoistych więzi i wpływa własność sadło. lub, W naturze, tylko cis sadło jest obfity, podczas gdy trans sadło jest może być teraźniejszy w handlowo nadplanowych sadło. To zdarza się gdy cis nieprzepojeni sadło hydrogenizują usuwać dwoiste więzi i zostać naszłymi sadło z korzystnie własność, jednakże niektóre cis więzi nawracają trans więzi.

Efekt Zdrowotny

Wśrodku ciała ludzkiego, trans sadło. skutek na cholesterol poziomach as well as triglycerides podnosić lipoprotein LDL cholesterol i obniżać lipoprotein HDL cholesterol, wzrastających Jako rezultat te zmian, ludzie które regularnie jedzą trans sadło są prawdopodobni cierpieć od wieńcowej kierowej choroby.

Trans sadło także skutek na systemowym rozognieniu który wzrasta, gdy więcej trans sadło spożywa.

Naturalny Trans sadło

Małe ilości trans sadło które są często teraźniejsi w mięsie i nabiałach. mogą znajdujący w naturze w vaccenyl i odmienianym linoleyl, Jakkolwiek, trans sadło które zdarzają się naturalnie zobaczą oddzielnie tamto produkujący sztucznie w handlowych procesach i efekt zdrowotny naturalni trans sadło mimo to ustanawiającym.

W rzeczywistości, niektóre badanie sugerował że naturalnie - zdarzać się trans sadło może mieć korzystne własność i pomagać obniżać cholesterol poziomy i hence zmniejszać ryzyko wieńcowa kierowa choroba.

Żywienioniowe rekomendacje

Trans sadło no oferuje jakaś znać korzyści konsument, kojarzy z wysokim ryzykiem wieńcowa kierowa choroba należna narosli cholesterol poziomy ale musi, tym samym spożywający równie trochę jak ewentualny.

Niektóre foods które często zawierają sztucznego trans sadło są:

  • Margarynowy i kawowy creamer
  • Mikrofala popkorn z trans sadłem dla gotować lub doprawiać
  • Piec tortów ciastka, piecrusts i krakers, często zawierają skrócenie, typ hydrogenizujący olej który zawiera trans sadło.
  • Gruli, kukurudzy i tortilla układy scaleni które piec lub smażyli z use trans sadło.,

Dokąd ewentualny, ja jest najlepszy unikać foods które zawierają trans sadło. Chociaż przepisy zmieniają w each kraju, ja no jest obowiązkowy dla karmowych wytwórców w wiele krajach precyzować ilość trans sadło gdy produkt zawiera less niż 0,5 g trans sadło. Jako rezultat, ja może być trudny znać ile trans sadła właściwie ono spożywa. Utożsamiać stronniczo hydrogenizującego jarzynowego olej na składnik liście może być pożytecznie sposobem ustalać jeżeli produkt zawiera trans sadło.

Sadło muszą zawsze spożywający w małych ilościach w związku z innymi aspektami ludzka dieta, ale naturalni sadło są preferowani trans sadło. Masło jest a naturalnie - zdarzać się nasycam który może polecający w małych ilościach ale nieprzepojeni sadło które znajdują w naturze, tak jak oliwa z oliwek, jest najlepszy opcją gruby nabór.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Trans sadło]

Last Updated: May 21, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post