Co jest Trichomoniasis?

Dr Tomislav Meštrović, MD, PhD

Pierwotniaczy pasożytniczy gatunku Trichomonas vaginalis i warunek reprezentują seksualnie obfitą wirusową - przepuszczoną infekcję na całym świecie. (także powszechnie nawiązywać do jak "trich ") ono powoduje prawdopodobnie (znać jako trichomoniasis)

Chociaż poprzednio rozważa więcej ja utrapienie jako choroba przenoszona drogą płciową, teraz ono uznaje jako pokaźna przyczyna odtwórcza chorobliwość, także postępuje jako znacząco moderator przekaz ludzkiego immunodeficiency wirus (HIV) - i tym samym najważniejszy zdrowia publicznego zagadnienie.

Trichomonas vaginalis 3D ilustracja

Infekcja zobaczy powszechnie w kobietach w mężczyzna niż, wpływający niskiego płciowego urethra i obszar, odpowiednio. (szczególnie starsze kobiety) Większość infekcje jest bezobjawowa, ale objawy mogą i zdarzają się, rozciągający się od łagodnego drażnienia surowi podżegający syndromy. Trichomoniasis może także wynikać w dyspareunia lub niewygodzie podczas plciowego stosunku.

Mokra przygotowanie mikroskopia, kultura i jesteśmy powszechnie zatrudnialiśmy diagnostycznych podejścia. Podczas gdy prosty wynosił, one jest mniej wyczulony niż cząsteczkowe techniki (obecnie tylko zatwierdzać dla kobiet). Co do traktowania, pojedyncza dawka metronidazole jest uprzywilejowanym traktowania reżimem dla początkowego pacjenta i ich koresponduje partnerów seksualnych. (i.e. 2 grama)

Epidemiologia i współczynniki ryzyka dla trichomoniasis

Podczas gdy trichomoniasis no jest reportable choroby, tam  byli w przybliżeniu 280 milion skrzynki choroba w 2008 z wokoło 90 procentami one w ludziach od ograniczającego położenia. (według światowej organizaci zdrowia) To robi Trichomonas vaginalis przeważajacy niż kombinacja rzeżączka, chlamydia i kiła. Furthermore, tamte liczby mogą być niskie niż faktyczne postacie i cząsteczkowe techniki. gdy tam  są żadny formalni systemy obserwacji na miejscu i rezultaty rysują od mikroskopii studiów,

Trichomoniasis znajdował w każdy klimacie i kontynencie bez pokazywać jakaś znaczącego sezonowego variability. Istoty ludzkie są jedynymi naturalnymi gospodarzami dla rozszerzania się który transmituje od jeden osoby inny plciowym stosunkiem. darmozjada Trichomonas kauzatywni vaginalis, To wspiera wysokim wskaźnikiem urethra i prostaty infekcje w męskich partnerach infekować kobiety.

Specyfik dystrybucja trichomoniasis jest ciekawa zauważać - ono odróżnia się znacznie od dystrybuci osobliwie dla chlamydial infekcj. Ja zna że chlamydia temp szczyt w młodych kobietach starzał się od 19, 24 rok; przeciwnie, krocie studia demonstrował że rozpowszechnianie trichomoniasis jest wysoki wśród tamte kobiet między 40 i 49 lat.

Na całości, jednostki teraźniejsze z wysokimi tempami trichomoniasis afrykańskie pochodzenie - to ilustruje wysokimi stopniami zakażenia widzieć w subsaharyjskiej afryce i wśród jednostek afrykańskie pochodzenie w innych regionach tak jak Stany Zjednoczone. W dodatku do narosłym wiekiem i jednostki rasą, inni współczynniki ryzyka dla trichomoniasis zawierają śródżylnego leka use as well as badają pozytyw dla bakteryjnego vaginosis, uwięźnięcie, handlowa płci praca.

Chorobotwórczość choroba

Chociaż chorobotwórczość i wirulencja Trichomonas vaginalis w progresi trichomoniasis w pełni no wyjaśniamy, znaczny postęp dokonywał w identyfikowanie produktach które mogą uszkadzać gospodarz komórki i tkanki. ten pierwotniak Dwa różnej teorii współżyją co do chorobotwórczości Trichomonas vaginalis - osoba zależna i bezpartyjnik. Ja jest bardzo prawdopodobny że oba mechanizmy są znacząco w rozwoju infekcja.

Przyleganie proces jest kluczowy w początku trichomoniasis, gdy ono komórki błony kościec w jakaś skrzynce natępny cytolysis i wywołuje degradację lub dezintegrację komórka (). Jedyny komórka receptor Trichomonas vaginalis zna jako galectin-1; ja znajduje na nabłonkowych komórkach cervix i oprawia lipoglycan teraźniejszość na darmozjada ciele.

Niedawne badawcze dreptaniny sugerują że Trichomonas zdolność produkować molekuły który naradzają się cytotoxicity szkodliwą komórki osocza błoną cel komórki i. Jeden taki molekuła może tworzyć pores w błonach w ten sposób eksponuje jak aktywność erytrocyt błony. (która wykrywał używać elektron mikroskopię)

W dodatku darmozjad skłonność adsorbować gospodarza osocza proteiny które rola w swój ochrona, ochronie lub odżywianie lub. Produkcja pozakomórkowi proteases może reprezentować potencjalnego wirulencja czynnika unieczynniać multum gospodarz proteiny lub zmieniać. (cysteine proteases szczególnie,)

Wyraźnie, trichomoniasis być znacząco warunkiem uznawał w niedawnych dekadach jak niż poprzednio myśleć. Niektóre znacząco pytania zostają co do immunologii patogen, potencjalne komplikacje w brzemienności, dokonujący ścisłą diagnozę as well as zdrowie publiczne kontrola, ten darmozjad i infekcja ono powoduje.

Przegląda Afsaneh Khetrapal BSc (Hons)

Źródła

  1. http://cmr.asm.org/content/17/4/794.full
  2. https://medlineplus.gov/trichomoniasis.html
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3327427/
  4. https://www.cdc.gov/std/trichomonas/stdfact-trichomoniasis.htm
  5. http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0124087
  6. http://bmcinfectdis.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12879-015-1055-0
  7. Strelkauskas A, Edwards A, Fahnert b, Pryor G, Strelkauskas J. mikrobiologia: Kliniczny podejście, Drugi wydanie. Girlandy nauka, Taylor & Francis grupa, 2016; pp. 328-329.

[Dalszy czytanie: Trichomoniasis, choroba przenoszona drogą płciową (STD)]

Last Updated: Aug 3, 2017

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post